2 Haftada Sporla Zayıflama


2 hafta içinde sporla zayıflamak mümkün mü? Elbette mümkün. Özellikle sağlıklı ve düzenli bir diyet ile 2 haftada sporla zayıflama kesinlikle imkansız değil. Tek yapmanız gereken 14 gün boyunca kendinizi odaklamak ve sonuca ulaşmak, işte bu kadar basit.

Günümüzde artık birçok insan spor yapmakta ve spor yaparak 2 hafta içinde zayıflamaya çalışmaktadır. Bu bir zayıflama yöntemi olmaktadır. Ancak spor yapmak konusunda da dikkat edilmesi gereken noktalar olmaktadır. Özellikle birçok insanın en çok tercih ettiği zayıflamak için yapılan sporlardan yürüyüş ve koşu bile bazen insanlar için sıkıntı yaratmaktadır. 

Çünkü özellikle kalp hastalığı olan insanlar uzun tempolu koşular ve yürüyüşler yaptıklarında bu onların kalplerine zarar vermektedir. Bu konuda bir uzmandan yardım alınması ve uzmanın belirttiği kriterlerde spor yapılması en mantıklısı olmaktadır. Bu sayede insanlar hem daha kolay zayıflamakta hem de sağlıklarına da dikkat etmektedir.

2 Haftada Sporla Zayıflama

2 haftada spor ve diyetle doğru düzgün bir kilo vermek istiyorsanız eğer kendinizi en çok zorlayabileceğiniz sporlar seçilmeli ve diyet olarak da günde 1 veya 2 öğün beslenilen su orucuna yakın diyetler tercih edilmelidir. En hızlı kiloyu bu şekilde verebilirsiniz. Spor olarak ise yapmaktan zevk alacağınız herhangi bir sporu seçebilirsiniz. Ama yapacağınız sporda muhakkak bolca terleme ve efor olmalıdır. Günde en fazla 1300 kalori alarak tempolu bir şekilde spor yaparak 2 haftada en az 3-4 kilo vermeniz mümkün olabilir. Yine de bu yorucu 2 haftalık spor programına başlamadan önce uzman tavsiyesi almayı sakın unutmayın.

2 hafta içinde sporla kilo verirken günde ne kadar süre spor yapmalıyım?

Spor bazen insanların sağlıklarına zarar vereceğinden insanlarda spor yapmak konusunda bazı çelişkiler yaşamaktadır. Örneğin günümüzde birçok araştırma da ön görülen standartlar; sağlıklı insan için 4-5 km iken kalp ve tansiyon gibi hastalıklar ile boğuşan ve bu tür hastalıkları olan insanlar için ise 2-3 km olmaktadır. Ancak bu standartlar yürüyüşte uygulanmaktadır. Söz konusu koşu olduğunda ise özellikle kalp ve tansiyon gibi hastalıkları olan kişiler koşuyu zaten hiç yapmamalıdır.

Ayrıca spor yaparak zayıflama yönteminde bu sporların zaman aralıkları önemli olmaktadır. Hem erken kalkmak hem de sporun ardında mutlak duş almak çok önemlidir. Özellikle akşam yerine sabah sporunun tercih edilmesi ve spordan sonra terli olunduğundan mutlaka duş alınması önemlidir.

2 Haftada Sporla Zayıflamak İçin Egzersizler


2 haftada sporla kilo vermek gördüğünüz gibi zor değil ama bunu başarabilmek için çelik gibi bir irade ve azim gereklidir. Çoğu profesyonel sporcunun büyük bir turnuva öncesinde 1-2 hafta içinde oldukça yüksek kiloları verdiğini unutmayın. Onlar yapabiliyorsa siz neden yapamayasınız ki?

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?