Yayla Çorbası Koyu Olursa Ne Yapılır?


Yayla çorbasını sevmeyen yoktur herhalde. Benim en sevdiğim çorbalardan biridir yayla çorbası. Bir diğer adı yoğurt çorbası olan yayla çorbası koyu olursa ne yapılır? Bugün bu derdinize derman olacağım. Sizlerde yayla çorbası koyu olduğunda ne yaptığınızı veya sulu olduğunda ne yaptığınızı konu altına yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yayla çorbası denince aklıma hep köyde anneannemin kuzine soba üzerinde yaptığı bol naneli yayla çorbası geliyor. Tadı o kadar nefis, o kadar güzeldi ki artık günümüzde yapılan yayla çorbalarından bir türlü o tadı alamıyorum. Hele hazır yayla çorbalarının yanından bile geçmiyorum. İçerisinde o kadar çok katkı maddesi var ki. Ayrıca yayla çorbası yapımı en kolay çorbalardan biriyken neden hazır paket yapalım ki değil mi? Yine de çorba yapmayı bilmeyen özellikle öğrenci arkadaşlar için çoğu zaman 1 öğünün kurtarıcısı olabiliyor yayla çorbası. Neyse lafı fazla uzatmadan yayla çorbası sulu olduysa ne yapılır? Koyu olursa ne yapılır? konumuza geçelim.

Yayla Çorbası Koyu Olursa Ne Yapılır?

Arkadaşlar sadece yayla çorbası değil hangi çorba olursa olsun eğer koyu olursa tencereye yavaş yavaş sıcak su eklenir ve istediğiniz kıvama gelince bırakılır. Yani yayla çorbası koyu olursa ihtiyacımız olan tek şey sıcak su, bu kadar basit. Sıcak suyu koyu yayla çorbasına ekledikten sonra 1-2 dakika daha iyice suyu içine alması için pişirin ve güzelce karıştırdıktan sonra tekrar kıvamına bakın ve servis edin. peki yayla çorbası koyu değil de sulu olursa ne yapılır?

Yayla çorbası sulu olduysa ne yapılır?

Yayla çorbasının sulu olması koyu olmasından daha büyük bir problemdir. Çünkü koyu çorbaya hızlı bir şekilde sıcak su koyabiliyorken sulu yayla çorbasını iyi bir kıvama getirmek için kısık ateşte kapağı açık şekilde fazladan pişirebiliriz yada içerisine yoğunluk sağlayacak unla yapılmış güzel bir terbiye ekleyerek yayla çorbasını sulu halden kıvamlı hale getirebiliriz.

Yayla çorbası nasıl yapılır?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere yayla çorbası koyu ve sulu olduğu zaman ne yaparız, ile ilgili bildiklerimi paylaştım. Sizlerde düşüncelerinizi konu altına yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski