Maydanoz Suyu Kullananların Yorumları

Maydanoz suyu zayıflatır mı? Maydanoz suyu kullananların yorumları neler? Gerçekten kilo verdirir mi? Maydanoz suyu ile zayıflama nasıl yapılır? Bugün sizlere son dönemlerde oldukça popüler olan maydanoz suyu ile kilo verme hakkında bilgiler vereceğim arkadaşlar. Bakalım maydanoz suyu içenlerin yorumları nasıl? Maydanoz suyu ne zaman etkisini gösterir inceleyelim. Sizlerde maydanoz suyu diyeti (detoksu) yaptıysanız eğer yorumlarınızı konu altına mesaj yazarak benimle paylaşabilirsiniz. 

Zayıflamak İçin Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır? 

Kilo vermek için maydanoz suyu yapmanın bir yolu limon, 60 gr maydanoz ve 300 ml suyu blendera koyup doğrayarak çıkan suyu süzüp içmektir. Yapmış olduğunuz maydanoz suyuna limon, tarçın, salatalık gibi faydalı besinlerde katarak etkisini çok daha yüksek yapabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Maydanoz Suyu Nasıl İçilir? Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Maydanoz suyu aç karnına günde bir bardak ve üç öğün içmektir. 5 gün maydanoz suyu içebilir, 10 gün dinlenebilir, 5 gün sadece maydanoz suyu içebilir, bir ay bu şekilde tekrar edebilir ve ardından detoks diyetine geçebilirsiniz. 

Sadece maydanoz ve su içeren bir diyetin etkinliğini belirlemek için 5 gün boyunca gıda katkı maddeleri içeren paketli gıdalardan kaçının ve bol bol su için. Maydanoz suyu detoks diyetinin etkinliği, egzersiz yoluyla da kilo verme etkisi geliştirilebilir. 

Maydanoz Suyuna Limon Suyu Katmanın Faydası Var Mı?

Limon suyu, yağda çözünen toksinleri vücuttan etkili bir şekilde uzaklaştırır, sitrik asit vücudun mineralleri emmesine yardımcı olur ve maydanoz, limonda bulunan sitrik asidi emen kalsiyum açısından zengindir. 

Maydanozlu limon suyu detoksu yaparken alkol tüketmemeniz gerektiğini burada belirtmek gerekir. 

Maydanoz Suyu Kilo Verdirir Mi? Zayıflatır Mı? Kaç Kilo Verdirir?

Maydanoz ve limon suyu detoks etkisine sahiptir ve kilo vermenize yardımcı olur. Maydanoz suyu ile kilonuzu kontrol altına almak istiyorsanız ilk 5 gün boyunca yeme alışkanlıklarınızı değiştirmenize gerek yok. Sadece klasik un, yağ ve şekerden bir miktar uzak durmanız yeterli olacaktır. Ancak maydanoz suyu ile kilo verme konusunda sadece maydanoz ve limona bel bağlamanız tamamen yanlıştır. Ne yaparsanız yapın günlük olarak aldığınız kaloriye dikkat etmek zorundasınız yoksa maydanoz suyu ile zayıflama hayal olur. Maydanoz suyunun kilo vermeye etkisi sindirim sistemimizin daha çok rahatlaması ve detoks etkisidir. Yoksa istediğiniz her şeyi yiyip üstüne limonlu maydanoz suyu içerseniz hiçbir şekilde kilo veremezsiniz. Diyetle birlikte maydanoz suyu içerseniz eğer 1 ayda 3-4 kilo vermeniz mümkündür.

Düzenli olarak yiyin ve sabahları bir bardak maydanoz suyu için ve en az 3 saat hiçbir şey yemeyin. Maydanoz bildiğimiz kadarıyla çeşitli yemeklerin yanında servis edilir veya etlerin yanında garnitür olarak kullanılır. Ancak maydanoz ile zayıflamak istiyorsak eğer suyunu sıkarak bağırsak sistemimizi temizlememiz gerekir.

Maydanoz Suyu Kullananların Yorumları

Aşağıda sosyal medya üzerinden maydanoz suyu içenler tarafından bana iletilen yorumları bulabilirsiniz.

Aynur Hanım: Merhaba maydanoz suyuna ilk günler alışamasam da 2. günden sonra çok daha kolay oldu. Ben artı olarak 3 gün sadece maydanoz suyu içerek 3 günde toplam 1,5 kilo verdim ve vücudum ciddi anlamda çok rahatladı. Sürekli yapmadığınız taktirde bende hiçbir zararı yok.

Meltem Hanım: Maydanoz salatalık limon suyunu 1 hafta içtim ve hiçbir şekilde günlük aldığım kaloriyi azaltmadım. Bu şekilde bile a haftada maydanoz suyu ile neredeyse 1 kilo verdim. 

Mustafa Bey: Eşimden görmüş olduğum maydanoz suyu ile kilo verme yöntemini bende denedim gerçekten işe yarıyor ancak diyette yapmanız şart. Tüm gün ekmek, makarna yedikten sonra ne istediğiniz kadar maydanoz suyu detoksu yapın işe yaramaz. 

Emel Hanım: Eşim ile birlikte 1 ay boyunca şeker ve yağı azaltarak günde 3 defa maydanoz suyu içtik ve 1 ayda ben 2 kilo eşim 3 kilo verdi. Maydanoz suyunu bırakınca yarım kilo geri aldık ama.

Caner Bey: Arkadaşlar ben bir türlü şu maydanoz suyu ile zayıflama olayını başaramadım. Nasıl içiyorsunuz bunu çimen gibi tadı var. 1 gün bile maydanoz detoksu yapamadım ben.


Maydanozun faydaları ve aşırı yemenin yan etkileri, zararları nelerdir? 

Maydanozun birçok faydası vardır. Birincisi, antioksidanlar ve yüksek miktarda lif ile ağır metalleri uzaklaştırır, kabızlık semptomlarını azaltır, ürolitiazisi bastırır ve kolesterolü düşürür. Ayrıca kalbe ve kan damarlarındaki kan damarlarını aşırı yükleyen hormonları ortadan kaldıran folik asit içerir. Aynı zamanda bir anti-inflamatuar görevi görür, bağışıklığı artırır ve iltihapla savaşmak için bir antioksidan görevi görür. Maydanoz iyidir, ancak kesinlikle yan etkileri vardır. Özellikle hamile kadınlar mümkün olduğunca maydanoz yemekten kaçınmalıdır. Bunun nedeni, her gün az miktarda maydanoz yemenin bebeğinizi rahim ve düşük yapma riskine sokmasıdır. 

Maydanozun Geçmişi

Çeşitli yemeklerde kullanılan maydanoz, tüm yıl boyunca satın alınabilen yaygın bir bitkidir. Maydanoz, başlangıçta bir çeşni olarak kullanılmış, ancak geçmişte farklı şekillerde kullanılmıştır. Ayrıca maydanoz yaprakları tabut yapmak için kullanıldı ve maydanoz atların bakımı içinde kullanılmıştır. Maydanoz genel olarak iki çeşittir. Biri yuvarlak maydanoz. Diğeri ise kalın yeşil gövdeli ve geniş yapraklı İtalyan maydanozudur.

Hamilelikte maydanoz suyu düşüğe neden olur mu?


Bugün sizlere maydanoz suyu diyeti ile kilo verilir mi? Kaç kilo verilir? Maydanoz suyu kullananların yorumları neler? Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Unutmayın arkadaşlar ne yaparsanız yapın bu maydanoz suyu bile olsa yanında kalori hesabı yaparak diyet yapmanız şart.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski