En Hızlı Sivilce Geçirme Yöntemi


Sizler için bugün; en hızlı sivilce geçirme yöntemi nedir? Anında sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? Sivilce kurutma maskesi işe yarıyor mu? Sorularının cevaplarını vereceğim. Sizlerde evde uyguladığınız 1 gecede yada 1 saatte sonuç veren en hızlı ve kolay sivilce geçirme yöntemlerinizi konu altına yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Haydi bakalım 5 dk. da sivilcelerden kurtulmak mümkün mü inceleyelim.

Hayatımızda eksik olmayacak şeylerden biri de tartışmasız sivilcelerdir. Bazen genetik faktörlerden dolayı bazen ise yaşam tarzımız ya da beslenme tarzımız sivilcelere sebep olmaktadır. Eğer siz de vücudunuza ilaçların içinde bulunan yabancı maddelerin girmesini istemiyorsanız sizlere birkaç doğal yöntem önereceğiz.

En Hızlı Sivilce Geçirme Yöntemleri

Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

Gül suyu kesinlikle mucize tedavidir. 1 yemek kaşığı balın içine birkaç damla gül suyu ekleyerek karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı güzelce cildimize sürüyoruz. Sürdükten sonra 20 dakika kadar beklemelisiniz. Bekledikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi güzelce durulayınız. Ya da 1 tatlı kaşığı bademe birkaç damla gül suyu ekleyiniz. Krem kıvamından biraz daha katı bir kıvam elde ettikten sonra yüzünüze sürünüz. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayınız. Sivilcelerinize etki edeceği kadar bir o kadarda siyah noktalarınız için etkili olacaktır.

Aspirin İle Sivilce Geçirme

4-5 adet aspirini bir bardak yardımı ile derin bir kapta toz haline gelene kadar eziniz. İçine 2-3 yemek kaşığı taze sıktığınız limonun suyunu ekleyiniz. Yoğun kıvama gelene kadar karıştırınız. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve özelliklede akneli bölgenize güzelce uygulayınız. Maskeniz kuruduktan sonra yüzünüzü ılık bir su ile durulayınız. Şöyle bir not eklemek gerekirse; cildiniz aşırı kuruysa içine badem yağı, bir çay kaşığı bal ya da nemlendirici ekleyebilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz maskenize bir şey eklemenize gerek yoktur. Sadece limon ve aspirin yeterli olacaktır. Ayrıca limon suyu cildinizin canlı kalmasını ve parlamasını sağlayacaktır.

Sivilce İçin Bal Maskesi

Ballı maske de etkili çözümlerden biridir. Bu maske için yarım fincan ılıklaşmış bala ihtiyacınız vardır. Balı sivilceleriniz üzerine sürünüz. Bir süre bekledikten sonra ılık suyla durulayınız. Yüzünüzü duruladıktan sonra cildinize nemlendirici sürünüz. Balın içinde birçok yararlı madde vardır ve cildinize çok iyi gelecektir.


Anında sivilcelerden kurtulmak mümkün mü?

Açıkçası hemen, anında sivilce geçirme yöntemleri diye birçok video ve yazı olmasına karşın ben tek bir paylaşımda bile ciddi bir tedavi göremedim. Yazılanlar genelde 2-3 gün içinde sonuç veren şeyler olduğu için benim görüşüme göre anında sivilce kurutma diye bir durum söz konusu değil. Sivilcenize uyguladığınız her yöntem o an zaten kızarıklık verip daha çok ortaya çıkmasını sağladıktan sonra yok olma evresine giriyor. Kısacası ben anında sivilce yok edeni göremedim ama siz var diyorsanız lütfen yorumlar bölümüne yazın bir inceleyeyim.

Sivilce kurutma maskesi işe yarıyor mu?

Evet benimde kullanmış olduğum bazı sivilce kurutma maskeleri gayet güzel işe yarıyor ama muhakkak işe yaraması için kendinize bir süre verin. Hemen 3 saat içinde sivilce yok olacak diye beklemeyin. Sivilce kurutma maskelerini düzenli kullandığınızda 3 gün içerisinde olumlu sonuçlar net olarak alınmaktadır. Bu nedenle telaşa kapılıp sürekli sivilcenizle oynamak yada aynaya bakmak yerine biraz başka şeylerle uğraşmayı deneyin.


Ergenlik Sivilceleri Evde Yok Edilir Mi? Kesin Tedavi Var Mı?

Akne, ergenlik döneminde aşırı sebum salgılanmasının neden olduğu yaygın bir cilt sorunudur. Sebum gözeneklerden düzgün bir şekilde boşaltılmazsa akne bakterileri çoğalmaya ve iltihaplanmaya neden olacaktır. 

Okul stresi ve uykusuzluk, genellikle iltihaplı akneye dönüşen semptomları şiddetlendirebilir. İltihaplı akne oluştuğunda çevredeki cilt kızarır ve şişer, sebum birikir ve irin oluşur. 

İltihaplı akne için öncelikle iltihabı hızlı bir şekilde yok etmek önemlidir. Çünkü zamanla kahverengi pigmentasyon ve kırmızılık hafifler ama düzensiz izler ömür boyu sürer. İltihaplı akne için tedavi olarak "Kompozit Lazer Tedavisi" ciltteki akne ve kırmızı izleri aynı anda tedavi eder. 

Yeni V-Beam Perfecta kızarıklığı ve iltihabı giderebilir ve PPx akne bakterilerini öldürebilir. Bileşik lazer tedavisi, diğer tedavilere yanıt vermeyen şiddetli akneler için uygundur ve aknenin üç ana nedenini ortadan kaldırdığı için uzun süreli etki sağlar.

Hızlı tedavi sonuçları için kapsamlı yaşam tarzı yönetimi de gereklidir. Özellikle sivilce sorunu yaşayan öğrencilerin (ergenlerin) makyaj ve düzensiz yaşama daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Bir yetişkin olarak, ciltte tahrişi gidermek ve sebum kaybını önlemek için koyu renkli kozmetikler kullanmanın birçok olumsuz yönü vardır, bu da akne iltihabını daha da kötüleştirir. 

Düzensiz yaşam tarzlarından uzak durmak, gece geç saatlerde yemek yememek, yağlı yiyeceklerden uzak durmak, yeterli dinlenme ve bol su içmek de faydalıdır.

Sivilceye diş macunu sürersek ne olur?


Bugün siz değerli takipçilerim için, en hızlı sivilce kurutma yollarından bahsettim. Unutmayın arkadaşlar bu sivilceler sürekli kalmayacak ama biraz sabırlı olmak maalesef şart:)

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?