11 Yaş Boy Kilo Kaç Olmalı?


11 yaş boy kilo oranı nasıl olmalı ile ilgili birçok soru alıyorum. Özellikle gelişme çağındaki genç arkadaşlar; 11 yaşındaki çocuğun boyu kaç olmalı, diye oldukça merak ediyor. Bende bu nedenden dolayı 11 yaş erkek ve kız çocukları kaç kilo olmalı? Boyları kaç olmalı? Ayrıntıları ile incelemek istedim. Sizlerde 11 yaşında bir çocuğunuz yada tanıdığınız varsa eğer boy kilo endeksini benimle paylaşabilirsiniz.

Nerden çıktı bu 11 yaşında kaç kilo olmalı? konusu dediğinizi duyar gibiyim. Bu yazıyı yazmaya karar vermemde ki neden 11 yaşında sürekli kilo ve boy oranını ölçüp kilolu mu yoksa zayıf mı olduğunu merak eden kız kardeşim yüzümden. O kadar çok söyledim ki; 11 yaşında boy kilonun hiçbir önemi yok aslında. O kadar hızlı gelişiyor o kadar fazla değişime uğruyorlar ki şuan yüzde çıkan ufacık bir sivilce bile çok büyük problem oluyorken 11 yaşında fazla kilolu yada aşırı zayıf olmak kız kardeşim için oldukça ciddi bir konu.

Her ay düzenli olarak eczanede boy ve kilosunu ölçtürüp 11 yaş için boy ve kilom nasıl diye eczanede çalışanlardan bilgi almak istiyor. Bende bu duruma daha fazla dayanamadım ve kız kardeşimi özel bir doktora götürerek 11 yaş kaç kilo olmalı? 11 yaşındaki birinin boyu kaç cm olmalı? her şeyi öğrenmek istedim. Aşağıda size doktordan aldığımız boy kilo endeksi hesaplama sonucunda ortaya çıkan 11 yaş kız çocuğu ve ayrıca erkek çocuk için net bilgileri vereceğim. Doktordan bu yazı için ayrı olarak 11 yaş erkek çocuk boy kilo oranı içinde yardımcı olmasını istedim.

11 Yaş Boy Kilo?

Doktor beyden aldığımız bilgilere göre 11 yaşındaki kız çocuğu ortalama olarak 1,45cm ile 1,55cm boya, 38 kilo ile 42 kilo aralığına sahip olmalıymış. Benim kız kardeşimin boyu 1,46cm kilosu ise 40 çıktı. Kilo olarak boy kilo endeksine göre yarım kilo gibi bir fazlalık var ama bu hiç önemli değil sakın diyet falan yapmaya kalkma dedi doktor bey kız kardeşime.

11 yaşındaki erkek çocukları için ise ortalama boy kilo oranı; boy 144cm, kilo 38 olarak bilgi aldık. Aynı şekilde doktor bey bu dönemde fazlalık olan 2-3 kiloya kesinlikle takınılmaması gerektiğini birkaç yıl sonra tam olarak boy ve kilonun oturacağını belirtti.

11 Yaşındaki Çocuk Çok Fazla Kilolu İse Ne yapılır?

Eğer 11 yaş boy kilo endeksiniz çok fazla çıkıyor ve dışarıdan net olarak aşırı kilolu olduğunuz belli oluyorsa muhakkak erkenden profesyonel bir çocuk diyetisyeninize gitmeniz gerekir. Aileler asla 11 yaşındaki çocuğa kendi kendilerine bir diyet programı uygulamamalı yada bu durumu kendi haline bırakmamalıdır. 11 yaşındaki çok fazla kilo ileriki yıllarda obezite problemlerine dönüşebilir. Bu yüzden en doğru seçenek fazla kilolu olan 11 yaşındaki kız yada erkek çocuğu acilen diyetisyene götürmektir.

11 Yaş İçin Spor Hareketleri


Bugün siz değerli takipçilerim için 11 yaş için boy kilo kaç olmalı? bu konudan bahsettim. Sizlerde muhakkak etrafınızda 11 yaşında olduğunu bildiğiniz bir tanıdığınız varsa onun boy ve kilo bilgilerini konu altına yorum yazarak benimle paylaşın ki genel ortalama hakkında bilgimiz olsun.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?