Genetik Basen Erir Mi? | Basen Kaç Günde Erir?


Genetik basen bayanların en büyük problemlerinden biridir. Çok fazla yağlı besinler tüketmemelerine rağmen diğer insanlardan çok daha kolay basen oluşumuna müsaitlerdir. Bugün sizlere; genetik olan basen erir mi? Nasıl erir? Basen kaç günde erir? Bu konular hakkında bilgiler vereceğim. Sizlerde eğer genetik basen eritme ile ilgili çalışmalar yapıyorsanız eğer yaşadığınız tecrübeleri konu altına yorum yazarak bizlerle paylaşbilirsiniz.

Genetik Basen Erir Mi?

Genetik basen yağları, yaz aylarında bayanların en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Basen yağlarından kurtulmak için öncelikle kendinize zaman ayırmalısınız. Evet genetik basen erir ama basen eritirken muhakkak diğer insanlara göre çok daha zorlanacağınızı sakın unutmayın. Eğer pes etmezsiniz eğer genetik faktörlerden gelen basenlerde eriyecektir.

Genlerden bize geçen basen yağları, selülit kremleri, bölgesel zayıflama hapları ile bir süreliğine erise de tekrar geri oluşmaktadır.

Genetik Basen Eritmek İçin Neler Yapılmalıdır ? 


* Sağlıklı bir diyet listesi yapılmalıdır.  ( Beslenme programı )

* Egzersiz yapılmalıdır.

* Basen yağlarınızı eritebileceğinize  kendinize inanmalısınız.

* Metabolizmanızı hızlandırmaya çalışınız.

Basen Eritmek İçin Neler Yapılmamalıdır ? 


* Kendinizi aç bırakarak, sağlığınıza zarar verecek diyetler/uygulamalar yapmayın.

* Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun. ( fastfood, ıvır zıvır gibi )

* Un, tuz, şeker kullanımını azaltın.

* Basen yağlarını erittikten sonra yaptıklarınızı yapmayı bırakmayın.

Basen Kaç Günde Erir?

Basen erime süresi kişiden kişiye değişen bir durum olsa da genelde gerekli fiziksel egzersizleri yapan çok aşırı kilolu olmayan bir bayan diyet eşliğinde 30 gün içinde basenleri eriyebilir. Tam bir başarı için uzmanlar basen erime süresini 1 ay ile 3 ay arasında olduğunu belirtiyorlar. Sizler basen eritme çalışmaları yaparken kaç günde basen erir? diye düşünmeyi aklınıza takmadan gerekli olan çalışmayı yapıp diyetinizi uyguladıktan sonra muhakkak genetik basenlerinizde erime gözlemlenecektir.

Genetik Basen Yağlarını Hangi Egzersiz Hareketleri Eritir ? 

Yukarıdaki şekilde gördüğünüz hareketi ev ortamında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu hareketimizi de 3 seri olarak gerçekleştiriyoruz. Her seri de 8 kere yapıyoruz. Bu hareketi yaparken gerekli olan malzeme sadece sandalyedir. Resimde gördüğünüz gibi karşısına geçiyoruz. Dizlerimizi kırmıyoruz ve kollarımız yere paralel olarak duruyor. ( Resimdeki gibi pozisyon alınız. ) Hızlı bir şekilde parmak uçlarında ayağa kalkıyoruz ve kollarımızı da dik şekilde yukarı kaldırıyoruz.  3-4 saniye dinlendikten sonra tekrarlıyoruz.
Yukarıdaki  gördüğümüz resimdeki hareketi de evde çok kolay yapabilirsiniz. Bu hareketimizi de diğer hareketlerimiz gibi 3 seri olarak gerçekleştiriyoruz. Her seri de bu hareketi 8 kere yapacağız. Resimdeki gibi düz bir şekilde pozisyon alıyoruz ve bacaklarımızı karın bölgesine doğru çekiyoruz.  ( Önce sağ , sonra sol bacak ) Hareketi doğru yapıyorsanız karın bölgenizde ve bacaklarınız da yanma hissedeceksiniz.

Yukarıdaki hareketimiz için gerekli olan tek malzeme sandalyedir. Sandalyemizi önümüze koyuyoruz ve resimdeki pozisyona geliyoruz. Bu hareketimiz 3 seriden oluşmakta ve her seri 10 kere yapılmalıdır. Sağ ve sol bacaklarımızı sırası ile dizleri kırmadan kaldırıyoruz. İndirirken yavaş yavaş nefes alıyoruz. İndirirken bacakları kırmadan yapıyoruz.

Genetik basen eritilebilir mi? Basen ortalama kaç günde erir? Sorularını sizler için cevaplamaya çalıştım. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak bizlere sorabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?