Günde 2, 3 Saat Yürüyüş 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?


Herkese merhabalar efendim. Bugün sizlere, günde 2 saat ve 3 saat yürüyüş 1 ayda kaç kilo verdirir? ile ilgili yazımı hazırladım. Herkes yürüyüş yaparak kilo vermek ister ama insan ister istemez her gün 2 saat yürümekle kaç kalori yaktığını ve ayda kaç kilo vereceğini de merak ediyor. Bende bu yüzden bugün sizlere bu konu hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım. Herkese iyi okumalar.

Özellikle kadınlar birçok televizyon programının da sabah kuşaklarına ekledikleri programlar ile egzersiz yapmaktadır. Bu egzersizler kadınların daha dinç ve sağlıklı kalmaları için yapılmaktadır. Ancak birçok kadın aynı zamanda vücutlarını korumak ve güzel görüntülerini kaybetmemek için yapmaktadır. 

Özellikle kilo gibi sorunlar kadınlarda göbek çıkması, selülit, göz kapaklarının şişmesi ve yüzün kırışması gibi problemlere neden olduğundan dolayı kadınlar bu türden sorunlar yaşamamak için mutlaka spor yapmalıdırlar. Ancak sabah kuşağı programlarında yapılan bu sporların yerine sabahları yapılacak 1-2 saatlik bir yürüyüş kadınlar için daha faydalı olmaktadır. 

Günde 2 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Arkadaşlar 2 saat yürüyüş ile ortalama bir bayan 500-600 kalori yakar. Tabi bu yürüyüş temposu gezinti havasında değil oldukça tempolu olmalı. Şöyle söyleyeyim muhakkak yürümeye başladıktan yarım saat sonra terlemeye başlamamız gerekir. Yoksa 10 dakika yürü 5 dakika dedikodu yap. Sohbet ede ede yavaş yavaş dolaşmakla asla kilo verilmez. 2 saatlik yürüyüş 500 kalori yakıyorsa eğer bu ayda 3.500 kalori yapar. 3.500 kalori yarım kiloya eşittir. Yani günde 2 saatlik yürüyüşle birlikte 1 ayda 2 kilo verebilirsiniz. Bu yürüyüşe yoğun bir diyet programı ile eşlik ederseniz de eğer ayda 4 kilo vermeniz mümkündür.

Günde 3 Saat Yürüyüş 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Yukarıdaki tüm hesaplamaları uygularsak efendim, 3 saatlik yürümek toplam 750 kalori harcatırsa; haftada 4..500-5000 kalori arası yakarsanız. Buda günde 3 saat yürüyüş ile 1 ayda 3 kilo vermeniz anlamına gelir. Birde yanında diyet uygulanırsa ayda 4-5 kilo vermeniz içten bile değildir.

Yürüyerek Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ancak iş sadece yürüyüşle bitmemektedir. Çünkü sabah yürüyüşten sonra eve yapılan kahvaltılarda yüksek kalorili ürünler yendiğinde sporunda bir anlamı kalmamaktadır. Çağımız artık teknoloji çağı olduğundan dolayı üretimde de yeni teknikler ortaya çıkmıştır. Özellikle son yıllarda insanların beslenmelerine dikkat etmeleri için birçok gıda firması da iyi ürünler üretmektedir. Bu yüzden kadınlar ve erkeklerde kendi formlarına dikkat etmek için bu ürünlerden tercih etmeleri çok mantıklıdır. Ancak mutlaka egzersiz yapmak her insan için faydalı bir iştir.

En önemli faydası kasların sürekli çalışması olduğundan özellikle kadınlarda ileri de çok fazla çıkan kemik erimesi gibi hastalıklara da engel olmaktadır. Sürekli oturup vücutta yağlanmaya sebep olmak da aynı zamanda kaslarında belli bir süre sonra zayıflamasına neden fazlası ile olmaktadır. Bu yüzden zayıflamak için egzersiz yapmak en doğru tercih olmaktadır.

Kilo vermek için nasıl yürünmeli?


Evet değerli arkadaşlar, bugün birçok kişinin merak ettiği bir konu olan, günde 2-3 saat yürüyüş ayda kaç kilo verdiriyor, bu sorunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde yürüyerek zayıflama deneyimlerinizden sonra 1 ayda kaç kilo zayıfladığınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski