Tüp Mide Ameliyatından 5 Yıl Sonra Pişman Olacak Mısın?


İnsanlar tüp mide ameliyatı olduktan 5 yıl sonra tekrar kiloları geri alır mıyım diye oldukça fazla korku içindeler. Çünkü bu mide küçültme ameliyatı sonrasında tekrar eski kilolarına dönen birçok ünlü kişi oldu. Durum böyle olunca acaba tüp mide ameliyatı olduktan sonra pişman olanlar arasına bende katılır mıyım diye düşünmeden edemiyor insan. Bu büyük kararda sizinle birlikte biraz sohbet etmek istiyorum. İnsanlar neden mide küçültme ameliyatı olmak istiyor? Neden diyetle bu işler olmuyor?

Tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası

Tüp mide operasyonu geçirdikten sonra ortalama 5 yıl sonra bazı kişiler tekrar eski kilolarına geri dönüyor ve maalesef mide küçültme ameliyatı oldukları için çok pişman oluyorlar. Aslında bu kadar kötü düşünmemize gerek yok. Çünkü siz yeme alışkanlıklarınızı değiştirmezseniz eğer isterseniz 2. ye tüp mide ameliyatı olun yine kilo alırsınız. İş tamamen sizde bitiyor. Eğer yeni bir hayata merhaba demek istiyorsanız ve artık ne yediğinize dikkat edecekseniz eğer mide küçültme ameliyatından 5 yıl sonra ne olur diye düşünmenize hiç gerek yok.

İnsanlar Neden Tüp Mide Ameliyatı Olmak İstiyor?

Vücudunuz ve dış görünümünüz sizin ana kartınızdır, başkalarının ne kadar sağlıklı olduğunuzu, hangi yaşam tarzını yönettiğinizi, iş niteliklerinizin ne olduğunu ve hatta ne tür bir karaktere sahip olduğunuzu ve ne tür bir sevgili olduğunuzu yargılamasına izin verir.

Eski zamanlarda, yara izlerinin erkekleri süslediğine inanılıyordu, çünkü yara izleri bir erkeğin savaşçı ve koruyucu olduğunu gösteriyordu. Yara izi yoksa, adam hasta, zayıf ve korkaktır, bu yüzden savaşlara katılmaz. Bu tür adamlar, toplumun değersiz üyeleri olarak görüldükleri için alay ve hatta küçümseme uyandırdılar.

Modern dünyada obezite ve fazla kilo, bu izlerin yokluğuna benzetilebilir. Herhangi bir giysinin altına gizlenemeyen aşırı kilolu insanlar, başkalarının alay etmesine ve yukarıdan bakmalara maruz kalabilirler.

Obezite, çeşitli faktörlerin birleşiminden kaynaklanır. Bu genetik bir yatkınlık ve hareketsiz bir yaşam tarzı ve yanlış beslenme, stres ve diğer birçok neden olabilir. Modern dünya acımasızdır ve içindeki şişman insanlar tam olarak algılanmazlar, sırf şişman oldukları için diğerlerinden daha kötü kabul edilirler.

Fazla kilo sorunu karmaşık olduğu için kapsamlı bir şekilde ele alınmalıdır. Televizyon yayınları, psikologlar, beslenme uzmanları ve eğitmenlerin gözetiminde çok şişman kişilerin hızla kilo verdiği tüp mide programları vardır. Bu gösteriler, kısa sürede çok fazla kilo vermenin oldukça mümkün olduğunu göstermektedir. Ancak bu sonuçlar, bu insanların sağlığı için endişeleri artırıyor, çünkü zaten obezitenin neden olduğu birçok sağlık sorununa ve uzun yıllardır fazla kilolara sahipler. Gerçekten de, gösteriye katılanların sonuçları şaşırtıcı, ancak tüp mide ameliyatı ile bu kadar çok fazla kilo verdikten sonra neden bazı kişiler bu kiloları geri alıyor?

Her türlü diyet ve fiziksel aktivite ile kilo vermeyi başaramayan kişiler risk alır ve fazla yağları almak veya mide hacmini küçültmek için mide küçültme ameliyatı olmaya karar verirler. Bu tür işlemler, hızlı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmanıza izin verir. Bu tür operasyonların tek dezavantajı kalan yara izidir. Ancak iğrenç olan yağ kıvrımlarıyla kıyaslanamaz. Bu yara izinin giysilerin ve hatta iç çamaşırlarının altına saklanması çok kolaydır. Seçim senin. Ancak deneyimli bir uzmanın tüp mide ameliyatı olman konusundaki tavsiyesine muhakkak uyman gerektiğini asla unutma!

Tüp mide ameliyatı sonrası pişmanlık


İşin özü sende biter dostum. O yüzden bırakta 5 yıl sonrası neler olacağına hayat karar versin. Ama sen kendini değiştirmek için bir şeyler yap. Ne kaybedersin ki? En fazla şuan olduğun kiloda olmaya devam edersin. Ama başarırsan hayatın boyunca artık zayıf olacaksın. Dediğim gibi karar senin!

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazımı da okudular:


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?