11 Yaşında Adet Olmak Normal Mi?


Merhaba sevgili ebeveynler bugün sizlere 11 yaşında adet olmak normal mi? 11 yaşındaki gençlere bu dönemde nasıl davranmalıyız? 11 yaş kız çocuğu ergenliğe girer mi? sorularını yanıtlamaya çalışacağım. Sizlerde eğer 11 yaşlarında bir kız yada erkek çocuğunuz varsa eğer yaşamış olduğunuz tecrübeleri konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. 11 yaşında adet olmak ile ilgili yazımıza başlayalım.

11 Yaşında Adet Olmak Normal Mi?

Konuyu çok aşırı uzatmadan öncelikle içinizi rahatlatmak amacıyla kız çocuklarının 11 yaşında adet olmasının gayet normal olmasını belirterek konuya başlayarak sizleri rahatlatma taraftarıyım. Çünkü çocuklarımız bizim her şeyimiz ve bu tür acil olarak merak ettiğimiz konularda sayfalarca yazı okuyup sonunda hiçbir bilgi öğrenememek kadar kötü bir şey yoktur.

11 yaş kız çocuğu ülkemizde ilkokul 5. sınıfa gitmektedir. Genelde kız çocukları ortaokul 1 veya 2. sınıflarda ilk adet dönemlerini görürler. Hatta şuan okullarda verilen ilk cinsellik eğitimleri bildiğim kadarıyla 6. sınıf yani ortaokul 1 den itibaren veriliyor. Genel bilgi 6. sınıf olsa da bazı kız çocuklarımız 12 yaş yerine 11 yaşında da adet olabilmektedir. Bu konuda sağlık açısından bir sıkıntı yoktur ve telaşlanmanız gerekmez. Asıl olan bu dönemde 11 yaşında adet olmak mevzusunu kızına onu utandırmadan ve sıkmadan anlatmaktır. 

Kısacası 11 yaşında adet olmak normaldir ve herhangi ekstra bir tedbir gerektirmez. Ayrıca bu dönemde erken boy uzaması yada kilo alımı sizi telaşlandırmasın bunlar ilk defa adet olan kız çocuğunda görülebilir durumlardır. Yine de psikolojik olarak kızınızda sıkıntılar olduğunu düşünüyorsanız muhakkak bir psikologdan bu dönemde destek almanız mantıklı olabilir.

11 Yaşındaki Ergenlik Dönemine Yeni Giren Birine Nasıl Davranmalıyız?


Bu dönemde yaşamdaki fiziksel, psikolojik ve sosyal değişiklikler başlar: hormonal ortam değişir ve ebeveynler ve akranlarla arasındaki ilişkiler bozulur. Bu zamanda, ebeveynler kızlarına daha fazla saygı duymalı, kişisel konumunu kabul etmeli ve onunla iletişim kurmak ve anlamak için yeni bir güce sahip olmalıdır. 

On bir yaşında ergenlik başlar ve kız ve erkek çocuklar arasındaki farklar açıkça görülür hale gelir. Aynı zamanda, bu süreç genellikle kızlar için erkeklere göre daha hızlıdır. 

Bu dönemde ebeveynlerin rolü, insanlar büyüdükçe meydana gelen süreçleri açıklamak ve rahatsızlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmaktır. Hormonal dalgalanmalar ve ergenlerin psikolojik özellikleri nedeniyle, ebeveynleri ile olan davranışları ve ilişkileri çökmüştür. 

Gençler daha duygusal ve dürtüsel hale gelir, bu nedenle yetişkinlerin çocuk yetiştirirken zaten istikrarsız bir ilişkiyi daha da kötüleştirmemek için dikkatli olmaları gerekir. Gençler, ebeveynleri ile aktif olarak tartışabilir ve bağımsızlıklarını göstererek bazı acımasız şeyler yapabilirler. 

Kızlar için her şey daha kolaydır, ancak ebeveynlerini yabancılaştırırken geri çekilip daha fazla sır saklayabilirler. Çocukların duygularıyla başa çıkmalarını, güvene dayalı bir ilişki sürdürmelerini ve çatışmamalarını sağlamak önemlidir. 

Ergenlikte romantizm, akran statüsü ve benlik saygısı önemlidir. Ergenlerin içinde yaşadıkları ve hareket ettikleri çevrenin onun üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Sürekli olarak yeni ilgi alanları, hobiler, kelimeler ve dünya görüşleri ortaya çıkıyor. 

Kısacası 11 yaşında ergen bir genci ne çok sıkmalıyız nede tamamen onu özgür kılmalıyız.

KIZ ÇOCUKLARINDA ERKEN ERGENLİK (Nasıl Anlaşılır?)


Bugün siz değerli takipçilerim için 11 yaşında adet olmak normal bir şey mi? Herhangi bir problem yaratır mı? Bu konular hakkında bilgiler verdim. Sizlerin de 11 yaşında erken ergenliğe giren bir çocuğunuz varsa eğer yaşadıklarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?