Elma Sirkesi Boyun Kireçlenmesine İyi Gelir Mi?


Kireçlenmeye karşı elma sirkesi nasıl kullanılır? Elma sirkesi boyun kireçlenmesi konusunda etkili mi? Gerçekten iyi gelir mi? Bugün sizlerle bu soruları inceleyeceğim değerli arkadaşlar. Sizlerde boyun kireçlenmesi için elma sirkesi kullandıysanız eğer yaşamış olduklarınızı yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Benimde bir dönem boyun kireçlenmesi problemim oldu. Malum yazı yazmak için çok fazla bilgisayar başında kalıyorum ve boynum hep öne eğik olduğu ister istemez kireçlenme başlangıcı oldu. Doktor 2 adet ilaç verdi ve birkaç boyun egzersizi vererek eve gönderdi. Ama ne ilaçlar nede egzersizler fayda etmedi. Komşumuz elma sirkesinin boyun kireçlenmesine çok iyi geldiğini ve kullanmam gerektiğini söyleyince hem denedim hem de işe yarayıp yaramadığını buraya yazmak istedim ki elma sirkesini boyun kireçlenmesi için kullanacak arkadaşlara yardımcı olayım.

Elma Sirkesi ve Boyun Kireçlenmesi

Arkadaşlar elma sirkesinin boyun kireçlenmesi için diğer kullandığım krem, kür vs şeylerden hiçbir artı yanı yok öncelikle bunu bilin istedim. Boyun kireçlenmesi için onlarca koca karı ilacı, kür gibi şeyler var internette, muhakkak denk gelmişsinizdir. İşte zeytinyağı ile zeytin ezip sarmalardan tutunda buzlu pet şişe bekletmeye kadar birçok değişik yöntem var. Açıkçası ilk izlenimim kireçlenmeye karşı elma sirkesi çokta işe yaramıyor. Elbette ki bir rahatlama ve gevşeme sağlıyor ama sorunu tamamen maalesef çözmüyor. Sıcak banyo yapmış gibi 1-2 saat boynum hiç ağrımıyor ama sonra yine aynı ağrı geliyor. Başkalarından da elma sirkesinin boyun kireçlenmesi için uygulansa bile uzun vadede işe yaradığını açıkçası pek sanmıyorum. Yine de doğal bir yol olduğu için sizde bir deneyin isterseniz.

Kireçlenmeye karşı elma sirkesi nasıl kullanılır?

Genel olarak elma sirkesi ve zeytinyağı karıştırılıp boyna sürülüyor arkadaşlar. Bir süre tülbent yardımı ile boyun bölgesinde sıcaklık sağlandıktan sonra elma sirkesi ve zeytinyağı karışımı temizleniyor. Çokta zor değil yani ama maalesef bende uzun soluklu tedavi olmadı. Duş almak çok daha fazla uzun süre rahatlamamı sağladı. 10-15 dakika ılık yada biraz sıcak suyu boynumun ağrıyan yerine tuttuğumda sanki hiç o bölgeyle ilgili sıkıntım yokmuş gibi oluyorum ama daha sonra ağrı geri geliyor maalesef.

Boyun Kireçlenmesi neden Olur?

Boyun kireçlenmesi yaygın bir ağrı sendromudur. Yetişkinlerin yaklaşık %10'u yaşamları boyunca en az bir kez boyun ağrısı yaşamıştır. Boyun ağrısına (boyun kireçlenmesi), kas gerginliği, bağlar, artrit veya kök basısı gibi birçok faktör neden olabilir. 

Boyun kireçlenmesi, omurganın çeşitli hastalıklarından ve boyun bölgesindeki herhangi bir dokudan kaynaklanabilir. Ayrıca boyun ağrısı, şişmiş lenf düğümlerine ve boyun ağrısına neden olan viral boğaz enfeksiyonları gibi enfeksiyonlarla ilişkili olabilir. 

Boyun kireçlenmesi, tüberküloz, osteomiyelit, enfeksiyöz diskit veya menenjit (genellikle boyun sertliği) gibi nadir enfeksiyonlarla da ilişkili olabilir. 

Ayrıca boyun kireçlenmesi, boyun kaslarının yapısını etkileyen hastalıklardan (fibromiyalji veya polimiyalji romatika) kaynaklanabilir. 

Kireçlenme Hangi Bitkiler İyi gelir?


Elma sirkesi ve boyun kireçlenmesi arasındaki ilişki nedir? Elma Sirkesi Boyun Kireçlenmesine İyi Gelir Mi? Bu konular hakkında elimden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalıştım arkadaşlar. Başka bir yazımda görüşmek üzere.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?