Kına Ve Elma Sirkesi Karışımı Faydaları


Bugün sizlere kına ve elma sirkesi karışımı faydaları nelerdir? Ne işe yarar? Kına ve elma sirkesi detoksu yapanlar bunu neden yapıyor? Bunlarla ilgili bilgiler vereceğim. Sizlerde kına ve elma sirkesi karışımı kullananlar arasındaysanız eğer yaşamış olduğunuz tecrübeleri lütfen konu altına yorum yazarak benle paylaşınız.

Öncelikle bu kına ve elma sirkesi konusunda aman şöyle faydalı aman böyle faydası var diye kalem kalem anlatmayacağım. Çünkü biz her şeyi abartmayı çok seviyoruz. Kardeşim kınanın faydalarını biliyoruz değil mi? Elma sirkesinin faydalarını da biliyoruz. Eee o zaman kına ve elma sirkesi karışımı ne işe yarayabilir ki? Ne faydası vardır? Aşağı yukarı aynı şeyler yani. O yüzden kesinlikle kına ve elma sirkesi karışımı kullanan arkadaşlar bunan bir mucize beklemesin. Başka yerlere bakarsanız elbette yazmıştır 50 tane faydasını ama mantıklı olmak gerekirse her şeyin belirli sınırlar dahilinde faydası var ama biz o kadar çok anlam yüklüyoruz ki bazı karışımlara, sanki Dünya'yı kurtaracak. O yüzden yazımın başında söyleyelim ki, kına ve elma sirkesi karışımı ile ilgili müthiş beklentileriniz varsa hemen çıkın blogdan zaman kaybetmeyin.

Kına Ve Elma Sirkesi Karışımı Faydaları

Yapmış olduğum araştırmada anladığım kadarıyla Kına Ve Elma Sirkesi Karışımı vücuttaki toksin ve zehirli maddeleri atmaya yarıyormuş. Yok 5.000 sinir hücresini uyarıyormuş falan diyor da bana biraz sallıyorlar gibi geldi. Ayaktaki tüm ağrıları alıyormuş ve kireçlenmeyi önlüyormuş falan. E o zaman kardeşim her diz ağrısı çeken kına ve elma sirkesi sürsün iyileşsin gitsin. Neden böyle yapmıyorlar. Ama herkeste iyi gelecek diye bir şey yok diyorlar sonra böyle sorunca. Ne bileyim ya oldum olası bu antin kuntin karışımlara inanmam. Yani muhakkak işe yarıyordur da öyle acayip bir faydası var mıdır çokta emin değilim.

Kınanın Faydaları

Ne yazık ki, kınanın kanıtlanmış bir faydası yoktur. Bununla birlikte, aşırı kullanımın tehlikeleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır: tanenler saçı kalınlaştırabilir. Bu nedenle kına ile boyanmış ince sarı saçlar kırılmaya neden olabilir. 

Kınanın içindeki asit ve tanenler nedeniyle saçı kurutur ve düzenli kullanım saçı koyulaştırır. Sürekli kullanımda, kına koruyucu tabakayı yok eder ve saç kırılgan hale gelir, sadece uçtan ayrılmaya değil, aynı zamanda tüm uzunluk boyunca kırılmaya başlar. 

Bazı durumlarda kına kullanımı saçı ciddi şekilde zayıflatabilir ve hatta saç dökülmesine neden olabilir. Elastikiyet kaybı nedeniyle, kına ile aşırı doygun saçlara şekil vermek neredeyse imkansızdır. Ev yapımı kına yavaş yavaş ve tahmin edilemez bir şekilde saç rengini değiştirecektir. 

Her yeni leke ile sıcak bakır veya granat daha fazla kırmızı veya pas üretecektir. Bütün bunlardan ne sonuç çıkarılabilir? Belki de 90'larda, kına popülaritesinin zirvesindeyken, gerçekten de en iyi saç boyalarından biriydi, ancak o zamandan beri teknoloji öne çıktı. Profesyonel boya ile boyama daha az travmatik hale geldi. 

Ek olarak, kınanın saç kalınlaştırma özellikleri ve çevre koruması, üreticiler için büyük ilgi görmektedir. 

Elma Sirkesinin Faydaları

Doğal elma sirkesinin doğal hammaddelerden elde edilen benzersiz faydası, kimyasal bileşiminde yatmaktadır. 

Çünkü çok faydalı mineraller içerir: demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, flor ve ayrıca insan vücudu için gerekli olan B, E ve C vitaminleri. 

Hammaddeye bağlı olarak, değerli maddelerin içeriği değişecektir. Elma sirkesi vücuda oldukça faydalıdır. 20'den fazla temel eser element ve mineral, organik asetik asit, sitrik asit ve laktik asit, pektin, enzimler ve amino asitler, bir dizi vitamin içerir: provitamin β-karoten, vitamin A, B1, B2, B6, C , E, P.. 

Elma sirksie faydalı olsa da dikkatli kullanılmalıdır. Aşırı kullanım karaciğer sirozuna veya ülseratif kolite neden olabilir. 

Gastrointestinal hastalıkları, hiperasidite, ülser, obezite, yüksek tansiyon, diyabet, hepatit, nefrit ve sinir bozuklukları olan kişiler sirke (özellikle mağazadan satın alınanlar) ve asitli yemekler kullanmamalıdır.

Şu ek. Sirkenin insan vücuduna en büyük faydası metabolizmayı hızlandırmasıdır. Sirke seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey bileşimidir. Şeffaf olmalıdır. Doğal ürünlerden elde edilen elma sirkesi filtrasyondan geçmez ve rengi bulanıktır.

Kına ve elma sirkesi mucizesi


Kına ve elma sirkesi karışımı faydalı mı? ne işe yarıyor? nerelerde kullanılır? gibi sorulara cevap vermeye çalıştım arkadaşlar. Sizlerde yazı ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?