Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri


Küçük bir mutfak nasıl dekore edilir? Küçük ve dar mutfaklar için en iyi dekorasyon fikirleri neler? Bugün bunlar hakkında bazı bilgiler paylaşacağım arkadaşlar. Çoğu kişinin mutfağı geniş olmadığı için küçük mutfaklara akıllı çözümler hanımların her zaman işine yaramaktadır. Sizlerde küçük dokunuşlarla mutfak dekorasyonu önerileri arıyorsanız eğer hazırlamış olduğum yazı tam size göre. Haydi küçük mutfaklar nasıl kullanışlı hale gelir, öğrenelim.

Mutfak Dekorasyonu Neden Bu Kadar Önemli?

Mutfak özellikle de kadınlar için evin en özel parçalarındandır. Bu yüzden herkes ferah, kullanışlı, güzel bir mutfak ister. Mobilyalarınız, modern, sıradan veya klasik olabilir. Her durumda da estetik bir dekor ile kullanışlı, geniş, şık bir yaşam alanına dönüşebilir.

Hangi mutfak tipi size uygun?

Sizin için hazırladığımız küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri ile siz de mutfağınızı pratik ve içi açıcı bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle hangi mutfak tipini kullanacağınıza karar verin. U şeklinde mi, tek duvar mutfak mı, yoksa L tipi mutfak mı? (en kullanışlı olmasından dolayı bizim önerimiz L tipi mutfaktır.) Mutfağınızda nasıl bir hareket alanı oluşturacaksınız ve mutfağınızda yemek masası için yer var mı? Bütün bunları gözden geçirdikten sonra yerleştirme ve dekorasyon işlemine başlayabiliriz.

Dar ve Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

* Orta büyüklükte bir mutfak için L şeklinde bir tezgâh ve iç kısmında duvarla birleştirilmiş bir masa, size hem daha fazla dolap, saklama alanı ve pratiklik kazandıracaktır.

 * Tek duvar mutfaklarda arka kısma koyacağınız küçük bir koltuk ve masa, yemek dışında da dinlenmek, çay içmek vs. için oldukça konforlu ve hoş bir görüntü yaratacaktır.

* Modern bir dekorasyon ile ortaya alınmış tezgâh, yemek yaparken ya da mutfağı kullanırken size daha geniş bir hareket alanı sağlar.

*Klasik mobilyalara sahip iseniz, uygun yerleştirilmiş spot ışıklarıyla mutfağınızda harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

*Özellikle çok eşya bulunmayan yazlıklarda, küçük bir mutfağa sahip iseniz, dolap yerine açık raflar kullanarak daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Zevkle döşenmiş, güzel yemek takımlarıyla, sevdiğiniz aksesuarlarla rahat kullanabileceğiniz bir alternatiftir.

Mutfaklar İçin Yeni Trend ve Modeller Neler?


Evet değerli hanımlar bugün sizler için küçük mutfaklar için dekorasyon önerilerimi verdim. Vermiş olduğum mutfak dizaynı fikirlerim ile dar mutfaklarınızı çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?