Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo


Merhaba arkadaşlar sabah uyandım ve mail adresime baktığımda yine sizlerin gönderdiği saçma salak bir soru ile karşılaştım. Soru; ketojenik diyet ile 2 haftada 12 kilo verilir mi? diyeydi. Biran 2 ay mı demek istedi acaba dedim. Sonra baktım 1-2 kişi daha bu ketojenik diyet yaparak 2 haftada 12 kilo verme muhabbetine takmış, dedim bunun üzerine bir yazı yazayım da insanlar cahil kalmasın.

Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo

Arkadaşlar götünüzü yırtsanız da Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo veremezsiniz. İsterseniz hiçbir şey yemeyin, bütün gün spor yapın, olmaz. OLMAZZ !!!! Ne meraklısınız bilmem ne diyetiyle 1 haftada, 2 haftada hemen zayıflamaya. Sanki o kiloları 1 haftada aldınız da hemen verecekmiş.. Yok yaaa, paşama bak sen. Yapmayın kardeşim, akıl var mantık yok ! Nasıl 2 haftada 12 kilo verebilirsiniz yahu? 1 kilo vermek için 7.300 kalori eksiye girmeniz gerekir. 1 saat koşsanız bile yaktığınız kalori 250-300 kalori. 

1 günde hiçbir şey yemeseniz eksiye düşeceğiniz kalori 2000-2300 arası. Buda 2. günden sonra metabolizmanız yavaşlayacağı için 1.800 kcallara düşecek. Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo vermeniz için 12x7.300 = 87.600 kalori yakmanız lazım, hem de hiç kalori almadan. Anladınız mı şimdi neden 12 Kiloyu Ketojenik Diyet İle sadece 2 haftada veremeyeceğinizi. Lanet olsun ya bana böyle sorular sormayın gidin bi diyetisyene rejim falan yapın. 

2 Haftada 12 Kilo Verilmez Mi?

Asla verilmez. İmkansız... Yukarıdaki muhteşem matematik hesabımı görüyorsunuz işte. 12 kiloyu sağlıklı bir şekilde ancak ayda 4 kilo verseniz ortalama 3 ayda verebilirsiniz. Unutmayın ne kadar hızlı kilo kaybı o kadar kiloyu fazlasıyla geri alma. Sakin olun kardeşim. 1 yıllık 10 aylık hedefler yapın. Yaz gelmiş paşam zayıflamaya karar vermiş. Olmaz öyle eylülden başlayacaksın ki ciddi anlamda yazın kilo vermiş ol. Sonra daha çok ararsın internette, Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo nasıl verilir,diye.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?


Evet arkadaşlar yine saçma sapan bir soru yine sinirli bir gün. Bugün sizlere yine üst düzey bilgiler verdim. Çıkın gidin artık blogumdan.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

2 Yorumlar

  1. Konusuyorsun ama kendini bi sey zann ediyon? yol g.........I yirtsanizda bilmem zayiflayan 2haftada zayifliyo 3 haftada da zayifliyo

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Veremezsin... 2 haftada 12 kilo veremezsin... 300 kilo değilsen tabi.

      Sil
Daha yeni Daha eski