İp Atlayarak 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?


İp atlamak, kilo vermek için en etkili yollarından biridir. Peki, ip atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir? İp atlamak zayıflatır mı? Kaç kalori yaktırır? İp atlama egzersizi koşmayı yada yürümeyi sevmeyen insanlar için mükemmel bir değişim sporudur. Yoğun şekilde yapılan ip atlama oldukça fazla kalori yaktırır ve zayıflamanızı sağlar. Peki bu nasıl olur hep birlikte öğrenelim.

İp Atlayarak Ayda Kaç Kilo Verilir?

Belirli bir diyet eşliğinde ip atlayarak ciddi kilolar verebilirsiniz. Günde 1 saat hızlı ve tempolu ip atlayarak ayda 4-5 kilo aralığında verebilirsiniz. Özellikle uygulayacağınız diyete çok dikkat ederseniz eğer ip atlayarak ayda 5 kilo vermeniz için hiçbir neden yok. Önemli olan her gün ne kadar kalori açığı yaratacağınızı bilmek ve düzenli olarak haftanın en az 3 günü ip atlamak. Bu düzende ip atlayarak zayıflamak oldukça kolay olacaktır. Kısacası ip atlayarak 1 haftada 1-1,5 kilo ayda da 4 kilo verilir.

1 Saat İp Atlamak Kaç Kalori Yaktırır?

1 saat boyunca tempolu ve terleyerek atlanılan ip ortalama 600-700 kalori arası yaktırır. Yalnız bu noktada dikkat etmeniz gereken husus, ip atlama egzersizi ne kadar tempolu olursa o kadar kalori yakılacağıdır. Yavaş bir şekilde sürekli duraklayarak atlanılan ip 1 saatte 250 kalori yakarken çok hızlı bir şekilde sıkı tempoda ise ip atlayarak 1 saatte 700 kalori yakmak mümkün. Yine de siz kendinizi aşırı yıpratmadan orta derecede yaparsanız daha iyi olur. Sonuçta hiçbirimiz profesyonel ip atlayıcısı değiliz.

İp Atlayarak Zayıflama Programı

İp atlayarak kilo vermek için düzenli bir şekilde ip atlama egzersizi programına uymak zorundasınız. İstenilen sonuçları elde etmek için önerilen ip atlama programı aşağıdaki gibidir. Bu sadece ilk hafta sizin ip atlamaya hazırlanmanız için uygulanmalıdır. Daha sonra hiç durmadan yada 15 er dakikalık setler ile 1 saat boyunca ip atlayabilirsiniz.

· Pazartesi. Antrenman sabah ve akşam 15 dakika yapılmalıdır.

· Salı. Sabah ve akşam antrenmanlarının süresi 20 dakikaya çıkarılmalı.

· Çarşamba. Süre aynı kalır.

· Perşembe. Sabah antrenmanı 25 dakika, akşam antrenmanı 20 dakika olmalıdır.

· Cuma. Her iki antrenman da en az 30 dakika uzunluğunda olmalıdır.

· Cumartesi. Her iki antrenman da 45 dakika uzunluğundadır.

Yukarıdaki ip atlama egzersiz programını 1 hafta uyguladıktan sonra vücudunuz ip atlamaya hazır olacağı için bundan sonrası kendi vücut yapınıza göre tempolu olmak şartıyla kendiniz ayarlayabilirsiniz. Önemli olan 1 saat ip atlanmalı ve en fazla 4 mola verilmelidir. Molalarda 2 dakikayı geçmemelidir.

İp Atlamak Zayıflatır Mı?

Evet arkadaşlar ip atlamak kesinlikle zayıflatır. Ancak bazı arkadaşlar yeme alışkanlıklarından hiç vazgeçmeden sadece ip atlayarak kilo vermeye çalışıyor, buda işleri çok zorlaştırıyor. Örneğin diyet ve ip atlama ile ayda 4 kilo vereceğinize diyet yapmadığınız için sadece ip atlayarak ayda 1-2 kilo veriliyor, buda arkadaşların moralini bozuyor. Maksimum performans için ip atlayarak kilo verirken diyet yapmak şart arkadaşlar. 

İp atlayarak nasıl kilo verilir?


Evet çok kıymetli kardeşlerim bugün sizlere 1 ay ip atlayarak kaç kilo verilir? İp atlamak kilo verdirir mi? Kaç kalori yaktırır? gibi soruların cevaplarını verdim. Sizlerde ip atlayarak zayıflama yazımla ilgili düşüncelerinizi veya yorumlarınızı konu altına yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?