Günde 600 Kalori Alarak Haftada Kaç Kilo Verilir?


Günde 600 kalori alarak zayıflamak son günlerdeki en çok konuşulan kilo verme yöntemlerinden biri haline geldi. Peki, günde 600 kalori alarak haftada kaç kilo verilir? Günde 600 kalori alarak nasıl zayıflanır? Normal diyetlerde genellikle 1200-1300 kalorilik diyetler verilirken bunun bile yarısını alarak sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir mi? Haydi bakalım hep birlikte günde 600 kalori ile 1 haftada kaç kilo veririz, öğrenelim.

En başta aman canım ne olacak 600 kalori bana yeter gibi düşünseniz de maalesef öyle olmuyor. Günde sadece 600 kalori alınan diyetler genelde oruç özellikle günde 1 öğün yemek yenilen diyetler oluyor. Çünkü 600 kalorilik bir diyeti 2 ye bile bilmek gerçekten çok zor. Size küçük bir örnek vermem gerekirse 1 porsiyon iskender kebap 600 kaloriden çok daha fazla mesela. 1 tabak makarna 500 kalori. Bunları hesaba katınca evet günde 1 öğün, hem de çok düşük besinlerle günde 1 öğünle beslenerek yaşamamız gerekiyor. Hadi diyelim başardık. Her gün sadece 600 kalori alarak haftada kaç kilo verebiliriz? Buyurun inceleyelim.

Günde 600 Kalori Alarak Haftada Kaç Kilo Verilir?

Bazal metabolizma hızımıza göre genel ortalama olarak tüm gün otursak bile bayanlar 1700-1800 erkekler ise 2300-2500 kalori arası durduğu yerde yakıyor. Normal diyetler günde eksi 700-1000 kalori arası eksiye düşmeyi hedeflerken günde 600 kalori aldığımızda 1 erkek ortalama 1.700 kalori, bayanlar ise 1000 kalori eksiye düşer. 7000-7250 kalori arası da 1 kiloya denk geldiğine göre hesaplarsak eğer; günde 600 kalori alarak 1 haftada erkekler 1 kilo 600 gram, bayanlar ise 1 kilo verir. Bu verilen kilolar yaşa, boya göre değişiklik gösterse de sonuç aşağı yukarı budur.

Doğal Yollarla Günde 600 Kalori Alarak Nasıl Zayıflanır?

Aşırı kilolardan kurtulmak için, ağır egzersizler yapmanıza ve uygulanması zor diyetleri uygulamanıza gerek kalmadan, doğal yöntemler ile tükettiğiniz besinlere dikkate ederek zayıflamanız mümkündür. evet 600 kalori ile yaşamak cidden çok zor olacak ama bu size ciddi anlamda kilo verdirecek. Zayıflamak için mutlaka diyet yapmak gerekmiyor, tüketilen besinlere dikkat edildiğinde kolay bir şekilde zayıflama gerçekleşebiliyor. Ancak birçoğunuz diyet zaten, besinlere dikkat etmek anlamına gelmiyor mu diyecek? Hayır, çünkü diyette besinlere dikkat etmek değil, bazı besinlere özellikle yasak konuluyor ve insanlara günlük toplam bir öğün kadar yemek şansı veriliyor. Besinlere dikkat etmek dediğimiz olay ise; besinleri kısıtlamadan, sadece ölçülerini ayarlamak anlamına geliyor.

Günde 600 kalori almak için öneriler

Öğünleri Yavaş Tüketin: Öncelikle bir öğünde yiyeceğiniz besinleri, olabildiği kadar yavaş çiğneyerek yiyin. Bir süre sonra vücudunuz alışkanlık kazanacak ve vücudun tokluk hormonu tükenecek. Siz de böylece aynı yediğiniz besinleri yemeye devam edeceksiniz, ancak zamanı uzun tutacaksınız. Zaten 600 kalorilik diyette büyük ihtimalle tek öğün besleneceğiniz için o öğünü de çok hızlı geçirmeden yavaş yavaş sindire sindire yemek çok daha tok tutucu olacaktır.

Bolca Sebze Tüketin: Mesela bir öğünde bir çeşit sebze tüketiyorsanız, eğer durumuzda müsaitse; 3 çeşit sebze tüketin. Böylece kilo yapmayan bu besin sayesinde daha çok yediğinizi hissederek, üzerinizdeki açlığı atacaksınız. Bol lif ve su içeren bu besinlerde, az miktarda kalori bulunmakta, böylece yağlanmanıza engel olarak tokluk hissini oluşturmaktadır. Meyveleri de bu gruba dahil edebiliriz, bu nedenle bolca sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin.

Çorba İçin: Çorbalar içerisinde az kalori barındırmakta ve daha az kalori ile tokluk hissi yaratmaktadır. Bu şekilde kilo vererek, doymuşluk hissine de sahip olacaksınız.

500-600 kalorilik menüler


Evet çok kıymetli arkadaşlar bugün sizlere günde 600 kalori alarak 1 haftada kaç kilo verebiliriz? nasıl günde 600 kaloride kalabiliriz, ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde yazım ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı konu altına mesaj yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?