Balık Yağı Süte Karıştırılır Mı?


Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bebeklerde balık yağı süte karıştırılır mı? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Bildiğiniz üzere balık yağı hem yetişkinlerde hem de bebeklerde çok faydalı olan bir ek besin. Ama bebeklerde balık yağı kullanımı yetişkinlerdeki gibi kolay olmuyor ve anneler bazen balık yağını meyve suyu veya süte karıştırabilir miyim? diye merak ediyor. Bugünkü yazımda balık yağı ve süt karıştırılır mı? zehirler mi? Hangi balık yağını almalıyım? gibi soruların cevaplarını bulabiliriniz.

Balık Yağı Süte Karıştırılır Mı?

Evet balık yağını tek başına içemeyen bebekler için balık yağını süt veya meyve suyu ile karıştırarak bebeğinize içirebilirsiniz ancak uzmanlar 1 yaşın altındaki bebekler için omega 3 takviyesi verilmemesi gerektiğini belirtiyorlar. Çünkü 1 yaş altı bebeklerde verilen sütlü omega 3 bebek için besin zehirlenmesi riski oluşturabilir. Bu nedenle 1 yaş üstü çocuklarımıza bile balık yağı vermeden önce doktor tavsiyesi almayı unutmalıyım. 1 yaş üstü bebeklerde ise çay kaşığı ile başlanarak süt ve balık yağı karıştırılıp bebeğe verilebilir.

Hangi Omega 3'ü Almalıyım? 

Omega 3'ün çeşitli faydaları bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve giderek daha fazla insan omega 3'ü kulanmaya başlamıştır. Talep üzerine piyasada o kadar çok farklı omega 3 türü var ki... Peki en fazla etkiyi elde etmek için hangi balık yağını almalıyız? 

Bunu bilmek için her bir omega-3'ün özelliklerini anlamak en iyisidir. Omega 3 iki kategoriye ayrılabilir. Düzenli Omega 3 ve Omega 3 RTG, Bitkisel omega 3 ve hayvasaln omega 3 gibi. Sizler için aralarındaki farkı ve hangisini almamız gerektiğini açıklamaya çalıştım.

Normal Balık Yağı ve Omega 3 RTG

Sıradan Omega 3 ile Omega 3 RTG arasında büyük bir fark vardır: Omega 3'ün ilk nesli "trigliserid"in kısaltması olan TG tipidir. Dezavantajı, düşük EPA ve DHA içeriğidir. Bunu telafi etmek için ikinci nesil Omega 3'teki EPA ve DHA içeriği arttı, ancak lipolitik enzimlerin daha zayıf etkisi nedeniyle biyoyararlanım zayıf kalmıştı. 

Bu nesil, RTG Omega 3, daha önce geliştirilmiş Omega 3'ün eklenmesi temelinde oluşturuldu. Genel içeriği artırmak ve vücudumuzun biyoyararlanımını iyileştirmek için geliştirilmiştir. Bu nedenle omega 3 seçerken RTG formatını seçmek en iyisidir.

Bitkisel Balık Yağı ve Hayvansal Omega 3

Bitkisel Omega 3 ve Hayvansal Omega 3'ün etkileri arasında kalp hastalıklarını azaltma, iltihabı azaltma, kan trigliseritlerini düşürme ve bunamayı önleme yer alır. 

Hayvan bazlı omega-3 bu etkiler için en iyisidir. Bitkisel omega-3 bileşeni ALA'nın yaklaşık %5'i EPA'ya ve %0.5'i DHA'ya dönüştürülür. Bu nedenle, etkili olması için çok büyük bir miktar alınmalıdır.

Ek olarak, bitki bazlı omega-3 söz konusu olduğunda çinko, magnezyum, demir ve B vitaminleri ALA'yı dönüştürebilir, bu nedenle etkili olması için diğer besinlerin aynı anda alınması gerekir. 

Bu sebeplerden dolayı daha net ve güçlü bir etki istiyorsanız hayvansal kaynaklı Omega 3 kullanmanız önerilir.

Bebeklere Balık Yağı Verilmeli Mi?


Evet değerli arkadaşlar bugün balık yağı süte karıştırılır mı? Hangi balık yağı daha iyi? Tavsiyeler neler? Bunları inceledik. Sizlerde kendi kullanmış olduğunuz ve tavsiye edebileceğiniz balık yağınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?