Dar Odalar İçin Ranza Modelleri Ve Fiyatları


Bugün dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları ile ilgili yapmış olduğum araştırmayı sizlerle paylaşacağım arkadaşlar. Özellikle en az 2 kardeş olan çocukları dar odaya nasıl sığdırırım derdinden kurtulmak için en mantıklı fikirlerden biri dar odalar için iki kişilik ranza modellerini araştırmaktır. Günümüzde çocuk büyütmenin maliyetleri göz önüne alındığında aradığımız dar bir oda için ranza modeli hem ucuz hem de kaliteli olmak zorundadır. Haydi bakalım dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları nasılmış? Ranza alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyormuş öğrenelim.

Ranza sevdası benim gibi tek çocuklar için büyük bir aşktır. Hiçbir zaman odanız dar yada geniş olmasına bakılmaksınız asla ranzada yatamazsınız ve bu hep içinizde bir ukde olarak kalır. Küçükken bende hep ailemden ranza isterdim ama maalesef tek çocuk olduğum için ranza konusu çok uzamadan biterdi. Askerde bol bol ranzada yatıp üzerimde yatanın sesini, her kımıldamasında uyanmamı gördükten sonra aslında ranzanın hiçte bana göre bir şey olmadığını anlamıştım. 

Uzun yıllar tek çocuk olarak ek başına ve sessiz bir ortamda uyuduktan sonra askerdeki o daracık yerde ranzada uyumak kadar zor bir şey yoktu benim. 2 saatte bir nöbet değişimi için ışıkların açılması, tam ben uyumuşken üsttekinin aşağı inmeye çalışması vs.. 50 tane dert vardı yani ranzada yatmanın.

Ama ev ortamı öyle olmazdı tabi. olsaydı aynı yaşlarda bir kardeşim güle oynaya eğlenceli bir şekilde ranzada yatardık diye düşünüyorum. Ev ortamının askerlik ortamından çok daha farklı olacağına eminim. Neyse ben tek olarak yaşadığım dönemlerde bazı arkadaşlarımın aileleri dar odalar bile çok güzel ranzalar kurmuşlardı. Neyse artık dar odalar için ranza fiyatları ne kadar incelemeye başlayalım. Öncelikle model konusunda karar verelim.

Dar Odalar İçin Ranza Modelleri

Son yıllarda kaydıraklı ranzalar çok moda oldu ama bence o kadar gereksiz ki. İnanın bir çocuk en fazla 5 defa kaydıraktan kayacak. Tamamen boşa verilmiş para ve boşa kaplanan yer gibi geliyor bana. Zaten bugün dar odalar için ranza modellerini inceleyeceğimiz için kaydıraklı ranza modellerini direkt eliyorum. Aşağıda benim hoşuma giden dar odalar için tasarlanmış ranza modellerini bulabilirsiniz. 
Burada görmüş olduğunuz model eğer 3 çocuğunuz varsa mükemmel işinize yaracak bir dar oda tasarımına sahip ranza modeli. Kalın olmayan iskelet yapısı ile hem kolay kurulum hem de kolay taşınma özelliği ile dikkat çeken bir ranza modeli. Ben olsam mesela en küçük çocuğu en altta olacak şekilde 3 çocuğumu da dar bir 2m2 alanda uyutmuş olurum. Gayet sade ve kullanışlı bir 3 lü ranza modeli. Sade olmasından dolayı bu ranza modellerinin fiyatları da oldukça ucuz.
Biraz daha estetik anlayış arayanlar ise bu çocuk ranza modeli benim gayet hoşuma gitti. Hem dar adalar için mükemmel bir tasarıma sahip olup hem de spor bir yapısıyla gençlerin oldukça hoşuna gidecek bir ranza modeli. Üsteli üst kata çıkan için merdiven sayesinde yaşayacağı tehlike en aza indirilmiş. Bu şekilde küçük çocuğunuz bile üst ranzada güvenli bir şekilde yatabilir. Bu modelin ayrıca en altta çekmecesi de olup çocuğunuzun kıyafetlerini koyabileceğiniz bir dolap gibi de kullanabilirsiniz.
Bu değişik ranza modelimizde ise bir yatak hareket edebilir urumda olarak odanızın boş olan başka bir yeri varsa oraya taşınarak 2 kardeş birbirinden bağımsız olarak uyumaları sağlanabilir. Hatta bazı durumlarda alt yatak kısmı başka odada bile kullanılabilen oldukça kullanışlı ve dar odalar için gayet güzel bir ranza. Özellikle sık sık kavga eden ve tartışıp başka odalarda uyumak isteyen kardeşler için odanın bir tarafına ranza diğer tarafına alt yatak konularak verim alınabilecek bir tasarım yapmışlar.
Olayı iyice abartıp müthiş bir 4 lü ranza modeli ile karşılaştım arkadaşlar. Düşünseniz ya 4 çocuğunuz neredeyse 1 yataklık alanda uyuyabilecek. İşte bu model gerçekten dar odalar için ranza modeli arıyorsam işimi görecek bir tasarım. Bu modeli yaşadığınız şehirdeki herhangi bir mobilyacıya götürseniz bile size yapacaktır. Gayet kullanışlı ve hiç yer kaplamıyor. Burada sakin ve huzurlu uyumak mümkün olur mu orası ayrı bir konu tabi ki.
3 lü ranza modelleri ve fiyatlarını incelemeye çalışırken belki çokta dar odalar için uygun olmayacak ama 3 kişinin burada yatacağını hesap edersek oldukça kullanışlı ve stil sahibi bir 3 lü ranza modeli çok dikkatimi çekti. Cidden insan burada uyumak ister. Gayet spor ve estetik açıdan oldukça güzel olan bu 3 lü ranza da dar odalar için muhakkak değerlendirebilir. 
Bu model ise tamamen değişik ranza modelleri arasında yer alabilecek oldukça kullanışlı ve dar odalar için tasarlanmış muhteşem bir model. Sabah uyandığınızda yatağını katlayabileceğiniz bir ranzanızın olmasını istemez misiniz. Sadece 2 karışlık bir yer kaplayan bu değişik ranza modeli dar odalar için ranza arayan kişiler için bence birebir. 
Aradığınız dolaplı ranza modeli ise bu tarz hem yer kaplamayan hem kullanışlı ayrıca fiyat olarak da makul olan bu tarz modeller tercih edilebilir. Dolaplı ve çekmeceli ranza modelleri bence gayet şık duruyor ve oldukça iş görür. Çekmecelerine ve dolaplarına çocuğunuzun bütün kıyafetlerini sığdırıp yerden tasarruf edebilirsiniz.

Dar odalar için ranza modelleri ve fiyatlarını incelemeye devam ederek şimdi de ortalama ranza fiyatları nasıl? inceleyelim arkadaşlar.

Dar Odalar İçin Ranza Fiyatları

Dar odalar için ranza modellerini ve fiyatlarını incelediğimiz zaman en ucuz ranza fiyatları 500 TL den başlıyor diyebiliriz. 500 TL olan modeller demir ranza modelleri oluyor genelde. Daha çok ince demir üzerine geçirilmiş şekilde olan ranza modelleri söylemiş olduğum gibi internet fiyatlarını da baz aldığımızda en uygun 500 TL civarında. 

Ahşam mobilya ranza modellerinde ise fiyatlar en az 1.500 TL civarlarına çıkıyor. Özellikle tasarımlı, çekmecesi ve dolabı olan ranzalar en az 2500 TL civarlarında satılıyor. Bu arada yazmış olduğum fiyat aralıklarına asla yatakları dahil değildir. Ayrıca ranza için yatak fiyatlarına da bakmanız gerektiğini unutmayın. 

Ranza İçin Yatak Fiyatları

Ranzada kullanmak için özel olarak ranza yatağı aramanıza gerek yok. Ölçülerini bildiğiniz sürece ranza için yatak bulmak çok kolay. Yapacağınız tek şey tek kişilik yatak modellerini araştırmak olacaktır. Ranza için yatak fiyatları ise en düşük 200 TL den başlayarak 2500 TL ve daha fazlalarına kadar gitmektedir. İşinizi görecek ve çocuğunuzun belini acıtmayacak kaliteli bir tek kişilik yatak için ortalama 500 TL yi gözden çıkarmanız gerekebilir.

3 lü ranza modelleri ve fiyatları

3 lü ranza modellerini ve fiyatlarını incelediğimizde işinizi görecek kaliteli bir 3lü ranzayı 2.000 tl den aşağıya bulmak maalesef zor. Özellikle mobilyalı ve tasarımlı 3 lü ranza modelleri 4000 ile 5000 lira aralığına kadar çıkabiliyor. Sade demirli 3 lü ranzalar ise 750 tl civarında satışa sunulmakta. 3 kişinin bir ranzada yatacağını düşündüğümüzde 3 lü ranza alırken biraz daha kaliteli ürünler almak çok daha mantıklı olacaktır.

Ranza Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ranza modelleri gerçekten çok fazla. Yavrulu ranzalardan 3 lü ranzalara kadar birçok çeşit mevcut. Demir ranzada seçseniz ahşap ranzada seçseniz önemli olan kalite fiyat uyumu. Bazı ürünler markalı diye düşük kalite yüksek fiyatlı olurken bazı ürünler ise sadece markası olmadığı için oldukça kaliteli olmasına rağmen çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Mobilyadan anlıyorsanız eğer hem kaliteli hem de ucuz ranzayı bulmanız daha kolay olacaktır.

Eğer mobilyadan anlamıyorsanız asla heyecan aramayın ve gidin bilindik markaların yerlerinden ranzanızı satın alın. İnternet fiyatları daha ucuz olabilir ama internet üzerinden aldığınız ranzayı kendiniz kurmanız gerekecektir ve kurulum bilginiz yoksa eğer bu çok zor olacaktır. O yüzden ben bu işlerden anlamam diyorsanız 200-300 TL fazla verin yaşadığınız şehirdeki güvenilir bir markanın dar odalar için üretmiş olduğu bir ranzasını alın. Ama ben bu işleri bilirim kazıklanmam derseniz eğer gazanız mübarek olsun.

Tek çocuğum var diye 2 katlı ranza almak istemeyebilirsiniz. Ama böyle durumlar mutlaka gelecek çocuk planlarınızı düşünün ve ona göre hareket edin. Yoksa 2-3 yıl sonra size bir yatak parası daha çıkabilir.

Alacağınız ranza modelinin mutlaka yorumlarını okuyun. Örneğin kaydıraklı ranza modellerinden çoğu anne memnun değilken bazı annelerde çok sevmiş durumda. Yani alacağınız ranzaya karar verdikten sonra mutlaka araştırmasını yapın.

İlla ki mdf ranza olacak diye diretmeyin. MDF mobilyalar kurulup bozuldukça esneme yapar. Eğer kiracıysanız mdf yerine ahşap modelleri tercih etmenizi öneririm. Ayrıca msf ranzaların fiyatlarını göz önüne aldığımızda benim görüşüm bu kadar fazla parayı vermemek yönünde olacaktır. Zaten mdf diye satılan çoğu mobilyanın sadece kaplaması mdf gerisi ahpap modellerle aynı. Paranız çoksa tabi ki siz bilirsiniz.

GENÇ ODASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler verdim. Sizlerde yazım ile ilgili düşüncelerinizi lütfen konu altına yorum yazarak benimle paylaşın. Görüşmek üzere.

Previous Post Next Post