Güneş Kremi Kaç Yıl Kullanılır? | Açılmamış Güneş Kremi Bozulur Mu?


Bugün siz değerli takipçilerim için güneş kremi kaç yıl kullanılır? Açılmamış güneş kremi bozulur mu? Kaç yılda bozulur? Açılmış güneş kremi bayatlar mı? Bozuk güneş kremi nasıl anlaşılır? Bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. Özellikle sizlerde benim gibi senede sadece 1 defa tatile çıkıp çok yüksek ücretler ödeyip satın aldığınız güneş kreminizi diğer tatilde yada 3 yıl kullanmak istiyorsanız sizin için hazırlamış olduğum yazım tam size göre. Haydi bakalım güneş kremi ne kadar sürede bozulur, geçen seneki güneş kremi kullanılır mı, inceleyelim.

Yaz ayı yaklaştığında deniz mevsimi başladığında hemen bavullar toplanır ve tatile. Güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almadan olmaz tabi. Çünkü kaliteli bir güneş kremi sağlığınız için çok önemlidir. Güneş cilt kanserine kadar olan bazı sağlık sorunlarına bile neden oluyor.

Ama oldukça pahalı olan güneş kremlerini 1 sene sonra yada her tatilde aynı güneş kremini kullanabilir miyim? Son kullanma tarihi geçmiş güneş kremi kullanmak tehlikeli mi? Yoksa bu sadece firmaların bize yeni krem satın aldırmak için kurmuş oldukları bir düzen mi?

Güneş Kremi Kaç Yıl Kullanılır?

En bilindik ve popüler güneş kremlerinin arkalarında açılmamış kutusunda eğer gölgede bekletilirse 2-3 yıl arası kullanılabileceği yazar. Ancak güneş kremini açıp kullandınız ve geçen seneden kalan güneş kremini bu yılda kullanmak istiyorsanız eğer aradan geçen süre 9-12 ay aralığında olmalıdır. Yani sağlığınız ve cildiniz için açılmış olan güneş kremi en fazla 1 yıl içinde kullanmanız uzmanlar tarafından önerilir. 


Tarihi Geçmiş Güneş Kremi Kullanırsak ne Olur?

Ben 3 yıl önce açılmış olan güneş kremimi, üzerinden 18 ay geçtikten sonra tekrar kullandım. Ancak kullanmış olduğum kremi asla güneş altında bıraktım ve tatilim biter bitmez çok iyi bir şekilde hava almayacak durumda muhafaza etmiştim. Sonuç olarak ilk yılki kadar etkili bir güneş kremi olmasa da 3 günlük gitmiş olduğum Bodrum tatilinde bana yetti ancak başka bir arkadaşım bozuk güneş kremi kullanmaktan hastanelik oldu, bunu da belirtmeden geçmeyeyim. Yani kısaca özellikle çocuklar söz konusu ise asla risk almayın.

Açılmamış Güneş Kremi Bozulur Mu?

Açılmamış güneş kremi gölge ve serin bir ortamda muhafaza edilmiş ise arkasında yazan son kullanma tarihine kadar bozulmaz. Ama güneş kremini asla güneşle temas eden yerde bırakmamalısınız. Yoksa kar yapayım derken cildinizde kızarıklıklarla doktor ararken bulursunuz kendinizi.

Bozuk Güneş kremi Nasıl Anlaşılır?

Yani bozuk bir güneş kremi öncelikle akışkanlığı ve kremsi özelliği bozuk olur ayrıca kokusu da değişmiş olacaktır. Rengi, kaliteli duruşu, kısaca ilk almış olduğunuzdan farklı bir görüntüde ve iç açıcı durmuyorsa büyük ihtimal güneş kreminiz bozulmuştur.

Cildinizi koruyup güneş lekelerinin kalmaması için cildinizi koruyacak güneş kremlerini tercih etmelisiniz. Güneş deyince aklınıza bronzlaşmak geliyor değil mi doğru kremler ile bunu başarabilirsiniz. Güneşin zararlarından kurtulmak için önerilecek kremlerden bazıları şu şekilde;


Benim Tavsiye Edeceğim En İyi 10 Güneş Kremi

LANCOME UV EXPERT SPF 50

Hem cildinizin nemlenmesine yardımcı hem de cildin lekelenmesini önlüyor. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından cildin kırışmasını önlüyor. Daha çok el , omuz gibi bölgelerinizi korumaya yardımcı olur.

VALMONT RESTORİNG CREAM SPF

İster bayanlar ister erkekler bu kremleri rahatlıkla kullanabilirler. Güneş kremlerin koruyucu etkisi en az 30 faktörlük olan güneş kremlerini tercih etmeniz ideal olacaktır. Suya dayanıklı özelliği ile de dikkat çekiyor.

SHİSEİDO ULTİMATE SUN SPF 50 

Yaşlanma ve güneş yanıklarına iyi gelir. Yüzünüze ve vücudunuzun her yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BIOTHERM

Üç etki birden sağlayarak güneşten sizi korumaya yardımcı olur. Sadece yazın değil kışında kullanılan ve çokça tercih edilen ürünlerden biridir.

NUXE ECRAN PRODİGİES

Güzelliğinizi korumak için oldukça popüler bir güneş kremi.

Ayrıca:

LANCOME GENİFİGUE SOLEİL SPF 30 kalitesi ile alıcılarını memnun ediyor. Hassas ciltlerin en çok tercih ettiği ürünlerden olan AVENE REFLEXE SOLAİRE SPF 50+ güneş koruyucu krem. Diğer tercih edilen ürünlerde şu şekilde; LANCASTER OİL FREE MİLKY SPRAY SPF 30 , LA ROCHE POSAY ANTHELİOS DRY TOUCH GEL ve –CREAM SPF 50

Kaç faktör güneş kremi kullanmalıyız?


Evet değerli dostlarım bugün sizlere benim tercih ettiğim 10 en iyi güneş kreminden bahsettim ve ayrıca güneş kremi kaç yıl kullanılır? Açılmamış güneş kremi bozulur mu? Güneş kremi kaç yıl gider? gibi sorularınıza da yanıt vermeye çalıştım. Başka bir yazımda görüşmek üzere. Hoşçakalın!Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?