En İyi Mide Koruyucu İlacı Hangisidir?


En iyi mide koruyucu ilacı hangisi diye sorduğunuzda, sıra sıra size mide yanması ve ekşimesine karşı koruyan en iyi ilaçları listeleyeceğimi zannettiniz değil mi? Eğer öyle bir en iyi mide koruyucu ilaçlar listesi bekliyorsanız hemen yazımı terk edip müthiş yaşantınıza dönebilirsiniz. Ben bugün size tamamen doğal ve hiçbir ilaç kullanmanıza gerek kalmadan midenizi adeta bir cila gibi koruyan en iyi doğal mide koruyucu hangisi, ondan bahsedeceğim.

Bundan yaklaşık 3 yıl önceye kadar uzun süreler mide ağrısına ve ekşimesine hangi ilaç iyi gelir diye sürekli araştırmalar yapıyordum ve bu mide koruyucu ilaçlar ile asla uzun süreli iyi olamıyordum. Aldığım mide koruyucu ilaçlar en iyisi bile olsa 1-2 hafta içinde bünyem mide ilacına adapte oluyor ve yine mide ağrısı sorunları ile uğraşıyordum. 

Daha sonra ise bahar ayında köye gittik ve annemin orada eski bir arkadaşıyla tanıştık. Bu kadında uzun yıllardır mide koruyucu ilaç kullanmış ama hiçbir şekilde düzelememişti. Kadının neredeyse gitmediği doktor gitmediği özel hastane kalmamış. Şimdi ise tüm mide ağrılarından tamamen kurtulmuş ve yeni hayatına merhaba demişti. Böyle görünce tabi hemen annem ile birlikte mide koruyucu ilaç kullanmadan nasıl iyileştiğini sorduk ve aldığımız cevap ve öneriler gerçekten çok ilginçti.

En İyi Mide Koruyucu Hangisidir?

Evet arkadaşlar kadınla sohbet ettiğimizde bize en iyi mide koruyucu ilaç olarak çorba içtiğini ve tamamen yeme alışkanlıklarını değiştirerek mide ekşimesi ve yanma gibi sorunlarından tamamen kurtulduğunu anlattı. Ben tabi " nasıl yaa çorba mı yani en iyi mide koruyucu" dedim kendi kendime. Ama kadın öyle bir anlattı ki gerçekten denemeye değer olduğunu anladım.

İnternetten okuduğumuz yada doktor tavsiyeleri ile aldığımız en iyi mide koruyucu ilaç budur diye düşündüğümüz şeyler bazı insanlarda %100 işe yarayıp hayatları belirli bir dozda bu mide ilacını aldıkları taktirde hiçbir sorun yaşamazken bizimki bazı insanlar ise bünyelerinden dolayı bir türlü ilacın faydalarını vücuda alamıyor ve yaşamış olduğu sağlık sorunlarına çözüm bulamıyor.

Böyle durumlarda ise öğrendiğim şey kesinlikle hayatımıza doğal, ev yapımı organik çorbaları eklemek. Muhakkak günde 2 kase hatta her öğünde yemek başlangıcını çorba ile yapmak ve belli baharat ve sebzelerden uzak durmak. Özellikle mide yanması ve ekşimesi için kullandığımız yağda çok etkili.

Kısaca en iyi mide koruyucu bana göre çorbadır. Ama çorbanızda soğan olmayacak ve bundan sonra tüm çorbalarınızı sadece zeytinyağı ile yapacaksınız. Asla margarin, tereyağı vs. yağlar kullanmak yok. 

İlaç Kullanmadan En İyi Şekilde Midenizi Korumanın Yolları

Öncelikle eğer mide koruyucu ilaçları ile iyileşmediyseniz bu ilaçları bir süre kenara atın. Çorba ile midenizi korumaya çalışın. Eğer yine olmazsa tekrar doktora giderseniz. Ama bu yönteme muhakkak bir şans verin.

Asla çiğ olarak soğan, sarımsak gibi asitli yiyecekler tüketmeyin. Ben çorbanın içine bile pişmiş halde artık soğan katmıyorum çünkü mide yanmalarımın gece çok fazla gaz çıkarmamın ana sebebi salata ile yediğim pişmemiş kuru soğanmış. Soğanı pişirecek olsanız bile öncelikle iyice ovuşturup bol su ile yıkayın ki tüm acılığını dışarı atsın.

Aşırı sıcak veya aşırı soğuk içecekler yada yemeklerden uzak durun. Asla kaynar şekilde bir çay yada nescafe içmeyin. Kendi kendinizin doktoru olun öncelikle sizin mide korucuyu ilaç kullanmanıza ne sebep oluyordu bunu keşfedin. Size ne dokunuyor? Nescafe mi? Soğan mı? Acı mı? Süt mü?

Aklınızın ucundan geçmeyecek bir besin bile size rahatsızlık veriyor olabilir. Mesela bazı insanlarda süt ürünleri ne kadar masum dursa da midede ekşimeye neden olur ve aşırı şekilde yanma ve gaz çıkartma sorunları oluşur. Bu nedenle yediğiniz hiçbir besini atlamadan yemeğe sıktığınız 2 damla limonu bile gözden geçirerek öncelikle size ne ağır geliyor, bunu bulun.

Mide Koruyucu Çorba Tarifi

Arkadaşlar benim midemi en çok koruyan ve rahatlatan çorba mercimek çorbasıdır. İçine ne havuç nede sopan koyarım. Asla da düdüklü tencerede pişirmem. Normal tencerede zeytinyağında biraz kavurduğum kırmızı mercimeği ağır ateşte bırakıyorum ve inanın düdüklüde pişen mercimek çorbasından kat e kat lezzetli oluyor. Limon bana dokunduğu için mercimek çorbasına limonda sıkmadan ılık sıcaklıkta çorbamı içiyorum. Bu çorba ile artık ne en iyi mide koruyucu ilaç hangisi, diye aralama yapıyorum nede aklıma mide ilacı kullanmak geliyor. Olayı çorba ile çözdüm yani.

Mide koruyucu ilaçlar zararlı mı?


Evet kıymetli arkadaşlarım mide sorunları çeken arkadaşların internette sürekli; en iyi mide koruyu hangisi, diye arama yaptıklarını gördükten sonra bende sizlere bugün böyle bir yazı paylaşmak istedim. Sizlerde kendi kullandığınız mide koruyucu ilaç isimlerini yada bu sorunla nasıl başa çıktığınızı konu altına yorumlarınızı yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?