Tok Tutan Kilo Aldırmayan Besinler


Diyete başlayan herkesin merak ettiği konuların başında geliyor "tok tutan kilo aldırmayan besinler". Durum böyle olunca bende sizler için diyette sizlere yardımcı olabilecek hem tok tutan hem de kilo aldırmayan yiyecekler neler? genel olarak bilgiler vermek istedim. Sizlerde kendi bulmuş olduğunuz tok tutan, iştah kesen ve kilo yapmayan besinleri konu altına yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Fazla kilolarımızdan kurtulmak istediğimiz zaman, her zaman uyguladığımız beslenme planımızda bazı farklılıklar yaparak yemek yediğimiz öğün sayısını ve yediğimiz yemeğin miktarını azaltmak için çabalarız. 

Günlük beslenme programımızda küçük bir değişiklik yapıp programımıza tok tutan yiyecekleri eklediğimiz zaman hem aç kalmadan, hem sağlığımızı koruyarak hem de vermiş olduğumuz kiloları yeniden geri almanın önüne geçmiş oluruz. 

Kompleks karbonhidratların içerisinde bulunan şeker, diğer yiyeceklere oranla kana biraz daha yavaş geçmektedir. Bu yüzden biraz daha fazla tok tutmaktadır. Kompleks karbonhidratlar ve glisemik oranının az olduğu gıdalar kiloları kalıcı olarak verme konusunda en çok başvurulan, en mantıklı gıdalardır. 

Tok Tutan Kilo Aldırmayan Besinler

Bu tok tutan yiyecekler ise elma, kivi, armut, greyfurt, kiraz, çilek, kuru baklagiller, esmer pirinç, bulgur ve kepekli makarna şeklinde sıralanabilir. Biraz daha fazla oranda lif içeren gıdaların hangileri olduğunu bilmek ve bu tarz gıdaları öğünlerimizde daha fazla kullanmak daha sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. 

Tok tutan besinler nasıl açlığın önüne geçiyor?

Bu tok tutan ve kilo aldırmayan besinler, sindirim sistemimizde biraz daha fazla kalarak açlık hissinin hemen gelmemesini sağlar. Lif oranı yüksek olan besinler daha fazla çiğnenir. Bu yüzden de tokluk hissi daha çabuk gelmektedir. 

Doyurucu özelliği olduğu için de bu besinler sayesinde açlık hissi de hemen gelmez. Lif oranı daha fazla olan bir gıdada şeker oranı da bir o kadar düşüktür. Mesela kabak, lahana, ıspanak, brokoli, kepekli un ve kuru baklagiller şeker oranı düşük ve tok tutan yiyeceklerin diğer bir kısmıdır.

İştah Kesen Ve Tok Tutan Gıdalar


Bugün tok tutan ve kilo yapmayan besinlerden bahsettim arkadaşlar. Unutmayın sağlıklı bir diyet için tok tutan yiyecekler çok önemli.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?