Dizler İçin Bamya Tohumu Kullananların Yorumları


Bamya tohumunu dizler için kullanmak son dönemde oldukça popüler bir uygulama haline geldi. Diz ağrıları çeken kişiler bamya tohumu ile nasıl iyileştiklerini sosyal medya üzerinden bana oldukça sık gönderiyorlar. Bende sizler için; dizler için bamya tohumu kullananların yorumları neler güzelce derledim ve sizlerle paylaşmak istedim. Dizdeki sıvı kaybına bamya tohumu iyi gelir mi? Bamya tohumu diz ağrıları için nasıl kullanılır? gelin hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle ben özellikle facebook üzerinden bamya tohumu kullananların yorumlarını çok fazla alıyorum. Aldığım yorumların %70 civarı olumlu yönde. Diz ağrıları için bamya tohumu kullananalar ise genelde %60 lık olumlu yorumlara sahip. Yani buradan anlayacağınız şey; ne yaparsanız yapın dizler için bamya tohumu kullanırken bunun kesinlikle işe yarayıp yaramadığından emin olamazsınız. Her bünye birbirinden farklı her diz ağrısının nedeni değişiktir. Bu yüzden dizleriniz için sadece bamya tohumuna güvenmeden muhakkak doktor tavsiyesi ile bunu kullanmanız gerektiğini asla unutmayın. Yoksa tüm dizi ağrıyan herkes bamya tohumu suyu içip iyileşirdi. Lütfen bu mantıkla düşünün. 

Dizler İçin Bamya Tohumu Kullananların Yorumları

Aşağıda bana sosyal medya ve maile gönderilmiş dizler için bamya tohumu kullanan kişiler tarafından atılmış yorumları bulabilirsiniz. İçlerinden olumlu olumsuz karışık olarak en dikkat çeken yorumları toparladım umarım aklınızdaki soru işaretleri bu yorumlar sayesinde giderilir.

Elif Hanım: Ben bamya tohumunu dizlerim için yaklaşık 3 aydır kullanmaktayım. Önceden çok şiddetli diz ağrılarım varken şuan bir nebzede olsa bu şiddetli ağrılardan kurtuldum. Tamamen iyileştiğimi söyleyemem ama gündelik hayatımda artık zorluk çekmediğimi söyleyebilirim. Dizler için bamya tohumu kullanacaklara en önemli tavsiyem sürekli kullanmayın. Arada vücudu rahat bırakın ki bünyeniz bamya tohumuna alışmasın.

Cemile Hanım: İnternette diz için bamya tohumunu ezip içine zeytinyağı ve bal katıp bir kür haline getirdikten sonra her sabah 1 çay kaşığı tüketmemiz yazıyordu. Ben hem bu şekilde bamya tohumu suyunu içtim hem de dizlerime bu kürü sürdüm. Dizlerine bamya tohumu süren çok fazla kişi olmasa da haftada 1 kere bunu da denemenizi tavsiye ederim. Benim diz ağrılarıma bamya tohumu sürmek çok iyi geldi.

Ercan Bey: Ben ne yaparsam yapayın diz ağrılarım için bamya tohumundan net bir sonuç alamadım. Evet günde 1-2 kere yapmış olduğum suyu içtim ama öyle büyük bir fark hissetmedim açıkçası. Şuan hala dizlerimde ağrı var. Belki erkek olduğum için çok fazla işe yaramamıştır. Çünkü bayan arkadaşlar dizler için çok sık bamya tohumu kullanıyorlar.

Mehmet Bey: Ben dizlerimi kırıp namaz kılamıyordum. 2 haftadır dizler için bamya tohumu kullanmaya başladım ve 3 gündür dizlerim ciddi anlamda rahatladı ve açıldığını söyleyebilirim. Ama hayatım boyunca bamya tohumu kürü mü içeceğim, şuan bunu sorguluyorum.

Bamya Tohumu Neden Dizlere İyi gelir?

Dizler için bamya tohumu kullanılmasının en büyük nedeni bamya tohumunda yüksek miktarda bulunan K vitamininden dolayıdır. K vitamini kemiklere iyi gelir ve kemik erimesini yavaşlatmaya yardımcı olur. Buda dolaylı yoldan diz ağrılarına iyi geldiği inanılır. Ancak bamya tohumu asla tam olarak diz ağrılarınızı geçirmez. Bu nedenle kesin çözüm için muhakkak uzman bir doktora görünmelisiniz. Eğer dizlerdeki ağrınız çok fazla değil ve başlangıç aşamasındaysa bamya tohumu ile bu acıları azaltmak mümkün.

Dizler İçin Bamya Tohumu Günde Kaç Kere İçilir?

Genel olarak bamya tohumu günde 1 en fazla 2 fincan olarak içilir. Asıl önemli nokta ise muhakkak bamya tohumu kürü ile diz ağrılarından kurtulmak için en az 3 ay boyunca bu süreci devam ettirmeniz gerektiğidir. Bu 3 aylık sürede her 2 haftada 1 muhakkak dinlenmeli ve bamya tohumu içilmemelidir. 

Bamya tohumu kürü yapımı


Evet kıymetli dostlarım bugün sizlere dizleri için bamya tohumu kullanan kişilerin yapmış olduğu yorumları paylaştım. Sizlerde kendi yorumunuzu konu altına yazabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?