Antibiyotik İle Geçmeyen Diş İltihabı Nasıl Geçer?


Antibiyotik ile diş iltihabı geçmiyorsa eğer ciddi bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Çünkü diş eğer apse yapmışsa genellikle 7-10 gün aralığında antibiyotik tedavisi uygulanır. Ama antibiyotik ile geçmeyen diş iltihabı ile karşılaşırsanız neler yapılmalı? nasıl geçer? Bugün bu konular hakkında bir şeyler yazacağım.

Bu antibiyotik ile geçmeyen diş iltihabı problemi ile benim ablam karşı karşıya geldi. Dişçiye gitmişti bunla ilgili bir sorun yok ama apse yapan dişi çekemeyeceklerini söylediler ve 1 haftalık antibiyotik tedavisine başladılar. Bunun nedeni ise dişte oluşan apse dişi çekerken patlayacağı için bu zararlı sıvı diş etlerinizden tüm vücudunuza yayılabilir hatta sizi öldürebilir bile. Neyse 1 hafta geçti ama antibiyotik tedavisi ile diş iltihabı hala geçmedi. Bizde tabi ki bu durumda doktorunu aradık ve antibiyotik ile geçmeyen diş iltihabı nasıl geçer öğrendik.

Antibiyotik İle Geçmeyen Diş İltihabı

Öncelikle asla ve alsa diş iltihabınız antibiyotikle geçmediyse kendi koca karı ilaçlarına başvurmayın, doktorunuzu aramaktan çekinmeyin, bilmediğiniz işlere kalkışmayın. Eğer apse yapmış dişi patlatırsanız çok daha geri dönülemez sorunlara sebep olursunuz. Bunun için asla çekinmeden muhakkak doktorumuzu başvuruyoruz ve antibiyotikle diş iltihabı geçmedi diye bilgi veriyoruz. Sonrasında ise doktorumuz ne söylüyorsa onu uyguluyoruz.

Diş Apsesi İçin Antibiyotik Kullanmak Doğru Mu


Doktorunuz büyük ihtimalle sizi acil olarak görmek ve incelemek isteyecektir. Doktorunuzda çok daha güçlü iltihap kurutucu ilaçlar olabilir yada iltihabın bir kısmını kendi temizlemek isteyebilir. Bu yüzden kendinizi diş doktorunuza emanet edin ve olabildiğinde herkesin söylediklerinden uzak durun. Antibiyotikle geçmeyen diş iltihabı ile ilgili ne internette yazılanlara nede konu komşunun söylediğine inanın. Tek yapmanız gereken şey tekrar doktorunuza başvurmak. İşte bu kadar basit.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?