Yürümek Bacak İnceltir Mi? | Ne Kadar Sürede İncelir?


Merhaba arkadaşlar. Bu içeriğimizde de sizlere yürümek bacak inceltir mi, sıkılaştırır mı? Yürüyüşle bacaklar ne kadar sürede incelir? Sorularını cevaplamaya çalışacağım. Özellikle bayanlar zayıflayınca bacaklar incelir mi, diye oldukça fazla mesaj attıkları için bugün bu yazıyı yayınlamak istedim. Sizlerde yürüyüş bacak inceltir mi? konumuza düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Bildiğiniz üzere yaz ayındayız, yaz aylarında yaz bu sıcak havalarda da elbise, şort, etek gibi ferah kıyafetler daha çok tercih edilecek fakat hepimizin de bildiği gibi hep yaza girmeden önce hem kadınlar hem de erkekler bir incelme programı, bir diyet programı uygulayarak kendisini sıkacak, strese sokacak süreç içerisinde bulunuyorlar. 

Bu durumlar hep yaşadığımız bir durum fakat incelmek için diyet programlarına sıkı sıkıya bağlı kalmak, günlük detokslar uygulamak bacakların incelmesi sağlayan ya da yeterli olan durumlar değil sadece diyet yapmak ya da sadece su içmek hatta hiçbir şey yememek bu tarz şeyler hem sizin sağlığınıza zarar verir hem de sizin forma girmenizi sağlamaz tersine daha da çok orantısız bir vücut hattına sahip olmanıza sebep olabilir çünkü kilo verdiğiniz zaman sadece önemli olan kilo vermiş olmak değil, bundan daha da önemlisi bir görünüme ulaşabilmek için belli bir kas çalışmasının da yapılması lazım. 

Yürümek Bacak İnceltir Mi? 

Bacakları sıkılaştırmak ve inceltmek için spor salonları tercih edilebilir fakat spor salonuna büyük bir meblağ harcamadan da bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yürüyerek bacak inceltmenin en kolay ve basit yolu bol bol tempolu yürüyüş yapmaktır. Hızlı tempoda yapılan yürüme sporu hem bacaklarınızı sıkılaştırır hem de incelme sağlar.

Masa başında çalışan insanlar için özellikle hareketsizlik hali sürekli bir kilo alımına sebep olacağı için bu durumdan kurtulmak için de yürüyüş mutlaka yapmalısınız, yürüyüşten bahsedecek olursak sadece bacak kaslarını çalıştırmak ve sadece bacak incelmesi ile kalmaz aynı zamanda bütün vücudunuz içerisinde bulunan kasların harekete geçmesini sağlar ve genel olarak kilo verilmesine de büyük bir olanak sağlamakta.

Yürüyüş Açık Alanda Mı Spor Salonunda Mı Yapılmalı?

Size tavsiyem spor salonunda yürüyüş yapmaktansa mutlaka bol oksijenli bir alanda yürüyüş yapmanız sizler için çok daha iyi olacaktır. Bu sizin zihninizi uyandırır, yaratıcılığınızı artmasını sağlar, farklı şekilde düşünmenizi sağlar, bakış açınızı genişletir bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkiler bırakır ve sindirim sisteminize de büyük bir faydası vardır. 

Yürüyüşle bacaklar ne kadar sürede incelir?

Yürüyüşle bacakların 3-4 hafta içinde incelmesi mümkündür. Ancak bu yürüyüş hızlı tempolu ve zorlayıcı olmalıdır. Gezme temposunda ve duraksamalı yapılan yürüyüşlerde bacak incelmesi daha az görüşmektedir. 

Yürüyerek bacak inceltmek için günde kaç saat yürüyüş yapmalıyım?

Yürüyüş yaptıktan sonra mutlaka sıvı tüketmeyi unutmayınız. Yürüyerek bacaklarınızı inceltmenin en iyi yanı da bunun için ekstra bir zaman harcamak zorunda kalmamanız. En az günde 1 saat yürüyüş yaparak kalp damar hastalıklarına karşı büyük bir direnç kazanabilir, önüne ket kurabilirsiniz. Sağlıklı yaşamak için ve kilolarınızdan kurtulmak için bacaklarınızın daha ince bir görünüm alabilmesi için her gün mutlaka bir saat yürüyüş yapmanızı öneriyorum.

Bacakları sıkılaştırmak ve inceltmek için koşu programı

Hayatımızın rutini düşündüğümüz zaman koşu için ayrılması gereken ekstra bir zaman olduğunu düşünürüz. Ama biraz daha düşünecek olursak günlük rutinimiz de koşu bizden çok da uzakta duran bir aktivite değil. 

Evde, dışarıda gün içerisinde her zaman bir yürüyüş, bir hareket içerisindeyiz. O yüzden koşmak insanın doğasında olan eylem ve daha sağlıklı olabilmemiz için vücudun en büyük ihtiyaçlarından birisi olarak kaydedilebilir. 

Koşu bizleri zinde tutan, kilo almamızı engelleyen, kilomuzu dengeleyen, kontrol eden ve de bacaklarımız incelmesinin kaslarımızın gelişmesini sağlayan, hafif tempolu veya farklı şekillerde de yapılabilen bence hayatımıza entegre edilmiş en uygulanası spor diyebilirim. 

O yüzden biraz daha düzenli yaptığınız takdirde hayal ettiğiniz gibi istediğiniz gibi formda vücuda ve kiloları ulaşabileceğiniz kanaatindeyim. Yeni başlayanlar için bir koşu programı düşünecek olursak eğer ilk başta hafiften daha sonra belli bir adım adım ilerleyerek koşunun sıklığını süresini veya mesafesini arttırıp değiştirebilirsiniz ama ilk aşama için her zaman mutlaka harekete geçmeniz lazım, bir karar vermeniz lazım. 


İlk başta 30 dakika boyunca mesela yürüyerek başlayın daha sonra bunu haftada 3 kez ya da 4 kez tekrarlayın. Benim tavsiyem her gün tekrarlamanız tarafında. Koşu temponuzu kendinize göre ayarlamalısınız, kalp ve damar hastalıklarına sahipseniz çok fazla kendinizi zorlamadan yapmanız lazım. 

Daha sonra koşu sırasında ara ara dinlenmek amacıyla belli egzersizler koyarak da hareketinizi sürdürebilirsiniz ve aynı zamanda konuşmadığınız içinde bacaklarınız dinlenmiş olur. Daha sonra bu egzersiz ve koşullarının yoğunluğunu biraz daha arttırabilirsiniz ama en önemlisi programa bağlı kalarak bunu yapabildiğiniz kadar devam ettirmektir. 

En sonunda koşu süreciniz içerisinde dayanıklılığınızın arttığını fark edeceksiniz ve en son aşamada yürüyebildiğiniz kadar dayanabildiğiniz kadar yürümelisiniz, sınırlarınızı aşmalısınız fakat kendinizi harap etmeden bunun sağlık amaçlı yapıldığını düşünerek kendi sınırınızı kendiniz genişletmelisiniz. Bu programın size kazandıracağı kalıcı bir değişiklik var. 

Bu programa uyduktan sonra artık koşmak için bir alışkanlık kazanmış olacaksınız hep bir önceki aşamadan biraz daha fazla yürümeye çalışınız bu şekilde kendinize göre bir uygun programı ayarlayabilirsiniz. Herkes kendi programını kendine göre ayarlamalıdır. Programı ayarlamak sorun değil evet. Asıl önemli olan ne biliyor musunuz? Aslında işin en önemli kısmı istikrarlı olmaktadır.

Profesyonel koşucuları düşündüğümüz zaman hepsinin istikrarlı, azimli, kararlı ve koşmayı alışkanlık haline getirmiş olduklarını fark edebilirsiniz ya da diğer sporlar için de aynı şekilde. Sizin de bu programda istikrarlı bir şekilde devam etmeniz aslında programın en temel amacı çünkü koşu programı bir hafta yapılıp bitirildiği zaman işe yarayacak bir şey değil. Bunu düzenli bir şekilde yapmanız ve hayatınızı entegre etmeniz gerekli ancak o zaman size sağlıklı bir şekilde dönüş olabilir.

Bacaklarımı Nasıl İnceltebilirim?


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere yürüyüş bacak inceltir mi? Yürüyüşle kaç günde bacak incelir? Bu konular hakkında bildiklerimi paylaştım. Sizlerde yürüyerek yada koşarak bacak sıkılaşması veya incelmesi sağladıysanız eğer lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:
Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski