Elma Sirkesi Saç Rengini Açar Mı?


Elma sirkesi saç rengini açar mı? Saç rengini açmak için elma sirkesi nasıl kullanılır? Herkes saç rengini açmak için doğal yollara başvurmak ister. Bu yolların başında ise elma sirkesi ile saç rengi açma yöntemi gelir. Peki gerçekten elma sirkesi saç rengini açıyor mu? Sizlerde eğer elma sirkesi ile saç açanlar arasındaysanız eğer lütfen konumuza yorum yazarak yaşamış olduğunuz tecrübeleri benimle paylaşın.

Şimdi çoğunuz nereden çıktı şimdi bu elma sirkesi ve saç rengi açma olayı diye merak edebilir. Eşim uzun süredir pandemi dolayısıyla kuaföre gidemediği için saç rengini evde nasıl açarım diye araştırmalar halindeydi. Ben ise öyle şey mi olur diyordum içimden. Çünkü kimyasal kullanmadan saç rengi açmak ne bileyim bana çok zor hatta imkansız geliyordu. Doğal yollarla saç rengi açmanın yolu meğerse elma sirkesiymiş. Ama elma sirkesi ile saç rengi açmak öyle bir seferde olacak basit bir olay değil arkadaşlar bilginiz olsun.

Elma Sirkesi Saç Rengini Açar Mı?

Evet elma sirkesi saça düzenli bir şekilde uygulandığında saç rengini açar arkadaşlar. Ben ilk başta buna ihtimal bile vermesem de eşimin koyu saçları elma sirkesi ile açık renk olmaya başladıkça bende buna inandım. Ama sirkeyle saç rengi açmak doğal gibi gözükse de benim aklımı kurcalayan hala birçok soru var. Mesela elma sirkesi saçı yıpratıyor mu? zarar veriyor mu? Sonuçta bir şeyin rengini çıkarmak için onu yıpratmanız ve çok fazla sürtünmeye maruz bırakmanız gerekiyor.

Elma Sirkesi Saça Zarar Verir Mi?

Arkadaşlar eğer elma sirkesini direkt saçınıza uygularsanız veya çok yorun bir şekilde az suyla elma sirkesi kullanırsanız muhakkak saçınız yıpranacak ve zarar görecektir. Elma sirkesi özellikle boyalı saçları çok güzel akıtıyor ama doğal bir saç rengini elma sirkesiyle açmaya çalışmak bence çok mantıklı bir yöntem değil. Özellikle elma sirkesi sürüp güneşe çıkanlar var, bu arkadaşlar tamamen saçlarını yıpratmaya çalışıyor ve çok tehlikeli. Bu nedenle benim görüşüm elma sirkesi su oranı iyi ayarlandığında ve sadece saçtan boya akıtarak renginin açılmaya sağlanmasında saça zarar vermez. Ama doğal saç rengini yoğun sirkeye maruz bırakırsanız eğer kesinlikle saçınız yanar ve yıpranma oluşur. Bu yüzden boya akıtırken bile sirkeli suyu 1 hafta, 10 gün yayarak kullanmanızı öneririm. 

Saça zarar vermeden elma sirkesiyle saçın rengi nasıl açılır?

Yapmanız gereken arkadaşlar 5 litre suya 1 su bardağı elma sirkesi koyarak günde 1 defa bu suyla saçlarınızı yıkamak. Bu hem saçınıza çok fazla zarar vermeyecek hem de doğal bir şekilde yavaş yavaş saç renginizi açacaktır. Saçınızı sirkeli suyla yıkadıktan sonra sakın durulamayı unutmayın. Çünkü bu şekilde güneşe çıktığınızda saçlarınız zarar görür. Kısacası saça zarar vermemek için en az 1 haftayı gözden çıkararak, işlemleri yavaş yavaş gerçekleştirin ki saçlarınızın rengini açayım derken yanmasın.

Doğal yollar ile saç rengi nasıl açılır?


Bugün bayan arkadaşlarımız için elma sirkesi saç rengini açar mı? saça zarar verir mi? Elma sirkesi ile saç rengi nasıl açılır? bu bilgileri verdim. Sizlerde yazım ile ilgili düşüncelerinizi lütfen belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?