Ev Yemeği Yiyerek Zayıflamak


Son yılların baş belası fast food yiyecekler mi yoksa ev yemeği diye birçok kişi bu ikilem arasında kalıyor. Düşünmenize bile gerek yok. Elbette ki ev yemeği yiyerek zayıflamak çok daha kolay ve masrafsızdır. Ayrıca evde yemek yiyerek kilo verme oldukça sağlıklı olup böyle durumlarda fast food düşünülmemelidir bile.

Evde Yemek Yiyerek Zayıflayın

Aşırı kilo problemi ve fazlalıklar, günümüzde birçok insanın yaşadığı problem. İnsan nefsine de hakim olamıyor ve ağır diyetleri, egzersizleri bir süre uygulasa da, daha sonra bıkıp, vazgeçiyor. Gerçekten de özellikle ağır diyetler dayanılacak gibi değil. İşte tam size göre bir zayıflama yöntemi. Üstelik hiçbir şey yapmanıza da gerek yok, yapmanız gereken tek şey, olabildiğince evde yemek yemeğe özen göstermek, mümkünse dışarıda bir şey yememek. Dışarıda yenileceği zaman da büyük bir özen göstermek.

Ev Yemekleri Zayıflatır Mı?

Evinizde, ev yapımı yemekleri tüketin. Bunun sayesinde belli bir süre sonra istemediğiniz kilolarınızdan kurtulacaksınız. Ayrıca yemek yapmak için de fazla zaman harcamanıza gerek yok. Birçok insan iş hayatı nedeni ile yorucu bir yaşam sürmektedir ve belki de yemek yapmaya vakti olmamaktadır. Ancak zaten evde yemek yemenin önemi de burada, yemek işi ile fazla uğraşmayacaksınız ve en basit şekilde yemeğinizi yapacaksınız. Hazır ve yıkanmış sebzeleriniz ile varsa konserveleriniz ile kolayca, pratik bir şekilde yemeğinizi yapın ve afiyetle yiyin. Buradaki en önemli nokta da meyve ve sebze tüketimi oluyor. Dilerseniz 1 değil, 3 çeşit sebze yiyin, korkmayın yanında ekmek yemediğiniz sürece, kilo almayacak ve doymuşluk hissi duyarak kısa bir süre sonra kilo vermeye başlayacaksınız.

Nefis ev yemekleri (sulu yemekler) 

Dışarda yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler

Dışarıda yemek yiyeceğiniz durumlarda da porsiyonlarınıza dikkat edin ve küçük, hatta çocuk tabakları diye tabir edilen porsiyonları tercih edin. Tabağınızda bolca salata bulundurun ve daha çok salata kısmı ile ilgilenin. Tabağın en azından yarısı sebzelerle dolsun ki, kilo almadan, az bir kalori ile tokluk hissine ulaşın.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?