Yayla Çorbası Koyu Olursa Ne Yapılır?


Yayla çorbasını sevmeyen yoktur herhalde. Benim en sevdiğim çorbalardan biridir yayla çorbası. Bir diğer adı yoğurt çorbası olan yayla çorbası koyu olursa ne yapılır? Bugün bu derdinize derman olacağım. Sizlerde yayla çorbası koyu olduğunda ne yaptığınızı veya sulu olduğunda ne yaptığınızı konu altına yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yayla çorbası denince aklıma hep köyde anneannemin kuzine soba üzerinde yaptığı bol naneli yayla çorbası geliyor. Tadı o kadar nefis, o kadar güzeldi ki artık günümüzde yapılan yayla çorbalarından bir türlü o tadı alamıyorum. Hele hazır yayla çorbalarının yanından bile geçmiyorum. İçerisinde o kadar çok katkı maddesi var ki. Ayrıca yayla çorbası yapımı en kolay çorbalardan biriyken neden hazır paket yapalım ki değil mi? Yine de çorba yapmayı bilmeyen özellikle öğrenci arkadaşlar için çoğu zaman 1 öğünün kurtarıcısı olabiliyor yayla çorbası. Neyse lafı fazla uzatmadan yayla çorbası sulu olduysa ne yapılır? Koyu olursa ne yapılır? konumuza geçelim.

Yayla Çorbası Koyu Olursa Ne Yapılır?

Arkadaşlar sadece yayla çorbası değil hangi çorba olursa olsun eğer koyu olursa tencereye yavaş yavaş sıcak su eklenir ve istediğiniz kıvama gelince bırakılır. Yani yayla çorbası koyu olursa ihtiyacımız olan tek şey sıcak su, bu kadar basit. Sıcak suyu koyu yayla çorbasına ekledikten sonra 1-2 dakika daha iyice suyu içine alması için pişirin ve güzelce karıştırdıktan sonra tekrar kıvamına bakın ve servis edin. peki yayla çorbası koyu değil de sulu olursa ne yapılır?

Yayla çorbası sulu olduysa ne yapılır?

Yayla çorbasının sulu olması koyu olmasından daha büyük bir problemdir. Çünkü koyu çorbaya hızlı bir şekilde sıcak su koyabiliyorken sulu yayla çorbasını iyi bir kıvama getirmek için kısık ateşte kapağı açık şekilde fazladan pişirebiliriz yada içerisine yoğunluk sağlayacak unla yapılmış güzel bir terbiye ekleyerek yayla çorbasını sulu halden kıvamlı hale getirebiliriz.

Yayla çorbası nasıl yapılır?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere yayla çorbası koyu ve sulu olduğu zaman ne yaparız, ile ilgili bildiklerimi paylaştım. Sizlerde düşüncelerinizi konu altına yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?