Elma Sirkesi İçenlerin Yorumları


Düzenli olarak elma sirkesi içenlerin yorumları neler, merak ettiniz mi arkadaşlar. Elma sirkesi son yıllarda kilo verme başta olmak üzere vücut temizliği ve detoks amacı ile oldukça sık başvurulan mucizevi bir besindir. Ayrıca elma sirkesi içenlerin yapmış olduğu yorumlar sadece zayıflama amacı ile değil mide rahatlığı ve sindirim kolaylığı sağlamak içinde elma sirkesi tüketilmektedir. Bugün sizlere elma sirkesi yorumları dışında, evde doğal olarak nasıl elma sirkesi yapacağınızı da anlatacağım. Haydi artık konumuza geçelim. Bu arada sizlerde elma sirkesi içiyorsanız eğer kendi yorumunuzu konu altına ekleyebilirsiniz.

Elma sirkesinin kilo vermek için kullanımı

Elma sirkesi metabolik süreci normalleştirmeye yardımcı olur. Mide salgı fonksiyonunuz bozulduysa eğer elma sirkesi içeren bir diyet tam size göre. Hap almak yerine bu diyeti uygulayabilirsiniz. 

Sonuç hemen görünmez ama 1-2 ay içerisinde sorunlarınızdan kurtulduğunuzu hissedeceksiniz. Elma sirkesi uzun süreli diyetinizin bir parçası olmalıdır, diyetin özü 2 çay kaşığıdır. Elma sirkesi bir bardak su içinde seyreltilir. Yemeklerden sonra günde iki kez elma sirkesi içmek gerekir. Elma sirkesi içenlerin yorumlarına baktığımızda eğer çok fazla kilonuz varsa bu 2 çay kaşığı 4 çay kaşığına kadar arttırabilir.

Evde Organik Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi evde nasıl yapılır: 
1) Elmaları yıkayıp rende ile ezin 

2) Posayı bir cam kaba koyun ve her elma posası için 1 litre su oranında 0,8 kg ılık su dökün; 

3 ) Her litre suya 100 gram bal veya aynı miktarda şeker ekleyin (daha iyi mayalanma için 10 gram maya ekleyebilirsiniz)

4) 10 gün, her seferinde 20 gram, günde 3 defa, 30 derecede, tahta kullanarak ılık bir yerde hamuru kaşıkla karıştırın 

5) Süre dolduğunda hamuru yassılaştırın, iyice gerin ve ağzı geniş bir kaba boşaltın 

6) Ilık bir kaba koyun 40-60 gün daha bekletin, kabı bezle kapatın; 

7) Sirkeyi buzdolabında hava geçirmez bir kapta şişede saklayın.

Elma Sirkesi İçenlerin Yorumları

Aşağıda elma sirkesini hem zayıflamak hem de sağlık amacıyla içenlerin bazı yorumlarını bulacaksınız.

Aynur Hanım: Elma sirkesi içerken başta midem delinir mi gibi saçma bir duyguyla karşılaşmıştım ama sonradan öğrendiğim öyle direkt elma sirkesi içmek gibi bir olay yokmuş. Bu nedenle gönül rahatlığı ile 3 aydır düzenli bir şekilde elma sirkesini suyla incelterek içiyorum ve başta gaz sıkıntılarım olmak üzere bir çok sorundan kurtuldum ayrıca 1 ayda da tan 2 kilo verdim.

Nurcan Hanım: Elma sirkesi özellikle diyet yaparken başvurduğum yöntemlerden biri. Akşamları uyumadan önce ılık su ile 1 çorba kaşığı elma sirkesi içiyorum ve inanılmaz faydasını gördüm. Eğer yediklerinize de dikkat ederseniz elma sirkesi içerek zayıflamak hayal değil.

Murat Bey: Eşim vasıtası ile günde 1 çay bardağı elma sirkesi içmeye başladım. 1 çay bardağı derken içinde 1 çay kaşığı sirke kalanı su yani arkadaşlar. Şuan ilk izlenimlerim sindirim sistemim çok rahatladı. Sabahları tuvalete çıkmakta çok zorluk çekerdim artık çok daha kolay oluyor bu iş.

Arzu Hanım: Elma sirkesi içerek kilo vermek için diyet yapmamız şartsa o zaman neden bu acı şeyi içmemiz gerekiyor hiç anlamıyorum. Sadece elma sirkesi içerek kilo vereceksek ok ama, hem diyet yapılacak hem elma sirkesi içilecek ne anladım ben bu işten?

Elma Sirkesinin Faydaları

Bilimsel çalışmalar, doğal elma sirkesinin aterosklerozu basit ve uygun maliyetli bir şekilde önleyebileceğini kanıtlamıştır. 

Amerika'da yapılan çalışmaya göre, salata sosunun ana maddesi olarak elma sirkesi kullanmak en iyisidir. 

İkinci yöntem ise her gün sirkeli su içmektir. Bir yemek kaşığı sirkeyi büyük bir bardak suda seyreltin. Uzmanlar, küçük bir doz sirkeli su ile başlamayı ve yavaş yavaş günde bir bardağa yükseltmeyi önermektedir. 

Bu, vücudun kan damarları üzerinde genel bir iyileştirici etki yaratmak için yeterlidir. Çalışma, elma sirkesinin kan şekeri kontrolünü iyileştirebileceğini, ağırlığı azaltabileceğini ve kötü kolesterol seviyelerini düşürebileceğini iddia ediyor. 

Almanya'da elma sirkesinin vücut üzerindeki etkileriyle ilgili başka bir araştırmanın sonuçlarını bildirdi. Fazla kilolu ve obez insanlar bu deneyde görev aldı. 12 hafta sonra bilim adamları, elma sirkesinin plazma trigliserit düzeylerini ve toplam kolesterolü önemli ölçüde azalttığını ve "iyi" HDL kolesterol konsantrasyonunu artırdığını belirlediler. 

Başka bir çalışmaya katılanlar 8 hafta boyunca elma sirkesi içtiler. Kan ve kan damarlarındaki yağ miktarı kontrol edildi. Çalışma sonunda kandaki zararlı lipidlerde önemli bir azalma olduğu belirtildi.

Bu basit elma sirkesi içme eylemi, iskemi, tromboz ve kalp krizine yol açabilen ateroskleroz ve vasküler komplikasyonları önlemenin mükemmel bir yolu olmuştur.

1 Hafta Boyunca Aç Karnına Elma Sirkesi içersek ne Olur?


Elma sirkesi içen yorumlarına değindim bugün arkadaşlar ve evde elma sirkesi kolay bir şekilde nasıl yapılır? Elma sirkesi ne işe yarar? bu konular hakkında bilgiler verdim. Yazımla ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?