Kantaron Yağı Cilde Kullananların Yorumları


Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir? Kantaron yağı cilde kullananların yorumları neler? Gerçekten işe yarıyor mu? Kantaron yağı sivilce izlerini geçirir mi? Bugün sizlere bu soruların cevaplarını vereceğim arkadaşlar. Sizlerde cildine kantaron yağı kullananlar arasındaysanız eğer lütfen yaşamış olduğunuz tecrübelerinizi yorum olarak konu altına yazınız.

Kantaron Yağı Nedir?

Kantaron yağının bilinen diğer isimleri; binbirdelik otu, kılıç otu, kan otu gibi çeşitli yörelerde bu isimlerle adlandırılır. Son yıllarda ise en çok duyduğumuz 2 çeşidi sarı kantaron yağı ve kırmızı kantaron yağıdır. Kırmızı kantaron mu yoksa sarı kantaron mu olduğu bitkinin yapraklarında açan çiçeklerin rengine göre belirlenir. Yani kırmızı kantaron yağı ve sarı kantaron yağı farklılıkları buradan gelmektedir. Yaz aylarında toplanan (en çok haziran) kantaron bitkisinin yağının başta cilt lekeleri olmak üzere birçok şeye faydası vardır. Bu nedenle de kantaron yağını cilde kullananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.


Kantaron Yağı Neye İyi Gelir? Ne İşe Yarar?

Sarı kantaron esansiyel yağının tedavi edici özellikleri; çok çeşitli anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri içerir. Belirgin analjezik etkisi ile mükemmel bir antidepresandır. Sedatif olarak kullanılabilir. Sarı kantaron yağı cildi etkili bir şekilde iyileştirebilir ve sıyrıklar ve kesikler, yanıklar, çürükler, her türlü dermatit ve kızarıklıkların tedavisini hızlandırabilir. Sarı Kantaron yağının anti-inflamatuar etkisi, dokulara ve cilde derinlemesine nüfuz etme yeteneğini tamamlayarak morlukları ve dokuları yenilemeye yardımcı olur. Hemoroid tedavisinde de oldukça etkilidir.

Kantaron Yağı Sivilce İzlerini Geçirir Mi? Cilde Faydaları neler?


Kozmetik alanının en aktif kısmı sarı kantaron yağının yatıştırıcı ve yenileyici özelliğidir. Aşırı stres ve stres koşullarında normal ve sağlıklı cilt koşullarının korunmasına, yenilenmesine ve normalleşmesine yardımcı olur ve ayrıca sadece yüzdeki sivilce izlerine karşı değil ellerdeki çatlaklara karşıda çok büyük etkisi vardır.


Sarı kantaron, baz yağlardaki en güçlü antioksidanlardan biridir. Sarı kantaron yağı, alerjik reaksiyonlara eğilimli alerjik ciltlerin bakımında kullanılır. Karma, problemli, yağlı, susuz kalmış ve kızarıklığa meyilli ciltler için ideal bir bakım ürünüdür. 

Sarı kantaron yağı kuru ciltler için nemlendirici ve yumuşatıcı katkı maddesi olarak etkilidir. Su kaybını önleyebilir ve su-yağ dengesini normalleştirebilir. 

Sarı kantaron yağı güneş yanığı ve termal yanıkların tedavisinde yüksek iyileştirici etkiler göstermiştir.

Uçuk salgınlarından sonra kabukların hızla kurutulmasına yardımcı olur, yapışma önleyici etkiye sahiptir ve kılcal damarların kırılgan hale gelmesini önler. 

Düşük konsantrasyonlarda hızlı bronzlaşmayı destekler. Baz yağ ile karıştırılmış sarı kantaron yağı masaj maddesi olarak çok uygundur. Bu, kepekle mücadele, saçı güçlendirme ve kellik durumunda saç büyümesini hızlandırma dahil yağlı saçlar için en etkili baz yağlardan biridir. Düzenli kullanımda saçı daha dolgun ve parlak gösterir.

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?


Güneş ışığına karşı ciddi cilt hassasiyetine neden olabileceğinden, saf sarı kantaron yağının kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca saf yağları baz yağlar ve taşıyıcılar olarak kullanmamalısınız. 

Kullanmadan önce başka bir sıvı ile çözün ve %20 kantaron yağı ekleyin. Yağın aroması, bitki çiçek salkımlarının kokusunun tüm nüanslarını tamamen korur. Sarı kantaron yağının yağlı bir parlaklık bırakmadan cilde mükemmel bir şekilde nüfuz ettiğini ve hızlı antioksidan ve antienflamatuar etkiler gösterdiğini tahmin etmek kolaydır. 

Uygulama sonrası cilt üzerindeki etki, büyük ölçüde eklenen yağa bağlıdır. Hoş olmayan hislere neden olmaz ancak cildin etkilerine karşı daha hassas olduğu düşünülerek güneşlenmeden önce dikkatli kullanılmalıdır. 

Birkaç dakikalık kullanımdan sonra, cilt üzerindeki siyah noktaları ve aşırı yağları mükemmel bir şekilde ortadan kaldıran yatıştırıcı ve yenileyici özellikler gösterir. 


Kantaron Yağı Cilde Kullananların Yorumları

Aşağıda facebook üzerinden kantaron yağını cilt lekelerine karşı kullananlar tarafından gönderilen gerçek yorumları bulabilirsiniz.

Arzu Hanım: Merhaba arkadaşlar kantaron yağını özellikle sivilce ve siyah noktalarım için kullandım ve ciddi anlamda faydasını gördüm. Ne kadar sürede etkisini gösterdi diye sorarsanız eğer sanırım 1-2 hafta içinde gözle görülür değişim sağladığımı söyleyebilirim.

Melek Hanım: Kantaron yağını cilde kullanan bir arkadaşımdan aldığım tavsiye ile bende ellerimdeki kızarıklar için kantaron yağı denedim ve 3 gün içerisinde olumlu sonuçlarla karşılaştım. Buradaki önemli nokta hemen cildiniz iyileşsin diye sakın çok fazla kullanmayın ters tepki yapabilir.

Merve Hanım: İltihaplı sivilcelerden sonra kalan izleri yok etmek için 1 ay boyunca günde 2 defa kantaron yağı kullandım. %100 tamamen sivilce lekelerim yok olmasa da artık eskisinden çok daha iyi durumda yüzüm.

Kantaron Yağı En Kolay Evde Nasıl Yapılır?


Evet kıymetli arkadaşlar bugün sizlere cilt lekelerine kantaron yağı kullananların yorumları ile birlikte, kantaron yağının cilde faydalarından bahsetmeye çalıştım. Unutmayın her şeyin fazlasının zararı olduğu gibi cilde çok fazla sürülen kantaron yağıda tehlikeli olabilir. Bu nedenle kantaron yağını cilde uygularken lütfen dikkatli olalım.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?