Küçük ve Sade Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?


Yeni bir küçük ofis için sade ve şık ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Bazı kişiler eğlenceli ofis dekorasyonu fikirlerinden hoşlanırken çoğu kişi daha sade ve göz yormadan fikirler peşinde. Bugün sizlere en şık ve moda olan ofis tasarımları ve dizaynı nasıl yapılır? Modern bir ofis dekorasyonu için neler gerekli? Hangi renkler kullanılmalı? Mobilyalar nasıl olmalı? Bu konulardan bahsedeceğim. Sizlerde dar bir ofise sahipseniz eğer kendi yapmış olduğunuz ofis dekorasyon fikirlerini konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu Neden Önemli?

Gün boyu yoğun iş stresi ve yorucu iş saatlerini ofislerimiz de geçiriyoruz. Büyüyen ekonomi, yoğun rekabet ve satış kaygısı nedeni ile tüm sektörler de iş yoğunluğu gün ve gün artmaktadır. Tüm bu karmaşa ve koşuşturmanın içerisinde yaşadığımız yorgunluk nedeniyle iş performansımızda düşüşler, gözden kaçan hatalar, enerji ve istekte düşüş gibi bizi ve işimizi olumsuz etkileyecek bir çok durumla da karşılaşırız ve iş hayatı bir çoğumuz için keyifsiz olmaya başlar.

Bu saydıklarımız elbette sağlıksız ve özensiz ofisler için geçerlidir, çalışma alanlarınızı iş başarınıza değer katacak formda dizayn eder, sağlıklı ve ergonomik ofis mobilyaları ile çalışma alanlarınızı koordine ederseniz rahat oldukça konforlu bir çalışma alanına sahip olabilir işlerinizi keyifle ve en önemlisi sağlıkla yürütebilirsiniz.

Ofis Dizaynı İçin Öncelik Moda Mı? Rahatlık Mı?

Masa başı işler de sıkça görülen ve meslek hastalığı olarak bilinen bir çok rahatsızlığın önlemini almak adına çalışma alanlarınızda ergonomik fonksiyonlara önem vermeniz son derece önemlidir. Görsel bir zenginlik yaratmak için hareket alanınızı asla kısıtlamamalısınız. Ofis dekorasyonunuza başlarken ilk düşünmeniz gereken personelinizin ve kendinizin en rahat çalışma düzenine sahip olacağı sistemi kurmaktır. Bununla ilgili dikkate almanız gereken bir kaç önemli noktayı ise şöyle;


Küçük ve Sade Ofisler İçin Dekorasyon Fikirleri


1- Ergonomik detaylarla zenginleştirilmiş ofis mobilyalarına sahip olmalısınız. Hareket şeklinize uyum sağlayan,  modüler çözümler sunan bir tasarım ile iş akışınızı rahatlıkla koordine edebilirsiniz. Bunun için oturum şeklinize en uygun tasarımı seçmeye özen göstermelisiniz.

2- Çalışma alanınıza (ofisinize) uygun ölçülerde hazırlanmış mobilyaları kullanmalısınız. Bu sayede hareket alanını daralmamış ve ihtiyacınıza en uygun ürünlerini doğru yerlerde konumlandırmış olursunuz.

3- Çalışma masanızın oturum şeklinize uygun ölçülerde üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Bunun için masa yüksekliğinizin standart 75cm yükseklikte olması ideal olacaktır.  Ayrıca yoğun bir iş alanınız varsa çalışma masanızın geniş, üzerinde çalışma sırasında sizi engelleyecek hiçbir eklentinin olmaması rahat bir alan kullanımı için doğru olacaktır.

4- Ofis içerisinde kullandığımız en önemli ürün ofis koltuğumuzdur. Tamamen ergonomik ve bel destekli bir ofis koltuğu tercih etmeniz gereklidir. Bel desteği sağlayan, kol ayarı yapılabilen, kaliteli bir kumaşla döşenmiş, yükseklik ayarı yapılabilen ve çalışma alanınızda rahatça hareket edebilen koltukları seçmeniz ilerde doğabilecek bel ve omuz ağrılarının mutlaka önüne geçecektir.

5- Tüm bunları sağladıktan sonra; oturum şeklinizde son derece önemlidir. Bilgisayara ekranınıza çok yakın oturmamalısınız. Kollarınız masanın tam üzerinde yer almalıdır ve belinizi mutlaka dik tutmalısınız. Ayrıca 2 saatte bir mutlaka ayağa kalkıp küçük hareketlerle kan dolaşımınız sağlamanız önemlidir.

6- Renkler de çalışma alanı içerisinde performansınızı etkiler. Çok karanlık bir ofis de enerjinizi hep düşük hissedersiniz ve yoğunlaşma sorunu yaşayabilirsiniz. Bununla beraber çok aydınlık bir ofis de dikkatinizi dağıtabilir. Renkleri ofis içerisinde dengeli kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Yeni Ofis Dekorasyonu Kaç TL Tutar?


Ofis dizaynınızı sağlarken tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde sağlıklı ve güvenli bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz. Ofis dekorasyonu şirketler için maliyetli bir iştir ve sürekli yenilenemez, ayrıca bütçe gerektirir. Bu nedenle işin en başında doğru kararlar verirseniz uzun süre sizi ve çalışanlarınızı rahat ettirecek ayrıcalıklı, konforlu ve estetik çalışma alanlarına sahip olabilirsiniz. Yapılan araştırmalara bakıldığında personelin çalışma teşvikini sağlayan en önemli faktör ofis dizaynı olarak belirlenmiştir. Günümüzde en basit ve sade ofis dekorasyonları en az 5.000 TL maliyetle başlamakla profesyonel ve en son moda ofis mobilyaları ile oluşturulan bir konsept ise 30.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Neden Ofis Dizaynına Önem Vermeliyim?

Personeliniz için özenle hazırladığınız çalışma alanları şirketiniz için başarılı iş sonuçlarını beraberine getireceği için bu artı değeri doğru adımlarla şirketlerinize kazandırabilirsiniz. Bugün ofis mobilyaları sektörü ülkemiz de oldukça gelişmiş durumdadır. Mobilya sektörünün %48'ini oluşturulan bu alanda tasarımlar da tamamen kullanıcı odaklı ve iş odaklı olarak dizayn edilmektedir. Bu geniş sektörde çalışma alanınıza ve şirket profilinize en uygun tasarımları bulmanız da oldukça kolaydır. Sağlıklı, keyifli ve mutlu personele sahip olabilmek için ofis dizaynınıza mutlaka özen göstermelisiniz.


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?