2 Haftada Sporla Zayıflama


2 hafta içinde sporla zayıflamak mümkün mü? Elbette mümkün. Özellikle sağlıklı ve düzenli bir diyet ile 2 haftada sporla zayıflama kesinlikle imkansız değil. Tek yapmanız gereken 14 gün boyunca kendinizi odaklamak ve sonuca ulaşmak, işte bu kadar basit.

Günümüzde artık birçok insan spor yapmakta ve spor yaparak 2 hafta içinde zayıflamaya çalışmaktadır. Bu bir zayıflama yöntemi olmaktadır. Ancak spor yapmak konusunda da dikkat edilmesi gereken noktalar olmaktadır. Özellikle birçok insanın en çok tercih ettiği zayıflamak için yapılan sporlardan yürüyüş ve koşu bile bazen insanlar için sıkıntı yaratmaktadır. 

Çünkü özellikle kalp hastalığı olan insanlar uzun tempolu koşular ve yürüyüşler yaptıklarında bu onların kalplerine zarar vermektedir. Bu konuda bir uzmandan yardım alınması ve uzmanın belirttiği kriterlerde spor yapılması en mantıklısı olmaktadır. Bu sayede insanlar hem daha kolay zayıflamakta hem de sağlıklarına da dikkat etmektedir.

2 Haftada Sporla Zayıflama

2 haftada spor ve diyetle doğru düzgün bir kilo vermek istiyorsanız eğer kendinizi en çok zorlayabileceğiniz sporlar seçilmeli ve diyet olarak da günde 1 veya 2 öğün beslenilen su orucuna yakın diyetler tercih edilmelidir. En hızlı kiloyu bu şekilde verebilirsiniz. Spor olarak ise yapmaktan zevk alacağınız herhangi bir sporu seçebilirsiniz. Ama yapacağınız sporda muhakkak bolca terleme ve efor olmalıdır. Günde en fazla 1300 kalori alarak tempolu bir şekilde spor yaparak 2 haftada en az 3-4 kilo vermeniz mümkün olabilir. Yine de bu yorucu 2 haftalık spor programına başlamadan önce uzman tavsiyesi almayı sakın unutmayın.

2 hafta içinde sporla kilo verirken günde ne kadar süre spor yapmalıyım?

Spor bazen insanların sağlıklarına zarar vereceğinden insanlarda spor yapmak konusunda bazı çelişkiler yaşamaktadır. Örneğin günümüzde birçok araştırma da ön görülen standartlar; sağlıklı insan için 4-5 km iken kalp ve tansiyon gibi hastalıklar ile boğuşan ve bu tür hastalıkları olan insanlar için ise 2-3 km olmaktadır. Ancak bu standartlar yürüyüşte uygulanmaktadır. Söz konusu koşu olduğunda ise özellikle kalp ve tansiyon gibi hastalıkları olan kişiler koşuyu zaten hiç yapmamalıdır.

Ayrıca spor yaparak zayıflama yönteminde bu sporların zaman aralıkları önemli olmaktadır. Hem erken kalkmak hem de sporun ardında mutlak duş almak çok önemlidir. Özellikle akşam yerine sabah sporunun tercih edilmesi ve spordan sonra terli olunduğundan mutlaka duş alınması önemlidir.

2 Haftada Sporla Zayıflamak İçin Egzersizler


2 haftada sporla kilo vermek gördüğünüz gibi zor değil ama bunu başarabilmek için çelik gibi bir irade ve azim gereklidir. Çoğu profesyonel sporcunun büyük bir turnuva öncesinde 1-2 hafta içinde oldukça yüksek kiloları verdiğini unutmayın. Onlar yapabiliyorsa siz neden yapamayasınız ki?

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski