2. El En Ucuz Bisiklet Fiyatları


Sıfır bisiklet fiyatları çok fazla artınca insanlar artık sahibinden 2. el en ucuz bisiklet fiyatları araştırmaları yapmaya başladı. Özellikle letgo ve sahibinden de yapılan ikinci el bisiklet fiyatı bazen istediğimiz aralıklarda olmayabiliyor. Bu yazımda sizlere sadece internet sitelerinde değil başka nerelerden 2. el en ucuz ve uygun bisiklet modellerini bulabiliriz, ikinci el bisiklet alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sıfır bisiklet almak mı mantıklı yoksa 2. el bisikletlerde işimizi görür mü? Bu konulara değineceğim.

2. el bisiklet denildiği zaman nedense benim aklıma hep çocukluğumda babamda gördüğüm Bisan marka bisikletler geliyor. Daha ağır ve sağlam olan bu tarz bisikletler o zamanlar çok popülerde ve uzun yıllar bir sorun çıkarmadan insanların işlerini görüyordu. Bende 9-10 yaşlarında bildiğimiz dağ bisikleti modeli alınmadan önce oldukça fazla bu büyük ve ağır kırmızı renk bisan bisiklet kullandım. O zamanlar bu alman tarzı bisikletleri çok beğenmesem de şuan sağlamlık, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı olarak kesinlikle 32 yaşımda favori bisiklet modelim bisan bisikletler. Çünkü bu bisikletlerde muhakkak büyük bir sele oluyor ve çok rahat ediyorsun ayrıca önünde genelde bir sepet oluyor ve market alışverişi yaptığımızda bu özelliği gerçekten çok işimize yarıyor.

Ben küçükken bisiklet satın almak bugünlere göre ciddi anlamda daha zordu. Ama bugüne baktığımda ise fark ettiğim şey; şuan da kaliteli ve markalı bisiklet satın almak eğer maddi durumunuz çok iyi değilse maalesef çok kolay değil. Günümüzde marketlerde bile bilmediğinizi bir marka bisikleti taksit imkanı ile anında satın alabiliyorsunuz. Aldığınız bisiklet ne kadar sizi rahat ettirir, ne kadar dayanır, o konu biraz muamma olsa da sonuçta 90 lı yıllara göre çok daha fazla bisiklet üreticisi var ve illaki bütçenize göre bir bisiklet bulabilirsiniz. Ayrıca sıfır bisiklet fiyatlarına bile gücünüz yoksa artık letgo ve sahibinden olmak üzere buralarda size çok yakın kişilerin satmış olduğu 2. el ucuz bisikletler mevcut. En kötü senaryoda 2. el en ucuz bisiklet fiyatları buralarda oldukça uygun. Haydi gelin birkaç bisiklet markasını bu sitelerde kaç liradan satılıyor. İkinci el ucuz bisiklet fiyatları ne durumda öğrenelim.

2. El En Ucuz Bisiklet Fiyatları


Sahibinden ve letgoyu kullanmayı bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Yine de ben hiç bu sitelere girmedim diyorsanız eğer internette kısa bir araştırma yaptıktan sonra çok basit bir şekilde bu site ve uygulamalara üye olup çok uygun fiyatlara güzel ürünler satın alabilirsiniz.

Ben 2 yıl önce sahibinden 2. el çok ucuz bir salcano marka bisiklet denk getirmiştim. Hala sağlam vaziyette duruyor. 2019 yılında 180 TL gibi bir fiyata satın almıştım. Gerçekten bisiklet için en ucuz fiyatlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bu sitelerde sadece dağ bisikleti de yok. Bisan tarzı bisikletlerden 3 tekerlekli bisikletlere kadar hatta kargo bisikleti bile bulmak mümkün. Hangi marka bisikleti en çok seviyorsunuz (bianchi, salcano, bisan, ümit, gazelle) hepsi var. Çocuk bisikletinden yetişkin bisikletine her şeyi bulabileceğiniz harika mecralar bu 2. el ucuz bisiklet siteleri. İsterseniz şimdi yaptığım araştırmaya bir göz atıp 2. el en ucuz bisiklet fiyatları ne kadarmış inceleyelim.

Salcano 2. El Bisiklet Fiyatları

Benim incelememe göre en ucuz 2. el salcano bisiklet fiyatları ortalama 2000 TL ile 4000 TL arası değişiyor. Bazı özel modeller 20000 TL ye kadar çıkmış durumda. Modeli eski ve biraz yıpranması olan ikinci el salcano bisikletler ise 800 TL ve 1000 TL arasında fiyatları değişmekte. Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri, Eskişehir, Antalya gibi büyük şehirlerde çok fazla salcano bisiklet model çeşidi var. Salcano bisikletlerde dağ bisikleti ve şehir bisikleti olmak üzere ayrılıyor. Tercih tamamen size kalmış. Ben nedense oldum olalı klasik model şehir bisikletlerini daha çok sevmişimdir.
Salcano biisklet fiyatları ile ilgili 1 görsel daha ekledim. Burada 2. el SALCANO ASSOS 20 modelin 8.750 TL ye satıldığını görüyoruz. Yani bisiklet deyip geçmeyin. Bazı bisikletler 2. el bile olsa gerçekten ciddi paralara satılıyor. Ama aynı listede 550 TL ye satılan bir bisiklette bulmak mümkün.

2. El Bisan Bisiklet Fiyatları

Geldik benim en çok sevdiğim markalardan biri olan en ucuz 2. el bisan bisiklet fiyatlarını incelemeye. Bisan şehir bisikletlerinde gördüğünüz gibi fiyatlar biraz daha yüksek ama bu modeller sizi uzun yıllar idare edecektir. İyi, kullanışlı bir 2. el bisan biisklet fiyatı ise ortalama 1500 TL den başlamaktadır. İncelediğim listelerde en ucuz 2. el bisan bisiklet 750 TL, en pahalı olanı ise 8700 TL den satılmaktaydı. Dediğim gibi fiyatlar biraz yüksek gözükebilir çünkü bu fiyata herhangi bir marketten sıfır markası bilinmedik bir bisiklet de satın alabilirsiniz ama bisan marka bisikletteki ne rahatı nede kaliteyi bulabilirsiniz. Bu nedenle sizlere tavsiyem 2. el bisiklet bile alacak olsanız en az 1.000 TL yi kenara ayırmak olacaktır.

2. El 3 Tekerlekli Bisiklet Fiyatları

Özellikle annem bu 3 tekerlekli bisikletleri çok seviyor ve uzun yıllardır yaşamış olduğu Erdek'te kullanıyor. Bu tarz bisikletler Muğla, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir, Yalova, Mersin, Adana, Hatay gibi deniz kenarında yer alan şehirlerimiz için mükemmel bisikletler. 2. el 3 tekerlekli bisiklet fiyatları ise ortalama 1500 TL ile 3500 TL arası değişmektedir. Fiyatlar biraz yüksekmiş gibi görünse de aynı zamanda bunlar kargo bisikleti olduğu için yazlık yerlerde market alışverişlerinizi kolayca taşıyabilir yada yaşadığınız yerde içilebilen bir köy çeşmesi varsa oradan rahatlıkla sularınızı doldurup evinize getirebilirsiniz. 3 tekerlekli bisikletlerde ise Carraro ve Ümit marka bisikletler dikkat çekiyor. Ayrıca bu tarz bisikletleri sadece deniz kenarında değil açıklık olan park, bahçe gibi yerlerde de kullanmanız mümkün. Yoksa kardeşim ben Gaziantep, Konya yada Kütahya'da oturuyorum, ben ikinci el 3 tekerlekli bisiklet binemez miyim yani demesin.

İkinci El Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


2. el bisiklet almaya karar verdiğinizde mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı konular olacaktı. Çünkü sizlerin de bildiği üzere etrafta çok fazla dolandırıcı ve sahtekar var. Öncelikle letgo yada sahibinden gibi sitelerden 2. el bisiklet fiyatları araştırmamızı yaptıktan sonra karar verdiğimiz bisiklet sahipleri ile mutlaka telefon görüşmesi yapın. Asla sadece mesajla iletişim kurmayın. Kesinlikle önceden kapora veya ücretin tamamını göndermeyin. Bisiklet ağır bir kargo olduğu için asla kendi şehriniz dışında olan bir bisiklet için pazarlık yapmayın. Çünkü 1000 TL değerindeki bir bisiklet günümüz kargo ücretleriyle size en az 200 TL ye gönderilir. Sıfır satış yapan sitelerden bahsetmiyorum yada ücretsiz kargo olanlardan. Onların anlaşması olduğu için ya çok az ücret ödüyorsunuz yada hiç ödeme yapmıyorsunuz.

Yaşadığınız şehirdeki bisiklet sahibi ile görüşmeden önce yanınıza mutlaka bir arkadaşınızı alın ve asla köhne bilmediğiniz mahallelerde buluşma sağlamayın. Özellikle hırsız tayfaların olduğu mahalleye bir girerseniz eğer inanın bir daha çıkamazsınız oradan. Çünkü 10-15 kişi sizin hemen paranızı almaya çalışıp ya size resimde olmayan başka bir bisikleti verirler yada bisiklet bile teslim etmeden kaçarlar. O yüzden mümkün olduğunca merkezi bir yerde ve yanınızda bir arkadaşınız ile 2. el bisiklet satan şahıs ile buluşun.

Aradığınız en ucuz 2. el bisikleti bulmuş olabilirsiniz ama kesinlikle deneme yapmadan ve bisikleti iyice incelemeden ödeme yapmayın. Muhakkak bisiklete binip pedallara iyice yüklenip alacağınız 2. el bisikleti test edin. Bırakın kırılacaksa yada herhangi bir sorunu çıkacaksa orda çıksın.

Tüm incelemeleri yaptıktan sonra para teslimi yaparken eğer karşı taraf banka hesabına para gönderilmesini isterse elinizden geldiğince kabul etmeyin. Çünkü karşıdaki kişiyi tanımıyorsunuz. Son günlerde bahis için başka sitelere para gönderen kişiler çok büyük cezalar aldı ve bu kişilere kim para gönderdiyse hepsi incelemeye alındı. Böyle bir riske girmeye hiç gerek yok. İllaki banka transferi istiyorsa o zaman kesinlikle açıklama kısmına 2. el bisiklet satışı, ücreti gibi bir ifade yazın. Bu sizi koruyacaktır.

En Ucuz 2. El Bisikletleri Başka Nereden Bulabilirim?


Letgo ve sahibinden gibi yerlerde nasıl 2. el bisiklet satın alacağımızı anladık. Peki bunun başka bir yolu yok mu? Elbette var. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız eğer öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde spotçular olur. Böyle yerlerde hiç beklemediğiniz ucuz fiyatlara 2. el bisiklet bulabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise artık çok fazla kalmadı ama mahalle aralarında ki bisiklet tamircilerinde de oldukça uygun fiyata ikinci el bisikletler satılmakta. Buralardan da aradığınız bisikleti bulabilirsiniz.

2. El Bisiklet Nasıl Alınır?


2. el en ucuz bisiklet fiyatlarını bulmak sanıldığı kadar kolay olmasa da eğer aradığınızı bulmayı başarırsanız çok karlı bir iş yapmış olursunuz. Bugün sizlere 2. el bisiklet nereden alınır? En ucuz 2. el bisiklet fiyatları neler? Bisiklet alırken nelere dikkat edilmeli, bu konular hakkında düşüncelerimi yazdım. Yarış bisikletinden dağ bisikletine aradığınız fiyata bulmamanız için hiçbir neden yok. Sizlerin de geçmiş dönemde 2. el bisiklet alım satımı ile ilgili bir tecrübeniz olduysa eğer konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?