Günde 2, 3 Saat Yürüyüş 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?


Herkese merhabalar efendim. Bugün sizlere, günde 2 saat ve 3 saat yürüyüş 1 ayda kaç kilo verdirir? ile ilgili yazımı hazırladım. Herkes yürüyüş yaparak kilo vermek ister ama insan ister istemez her gün 2 saat yürümekle kaç kalori yaktığını ve ayda kaç kilo vereceğini de merak ediyor. Bende bu yüzden bugün sizlere bu konu hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım. Herkese iyi okumalar.

Özellikle kadınlar birçok televizyon programının da sabah kuşaklarına ekledikleri programlar ile egzersiz yapmaktadır. Bu egzersizler kadınların daha dinç ve sağlıklı kalmaları için yapılmaktadır. Ancak birçok kadın aynı zamanda vücutlarını korumak ve güzel görüntülerini kaybetmemek için yapmaktadır. 

Özellikle kilo gibi sorunlar kadınlarda göbek çıkması, selülit, göz kapaklarının şişmesi ve yüzün kırışması gibi problemlere neden olduğundan dolayı kadınlar bu türden sorunlar yaşamamak için mutlaka spor yapmalıdırlar. Ancak sabah kuşağı programlarında yapılan bu sporların yerine sabahları yapılacak 1-2 saatlik bir yürüyüş kadınlar için daha faydalı olmaktadır. 

Günde 2 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Arkadaşlar 2 saat yürüyüş ile ortalama bir bayan 500-600 kalori yakar. Tabi bu yürüyüş temposu gezinti havasında değil oldukça tempolu olmalı. Şöyle söyleyeyim muhakkak yürümeye başladıktan yarım saat sonra terlemeye başlamamız gerekir. Yoksa 10 dakika yürü 5 dakika dedikodu yap. Sohbet ede ede yavaş yavaş dolaşmakla asla kilo verilmez. 2 saatlik yürüyüş 500 kalori yakıyorsa eğer bu ayda 3.500 kalori yapar. 3.500 kalori yarım kiloya eşittir. Yani günde 2 saatlik yürüyüşle birlikte 1 ayda 2 kilo verebilirsiniz. Bu yürüyüşe yoğun bir diyet programı ile eşlik ederseniz de eğer ayda 4 kilo vermeniz mümkündür.

Günde 3 Saat Yürüyüş 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Yukarıdaki tüm hesaplamaları uygularsak efendim, 3 saatlik yürümek toplam 750 kalori harcatırsa; haftada 4..500-5000 kalori arası yakarsanız. Buda günde 3 saat yürüyüş ile 1 ayda 3 kilo vermeniz anlamına gelir. Birde yanında diyet uygulanırsa ayda 4-5 kilo vermeniz içten bile değildir.

Yürüyerek Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ancak iş sadece yürüyüşle bitmemektedir. Çünkü sabah yürüyüşten sonra eve yapılan kahvaltılarda yüksek kalorili ürünler yendiğinde sporunda bir anlamı kalmamaktadır. Çağımız artık teknoloji çağı olduğundan dolayı üretimde de yeni teknikler ortaya çıkmıştır. Özellikle son yıllarda insanların beslenmelerine dikkat etmeleri için birçok gıda firması da iyi ürünler üretmektedir. Bu yüzden kadınlar ve erkeklerde kendi formlarına dikkat etmek için bu ürünlerden tercih etmeleri çok mantıklıdır. Ancak mutlaka egzersiz yapmak her insan için faydalı bir iştir.

En önemli faydası kasların sürekli çalışması olduğundan özellikle kadınlarda ileri de çok fazla çıkan kemik erimesi gibi hastalıklara da engel olmaktadır. Sürekli oturup vücutta yağlanmaya sebep olmak da aynı zamanda kaslarında belli bir süre sonra zayıflamasına neden fazlası ile olmaktadır. Bu yüzden zayıflamak için egzersiz yapmak en doğru tercih olmaktadır.

Kilo vermek için nasıl yürünmeli?


Evet değerli arkadaşlar, bugün birçok kişinin merak ettiği bir konu olan, günde 2-3 saat yürüyüş ayda kaç kilo verdiriyor, bu sorunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde yürüyerek zayıflama deneyimlerinizden sonra 1 ayda kaç kilo zayıfladığınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?