1 Yaşındaki Bebek Kaç Numara Ayakkabı Giyer?


Bir tanıdığımıza hediye alacağımızda yada 1 yaşındaki kendi bebeğimiz için yeni bir bebek ayakkabısı alacağımızda muhakkak, 1 yaşındaki bebek kaç numara ayakkabı giyer? Bilmemiz gerekir. Çünkü 1 yaşındaki erkek yada kız bebek için ayakkabı alışverişi yaparken yanımızda olmayabilirler yada huzursuzlandıkları için mağazada ayakkabı denemesi yapamazsınız. Böyle sıkıntılar çeken kişiler için bugün sizlere 1 yaş kaç numara ayakkabı giyer? Ayrıntılı bir şekilde açıklayacağım. 

Öncelikle bu konuyu neden yazma kararı aldım onu açıklamak isterim. Eskişehir'de yeni doğum yapmış bir tanıdığımız vardı ama biz onlara bir türlü bebek hayırlamaya gidememiştik. Başka şehirde yaşadığımız için tam 1 yıl sonra yolumuz Eskişehir'e düştü ve eşimle birlikte 1 yaş çocuk için ne tür bir hediye alabiliriz diye düşündük. Bebek kız olduğu için ilgimizi en çok pembe, kırmızı 1 yaş ayakkabıları çekmişti. 

Ancak 1 yaş çocuğu kaç numara ayakkabı giyer? ile ilgili hiçbir fikrimiz olmadığı için mağaza çalışanından yardım almaya karar verdik. Her şey güzel gidiyordu mağaza çalışanı 1 yaş erkek çocuk ayakkabıları ve 1 yaş kız bebek ayakkabılarına kadar her şeyi gösterdi ve bize bilgi verdi. 

Bize 1 yaş bebek için uygun olduğunu gösterdiği ayakkabıların kaç numara olduğuna bile bakmadan satın aldık ve mağazadan ayrıldık. İyi ki fişimizi atmadık çünkü ne mi oldu? Aldığımız 1 yaş bebek ayakkabısı misafirliğe gittiğimiz yerdeki çocuğa o kadar küçük geldi ki, inanamadık. 

Bu nasıl olur diye düşünürken internet ortamından biraz araştırma yaptıktan sonra nasıl kandırıldığımızı anladık. Olay şu arkadaşlar; eğer siz, bir yaşındaki bebek kaç numara ayakkabı giyer, bilmiyorsanız, mağaza çalışanı elinde fazla olan stok ürünleri bitirmek için size yanlış bilgi verip deposunu temizlemeye çalışabiliyor.

Bunu her mağaza çalışanı yapıyor demiyorum ama örnek vermek gerekirse 1 yaş bebek için 21-22 numara ayakkabı uygunken mağaza çalışanı elinde çok fazla birikmiş olan 18-19 numara çocuk ayakkabılarını bunlar tam olur diyerek size satmaya çalışabiliyor. Durum böyle olunca da eğer mağazaya geri gitme ihtimaliniz yoksa yada 1 bebek ayakkabısı için tekrar çarşıya inemem diyorsanız maalesef 1 yaş çocuk ayakkabısı diye aldığınız ürünler elinizde patlıyor. Mağaza personeli de stok ürün sattığı için müdüründen takdir alıyor. Bu nedenle 1 yaş erkek-kız bebek kaç numara ayakkabı giyer? kesinlikle öğrenmemiz gerekir ve konuya hakim olduğumuzu da mağaza personeline kanıtlamış olmamız gerekir ki elindeki satılmayan ayakkabıları bize vermesin.

1 Yaşındaki Bebek Kaç Numara Ayakkabı Giyer?

Başımıza böyle bir hadise gelince eşimle ok sinirlendik ve ayakkabıları biz değiştirmek istedik ve diğer gün hem internetten hem e başka bebek ayakkabısı mağazalarına uğrayarak 1 yaş bebek kaç no ayakkabı giyiyormuş net olarak öğrendik ve kazıklandığımız mağazaya gittik. Arkadaşlar 1 yaşındaki erkek veya kız bebek için en uygun ayakkabı numarası 21 numara ile 22 numara olarak geçiyor. 

Elinizden geldiği kadar ayakkabıları dar almamaya çalışın çünkü bebekler oldukça kalın çorap veya patik giydikleri için 1 yaş çocuk ayakkabısı bile almış olsanız dar gelme olasılığı oluyor. Bizde bu nedenle tercihimizi 22 numara bebek ayakkabısından yana kullandık ve aldığımız 22 no kız bebek ayakkabısı tam oldu. Çoğu marka 21 no ile 22 arasında kalmayın diye ayakkabı numarasını 21-22 olarak yazmış ama bazı markalarda ayrı ayrı olarak da bulmak mümkün.

1 Yaş İçin Bebek Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Eğer 1 yaşındaki bebek yanınızdaysa her şey çok daha kolay ve net oluyor çünkü çoğu kurumsal bebek mağazasında bebeğinizin ayak ölçülerini çok kolay bir şekilde alan aletler var. Ayak uzunluğundan taban genişliğine kadar tüm ölçüyü net olarak alıp ona göre 1 yaş ayakkabısı bakabiliyorsunuz. Eğer bebek yanınızda değilse ya evde ölçüm yapacaksınız yada genelde herkesin yaptığı gibi 21-22 numara bebek ayakkabısını alıp ilk deneme olarak alacaksınız. Zaten bebeklere o kadar çok hediye geliyor ki başka biri ayakkabı alacağı zaman "canım bizim bebek 1 yaşında ama ayakları büyük biz 1,5 yaş ayakkabı alıyoruz" diyebilirsiniz. Yani istediğiniz kadar hesaplama yapın 1 yaş bebeklerde genel kanı 21-22 no çocuk ayakkabısı olarak geçse de farklı sonuçlarla da karşılaşmak mümkün. 

1 Yaş Çocuk Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Size tavsiyem 1 yaş için bebek ayakkabısı bakıyorsanız eğer hemen en yumuşak olanlardan satın almayın. Çünkü 1 yaş artık yürümeye alışma yaşı olduğu için çok fazla patik gibi yumuşak olan 1 yaş bebek ayakkabıları daha zor yürümelerine neden oluyor. Bu nedenle biraz daha tabanı sert olan ve muhakkak markalı ürünleri tercih edin. 

İlk Adım Ayakkabısı Nasıl Seçilir?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere 1 yaşındaki bebekler kaç numara ayakkabı giyer ile ilgili tüm bildiklerimi anlattım. Umarım bir nebzede olsa 1 yaş çocuk ayakkabısı seçerken yardımım olmuştur. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum yazarak benle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?