1 Saat Kurbağalama Yüzme Kaç Kalori Yaktırır?


Yüzmeyi herkes sever ama kurbağalama yüzmek herkesin harcı değildir. Hele ki 1 saat kurbağalama yüzme kaç kalori yakar konusunda eğer profesyonel bir sporcu değilseniz hiç öyle kendinizi kandırmayın. Ama ben yıllardır kurbağalama stil yüzüyorum ve 1 saat boyunca kurbağalama yüzersem kaç kalori harcarım diye merak ediyorsanız eğer bu yazım tam size göre.

1 Saat Kurbağalama Yüzme Kaç Kalori

Yüzme sporu vücudun bütün kaslarında etkili olan bir spordur. Yüzme sporu ile uğraşan bir kişi 1 saat kurbağalama yüzme ile ortalama 500 – 900 kadar kalori yakabilir. Ancak kurbağalama yüzme serbest stil yüzmeye göre çok daha zor ve profesyonellik ister. O nedenle 1 saat kurbağalama yüzerek 600 kalori yakma fikri çok güzel gelse de çoğu insan hiç durmadan 1 saat boyunca kurbağalama yüzemez. 

Kurbağalama Yüzmenin Faydaları

Aynı zamanda yüzme sporu yaş sınırı olmadan her yaş insanın yapabileceği bir spor dalıdır ve sağlıklı ve kaliteli yaşam tarzı tercih edenler için en ideal yoldur. Kurbağalama tarzda yüzmenin insana sağlamış olduğu faydalar nelerdir?

  • Kalp ve damar ile alakalı rahatsızlıkların oluşma riskini azaltır
  • Nefesi ve kan akışını düzenler
  • Vücut direncini artırır
  • Bel ve boyun fıtığı olan kişilerde özellikle doktor tarafından önerilen bir spordur
  • Hamilelik döneminde de anne adayı için tercih edilecek sporlar arasındadır
  • Yüzme eğer spor yapmak amacı ile tercih ediliyorsa vücut gelişimi için son derece önemlidir. Yüzme sporu ile aynı anda bütün vücut kasları çalışır ve bu nedenle güçlü bir kas yapısına sahip olunur. Yüzme metabolizmayı da hızlandırmak için ideal bir spordur.

Zayıflamak İçin Haftada Kaç Saat Yüzmeliyim?

Yüzme için haftada ortalama 2 – 3 gün ve 2 – 3 saatlik bir zaman yeterli olmaktadır. Fakat spor ve zayıflamak için yapılacak yüzmeye başlamadan önce vücudun gerdirme hareketleri ile yüzmeye hazırlık yapılmalıdır. Ayrıca yüzme ile istenilen sonuca ulaşabilmek için hedef belirlemek önemlidir. Yüzme sporunu zayıflamak amacı ile uygulayan kişilerin ilk olarak kendilerine mesafe ve hedef belirlemeleri zayıflamada oldukça önemli yer tutacaktır. 

Kurbağalama stil nasıl yüzülür?


Bugün kurbağalama yüzmeyi sevenler için, 1 saat boyunca kurbağalama şeklinde yüzersek kaç kalori yakarız, bu sorunun cevabını aradık. Sizlerde yazı ile ilgili fikirlerinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere arkadaşlar.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski