5 Km Kaç Adım?


5 km kaç adım yapar? Hiç merak ettiniz mi? uzman doktorlar her gün en az 5 km yürüyüş yapılmasını öneriyor. Peki 5 km yürüyüş kaç adım ediyor? Aklımıza takılan bu ince soruyu detaylı olarak cevaplayacağım bugün. Sizlerde adım sayar ile 5 km yürüyerek kaç adım atmış olduğunuzu konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

5 km kaç adıma denk geliyor konusu muhakkak ki kişiden kişiye değişir. Çünkü uzun bacaklı birinin 5 km yürümesi ile kısa boylu birinin 5 km yürüyüş yapması tabi ki de aynı değildir. Ama burada ortalama bir değer bulmak mümkün. Yani en fazla %3 lük bir değişim payı ile kaç adım 5 km bulabiliriz. 

5 Km Kaç Adım?

Ben kendi bacak aralığı boyumu ölçerek 1 adımımı 65-75 cm olarak buldum. 1 km 1000 metre olduğuna göre, 1000 metrede 100.000 cm olduğuna göre 100.000/ 70 cm = 1428 adım olarak hesaplanır. Yani kısacası 1 km 1428 adıma eşittir. Bu hesaba göre de 5 km kaç adım dersek sonuç olarak 1428x5= 7140 çıkar. 

Net Sonuç= 5 km 7140 adım yapar.

Evet umarım yukarıdaki hesap karışık gelmemiştir arkadaşlar. 1 adımımı 70 cm olarak hesapladığımda net bilgi yukarıdaki gibi çıkıyor. Sizlerde isterseniz bir metre yardımı ile 1 adım aralığınız kaç cm net olarak öğrenebilirsiniz. Boyumuza göre ufak farklılıklar olsa da aşağı yukarı 7.000 adım atmak bizi 5 km ileri götürür.

5 km Kaç Dakikada Yürünür?

Orta hızlı bir tempoda 5 km mesafeyi 57 dakika da, hızlı tempoda 45 dakikada yürüyorum. 5 km koşuyu ise yaklaşık 25 dakikada tamamlandığını kaydettim.

5 km Nasıl koşulur?


Bugün 5 km kaç adım eder, net bir hesaplama ile sizlere anlattım arkadaşlar. Sizlerde konu ile ilgili düşüncelerinizi yada şu hesaplamada yanlış yaptın dediğiniz yerleri yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?