1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı Nedir?


1 dönüm arsa için tel örgü fiyatı nedir? Tel çit nereden satın alınır? 10 dönüm tarlaya kaç metre tel gider? 500 m2 tel örgü fiyatları, Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir tel örgü fiyatları nasıl? Ucuz mu? 1 dönüm arsa tel örgü maliyeti ne olur? Bu konular hakkında bilgiler vereceğim arkadaşlar. Sizlerde kendi 1, 2, 3 veya 4 dönüm arsa yada tarlanıza tel örgü yaptırdıysanız eğer kaç paraya, hangi yıl (2021-2022 veya 2020 ve öncesi) ve hangi şehirde yaptırdığınızı konu altına yorum olarak yazarsanız eğer çok memnun olurum.

Öncelikle nerden çıktı bu 1 dönüm arsa tel örgü ücretlerini incelemek diyebilirsiniz. Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce eskiden oldukça iyi tanıdığım bir abimle kurbanlık koyun işine girmeye karar vermiştik. Eskişehir ve Afyon'da ikamet ediyorduk ama asıl amacımız buralarda 1 dönüm telle çevrili arsa içinde büyüttüğümüz koyunları daha büyük şehirlerde daha yüksek fiyattan satmaktı. Bu nedenle bizde 1 dönüm arsa tel örgü fiyatları ile ilgili internet başta olmak üzere bu işi uzun süredir yapan abilerimizden de iyice öğrendikten sonra hangi firmaya, kaç tl ye yaptıracağımıza karar verdik. Bu konu ile ilgili çoğu kişi tel örgü fiyatlarını merak ettiği için kısada olsa sizlere bilgi vermek istedim ki işiniz kolaylaşsın. Yoksa herhangi bir tel örgü yapan firmayı reklam yapmak yada öne çıkartmak için yazılmış olan bir yazı değil.

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı?


Öncelikle biz zannediyorduk ki bir firmaya yada şirkete gidip hemen 1 dönümlük arsa için tel çit fiyatında anlaşıp geleceğiz. Ama maalesef bu kadar basit görünen bir olay bile birçok ayrıntı ve ücret içeriyormuş. İlk öğrendiğimiz şey tel örgü yaptırmak istediğiniz yerin eğimli mi yoksa düz bir alanda mı olduğu. Çünkü eğimli yerlerde 1 dönümlük yer için tel örgü ücreti ortalama %3-%5 arası fazla çıkmakta.

2. unuttuğumuz maliyetler ise; 1 dönüm arsayı dönecek olan tel örgü için direkler, payandalar, bağlamak için kullanılan ayrı teller, beton ve işçilik gibi birçok maliyet çıktı. Açıkçası hiç bu kadar inşaat gibi çok ayrıntılı olacağını düşünmemiştik. Ayrıca tel örgünüz dikenli mi yada dikensiz mi olacağına da karar vermeniz gerekiyor. O bile maliyeti etkileyen bir unsur. Biz sadece hayvanların dışarı kaçmasını önlemek için dikensiz en düz ve en az ücretli tel örgü fiyatlarına bakmaya başladık.

Burada edindiğimiz en büyük tecrübe ise örneğin Eskişehir'de yaşıyorsunuz ama Bursa'da adam internet sitesine çok daha ucuz tel örgü fiyatının m2 sini yazmış. Burada unuttuğunuz şey başka şehir olduğu için orada yazılan fiyatlara konaklama ve yeme içmede eklenince kendi şehrinizde aldığınız 1 dönümlük arsa tel örgü fiyatından çok daha fazlası çıkıyor. Bu nedenle ilk tercihiniz kendi şehrinizde en uygun tel örgüsü fiyatlarını araştırmak olsun ve internetteki fiyatlara hemen aldanmayın. Örneğin 1 dönüm arazi tel örgü fiyatı 10.000 TL  yazmış olan internetteki bir firmayı aradığımızda hemen o fiyatlar geçerli değil, yok o 1 yıl öncesinin ücreti falan diye sallıyorlar. Kardeşim o zaman orada yazan ücreti bi zahmet düzelt yani.

Neyse konuyu fazla uzatmak istemiyorum arkadaşlar. Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbul için fiyatlar aşağı yukarı %10 en fazla olarak değişse de biz Eskişehir'de büyük sanayi sitesinde bir firmada 1 dönüm arsa tel örgüyü toplam 16.800 tl ye yaptırdık. Genel olarak tel örgü fiyatı 1 dönüm için 15.000 ile 22.000 arasında değişiyor. İstediğiniz telin kalınlığı, aralara konulan boruların kalitesi gibi birçok etkene göre 1 dönüm tel örgü fiyatı değişiklik göstermekte. Bize maliyeti ise 16.800 TL oldu. 1 dönüm değil 4 dönüm arsanız olsa ortalama 65.000 TL yi gözden çıkarmanız gerekebilir.

Tel Örgü Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Kesinlikle tanıdığınız, bildiğiniz muhakkak size referans gösterebilecek yerlerden tel çit işi satın alınız. Asla ücretin tamamını tek seferde değil iş yapıldıkça vermelisiniz. Peşin verilen ücretlerde her zaman sorun olur. Firma parayı nasılsa aldık diye sizin işi geciktirebilir yada hiç yapmayabilir. 1 dönüm arsa öyle küçük bir yer değil ve maliyeti de öyle az olmadığı için her şeyiyle ince eleyin sık dokuyun. Tel çit alacağınız firma kaç yıllık, düzenli iş yapıyorlar mı, çalışanlarına maaşını veriyor mu, muhakkak bir araştırma yapın. İnternete tel örgü firmasının adını bile yazsanız eğer onunla ilgili olumsuz bir şey olduysa muhakkak bir yerde okursunuz.

1 dönüm arsaya kaç metre tel örgü gider?


1 dönüm arsa için ortalama 120 ile 150 metre arası tel örgü gider arkadaşlar. 2 dönüm arazi için ise tahmini 260 metre 5 dönüm tel örgü için ise 650-700 metre tel çit gidecektir. Burada bazı firmalar bize hemen 160 metre dediler. Bazıları ise 130 metre tel çit 1 dönüm tarla için yeterli dedi. Düşünün eğer 160 metre diyene tamam deseniz kafadan 20 metre tel örgüyü hiç yapmadan cebine indirmiş olacaktı. O yüzden ne kadar yer dolaşırsanız o kadar karlı olur. Elinizle 1 dönüm tarlayı ölçmekte çok zor bunun için profesyonel dijital metreler var onlar çok daha kolay ölçüm yapıyor.

10 dönüm tarlaya kaç metre tel gider?

10 dönüm tarla için gereken tel miktarı tam net olmasa da 10 dönüm arsaya veya tarlaya ortalama 1300 metre yani 1 km 300 metre tel örgü gider arkadaşlar. 

İkinci El Bahçe Teli Fiyatları Nasıl? 2. El Tel Örgü Satın Almak Mantıklı mı?

2. el bahçe teli fiyatları sıfır fiyatlarına göre neredeyse yarı fiyatına satılmaktadır. Ancak eğer maddi durumunuz çok sıkıntılı bir noktada değil ise sizlere tavsiyem ikinci el tel örgü fiyatları yerine sıfır bahçe teli maliyetlerini araştırmanızdır. Çünkü alacağınız 2. el bahçe telinde mutlaka deformeler ve delikler olacaktır. Bunlar göz önüne alındığında benim tercihim her zaman ikinci el tel örgü çit yerine sıfır satın almaktır.

Bahçe Teli Nasıl Çekilir ? - Fiyat ve Kaliteyi Etkileyen Şeyler Neler?


Evet kıymetli arkadaşlar bugün sizlere 1 dönüm arsa tel örgü için ne kadar fiyat çıkarıldı? nasıl anlaştık? maliyeti etkileyen durumlar neler? Bahçe yada arsa çevirme fiyatları neye göre değişiyor, bunlardan bahsettim. Sizlerde sormak istediklerinizi yada bu bilgilere eklemek istediklerinizi konu altından yazabilirsiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?