Türk Telekom 44 TL Ev İnterneti


Bir zamanlar türk telekom 44 tl ev interneti kampanyası vardı. Ne güzeldi o günler. Daha o dönemlerde sınırlı ve sınırsız internet diye keskin bir ayrım vardı. Kotanı doldurduğun zaman 44 tl yerine 80 tl gelmesi an meselesiydi. Yine de güzel günlerdi. Bugün sizlere türk telekom 44 tl olan ev interneti olan dönemlerden biraz bahsederek, o dönemleri geçirmiş arkadaşlarımdan aldığım yorumları paylaşacağım. Ayrıca şuan türk telekom ev interneti en ucuz kaç tl? bunu değerlendireceğiz arkadaşlar. Sizlerde ttnet ile 44 tl ye internet kullandıysanız eğer lütfen yorumlarınızı konu altına yazmaktan çekinmeyin.

Türk Telekom 44 TL Ev İnterneti


Hatırladığım kadarıyla TTNET bu 44 tl ye evde internet kampanyasını 2014 yılında çıkarmıştı ve büyük bir ses getirmişti. O zamanlar AKN (adil kullanım kotası) var tabi ki ayrıca internet hızları da günümüzdeki gibi değildi. Benim hatırladığım kadarıyla türk telekom 44 tl ev interneti sınırsızdı. Sınırlı olan internet ise 29 TL gibi bir fiyattı diye hatırlıyorum. Çünkü babama yalvar yakar ev interneti aldırdıktan sonra nasılsa 29 tl diye ikna etmişken neredeyse her ay bu kotayı dolduruyorduk. 

Hatta hiç unutmuyorum türk telekom bayisine gidip facebook üzerinden video izlediğimizde bu kotadan düşüyor mu diye sormuştum. Çünkü kota sınırı sanırım 8GB civarı bir şeydi. Oradaki görevlide müşteri kaçırmamak ve benim bilgisizliğimden faydalanarak hayır o şekilde hiç kota düşmez, kota düşmesi için video indirmeniz gerekli demişti. Aslında olay tamamen yanlış tabi ki. Facebook üzerinden izlenilen her video aslında inmiş oluyordu ve kota gidiyordu.

Babamı ikna etmek için bunu söylemiş olmam çok kötü olmuştu. Türk telekomun 44 tl ev interneti bağlandıktan sonra bir baktım babam bütün gün ilk hevesle facebookta ne var ne yok izliyor. Sonra bozula sıkıla baba kotamızı kontrol edelim dediğimde daha 3 günde 4GB kotadan yediğimizi görünce babamın da benimde biraz canımız sıkılmıştı açıkçası.

İşte burada asıl önemli olan doğru bilginin ne kadar önemli olduğu. Böyle işlerde asla satış personeline güvenmeyeceksin. Beni kandırmış olabilir ama bunun suçlusu benim. Çünkü bir internet kafeye 15 dakika oturup hangi internet iyi, hangisi mantıklı, kota nasıl gidiyor, her şeyi en fazla yarım saat içinde öğrenebilirdim. Belki de kota gitmiyor cevabını duymak istediğim için araştırmadım buda olabilir.

Sonuçta aile ikna etme süreci ayrı bir dert kotayı anlatmak ayrı bir dert. Neyse biz tam 6 ay boyunca türk telekom 44 tl lik ev internetine geçmeden hep kotalı olarak kullanıp en az 50 küsür liralar verdik. En son artık dayanamayıp babamla konuştum ve AKN olmayan internete geçmeyi teklif ettim. Allahtan babam internet hayatına çok alışmıştı ve bu türk telekom 44 tl ev internetine geçme durumumuz çok zor olmamıştı.

Facebook üzerinden çanak okey diye bir oyun oynayıp duruyordu babam. O oyunu o kadar çok sevmişti ki bazen bizim oturmamıza zaman kalmıyordu. Türk telekom 44 tl ev interneti de bu oyun sayesinde kabul gördü diyebilirim. 24 aylık taahhüt ile çok şükür artık sınırsız bir şekilde istediğimiz video izleyip kafamıza göre takılıyorduk.

Bugün geriye dönüp düşündüğümde o zamanlar sanki 50 yıl öncesi gibi geliyor. Teknoloji ne kadar ilerlemiş. Şimdi birine kotalı internet satmaya kalksan senin başından aşağı kaynar su döker. Hemen dükkanı terk eder. Ama o zamanlar her şey yeni ve alt yapılar bu kadar gelişmemişti. O yüzden şuan bazı z kuşağı arkadaşları görüyorum, haftada 1 kere interneti kopmuş yada 4k video izlerken 1 kere takılma yapış, bu internet çöp ya falan diyorlar. Ahh birde bizim zamanımızda yaşasaydınız da saat başı kopan yavaş interneti görseydiniz.

Türk Telekom 44 TL Ev İnterneti Yorumları

Aşağıda o dönemde benimle aynı şeyleri yaşamış en az 30 yaşlarında olan arkadaşların 44 tl lik internet yorumlarını bulabilirsiniz.

Arzu Hanım: Eskiler gerçekten bu 44 tl lik türk telekom internetini çok iyi bilirler. Çoğu kişinin ilk ev interneti deneyimi bu 44 tl lik kampanya ile başlamıştır. Ve yine birçok kişi 44 tl yerine öncesinde sınırlı interneti denemiş ve asla yetirememiştir.

Burak Bey: Babama yalvar yakar sadece 20 küsür lira deyip aldığımız internetin ilk ay 92 tl gelmesi babamı çıldırtmıştı. Ama o zaman video izlemenin kota götürdüğünden bile haberimiz yoktu. Zalimsin hayat.

Cansu Hanım: Öğretmen olarak atandıktan sonra ilk olarak Türk Telekom 44 TL Ev İnterneti kampanyası ile internete girmiştim. O zamanlar bu youtuberlar falan böyle yok. 2-3 haber okuyup kapatırdık. Herkes facebooka bilgisayardan girerdi. Şimdi pc den girsen küfür ederler. 

44 TL Sınırsız İnternet Bitti Peki Yeni Türk Telekom Kampanyaları Neler?

Aslında mantıklı bir gözle bakacak olursak 2014 yılında 44 tl olan sınırsız internet günümüzde 89,90 TL hem de 8Mbps değil 16Mbps olarak. 2014 yılında asgari ücret sanırım 1.000 tl civarlarında olduğunu düşünürsek eğer sınırsız ev interneti 2 katına çıkmış ama maaşlar 3 katına çıkmış gibi düşünüp kendimizi avutabiliriz. Yabancı ülkelerde internet çekirdek parası gibi bir şey olsa da yine de eskiye göre fiber alt yapı sayesinde şuan gerçekten iyi durumdayız diyebiliriz. O kopan internetler bir türlü açılmayan ve takılan videolar geride kaldı. 

Türk Telekom Evde İnternet Paketleri ve Kampanyaları


Evet arkadaşlar bugün biraz geçmişe gidip Türk Telekom 44 TL Ev İnterneti paketini hatırlayarak mazileri yeniden yaşadık. Sizlerde bu dönemden geçtiyseniz eğer lütfen yorumlarınızı konu altına eklemeyi unutmayın.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?