Hamilelikte Dondurma Yemek Bebeğe Kilo Aldırır Mı?


Hamile bayanların en çok sordukları sorular arasında yer alıyor; hamilelikte dondurma yemek bebeğe kilo aldırır mı, sorusu. Dondurma gebelik döneminde hem besleyici hem de anne adaylarını mutlu edebilen bir besin. Ama hamilelikte dondurma yersek bebek kilo alır mı? Haydi gelin hep birlikte bu konuyu inceleyelim.

Hamilelikte Dondurma Yemek Bebeğe Kilo Aldırır Mı?

Bebeğin büyümesi için tabi ki hamile bayanların kalori alımı yapmaları ve muhakkak sağlıklı besinler tüketmeli. Dondurma ve bebeğin kilo alması konusunda bazı anneler sadece dondurma yiyerek bebeklerinin daha kilolu ve gelişmiş olarak doğacağını düşünüyor. Gebelik döneminde özellikle hazır paketli dondurmaları tüketmenizi uzmanlar asla tavsiye etmiyor. Çünkü bu hazır dondurmalar tamamen şeker ve aromalardan ibaret. Elbette doğal dondurmadan aldığınız kalori bebeğe kilo aldırır ancak tek başına dondurma ile bebeğin fazla kilo almasını beklemek yanlış olur. 

Hamilelikte bebeğe kilo aldırmak için doğal dondurma (ev yapımı yada maraş dondurması) kullanılabilir ancak bunun en doğrusu haftada 1-2 porsiyon dondurma tüketmektir. Çünkü diğer besinlerden alacağımız faydalı minerallere de ihtiyacımız var. Dondurmadan sütten gelen protein faydalı olarak kabul edilebilir ancak sonuçta içinde şeker var. Şekerin zehir olduğunu artık bilmeyen yok. Bu nedenle sırf bebek kilo alsın diye dondurma tüketimi uygun değildir.

Hamilelik Sırasında Dondurma Yenilmeli mi?

Dondurma çoğu kişinin bildiği üzerine protein ve kalsiyum açısında zengindir. Bu sebepten dolayı uzman doktorlar dondurma yemenin yararlı olacağını belirtiyor.

Dondurmanın kalsiyum bakımından zengin olması anne adayının kemik kaybını azaltır ve anne karnındaki bebeğin kemik gelişimine katkıda bulunur.

Dondurmanın diğer bir yararı ise tansiyona iyi gelmesidir. Uzman doktorlar dondurmanın içerisinde süt bulunduğundan dolayı ( süt protein ve kalsiyum bakımından zengin )  haftada 2-3 kez dondurma yenilmesinin yararlı olacağını belirtiyor. Uzman doktorlar dondurmanın gündüz saatlerinde ve yemekten ortalama 2 saat önce yenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca dondurmanın 5 dk bekletildikten sonra tüketilmesini çok soğuk besinlerin hamilelik dönemlerinde zararlı olacağını dile getirdiler.

Hamilelikte bebeğin kilo alması için neler yenmeli ?


Evet sevgili anne adayları bugün sizlere Hamilelikte Dondurma Tüketmek Bebeğe Kilo Yapar Mı? sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde hamilelik ve dondurma ile ilgili olan yazım için düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?