Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır Mı?


Diyetsiz spor yapmak kilo verdirir mi, sorusunu cevaplayacağım bugün sevgili arkadaşlar. Bildiğiniz gibi herkes diyet yapmadan zayıflamak ister. Özellikle spor yapmayı seven kişiler diyetsiz sadece spor yaparak kilo vermenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Haydi gelin bakalım, diyet yapmadan sadece spor ile zayıflanır mı? öğrenelim.

Aslında diyet yapmadan zayıflamak da mümkündür. Diyet yapmadan zayıflamak için öğün atlamadan her öğünde mutlaka yemek yenmesi gerekiyor. Günde 3 kez küçültülmüş porsiyon ile yemek yenmeli ve öğün aralarında taze mevsim meyveleri yenmelidir. 

1 haftada 10 kilo verdiren diyetlerden yapmak ya da aç kalarak öğünleri atlamak gibi şeyler kilo vermeye yardımcı olmayacaktır. Olsa bile hem verilen kilolar korunamayacak hem de vücut için çok da faydalı olmayacaktır. 

Diyet Yapmadan Sadece Spor Yapmak Zayıflatır Mı?

Diyet yapmadan sadece sporla zayıflamak istiyorsanız bunun sırrı bol bol sebze ve mevsime ait meyveleri yemekten ve bolca spor yapmaktan geçiyor. Günde en az 5 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Bir porsiyona 2 ya da 3 kaşık sebze yemeği, 1 tane taze meyve ya da 3 tane küçük meyve yenebilir. 

Küçük bir tabakta meyve salatası da tercih edilebilir. Bu hem fazla kalori almanızı engelleyecek, hem de tok tutarak daha fazla yemek yeme isteğinizi de bastıracaktır. Her öğünde mutlaka nişasta içeren yiyeceklerden tüketin. Kısacası diyetsiz spor yapmak zayıflatır mı? sorusunun cevabı; evet dir.

Diyetsiz kilo verirken neler tüketilmeli?

Bol lifli tam buğday ekmeği, bir patates, pirinç ve makarna rahatlıkla tüketilebilir. Hayvansal yağları her zamankinden daha az tüketin. Et dilimleriniz ince olsun. Etin yağlarını ve tavuktan deriyi ayırabildiğiniz kadar ayırın. Bisküvi, pasta, kek ve börekleri tüketmemeye çalışın ya da olabildiğince az tüketin. 

Diyet yapmadan sadece sporla zayıflamanın bir diğer ipucu ise düzenli olarak balık yemektir. Haftada en az 1 gününüz balık günü olsun. Somon balığı ya da ton balığı gibi yağsız balıkları tercih edin.

Diyetsiz sporla kilo verilir mi?


Evet değerli arkadaşlar diyetsiz sadece spor yaparak zayıflamak elbette ki mümkün ama bunu başarabilmek için diyet ile vereceğimiz kalorileri sporla vermemiz gerekeceğinden normal zamandakinden çok daha fazla spor ve egzersiz yapmamız gerekebilir.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?