Soda ve Alüminyum Folyo İle Gümüş Parlatma


Soda ile gümüş parlatma nasıl yapılır? Kararmış gümüş eşyalarınız evde nasıl parlatılır? Alüminyum folyo ile gümüş parlatmanın püf noktaları neler? bugün bu sorulara cevap vereceğim arkadaşlar. Sizlerde kendi gümüş yüzüklerinizi nasıl parlattığınızı konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Soda İle Gümüş Parlatma

Sodayla gümüş parlatmak için; gümüş bıçak, çatal, kaşıkları her yemekten sonra özel solüsyon ile yıkamak gerekir. Bunun için 50 gr sodayı 1 litre suda eritin, gümüş eşyaları içinde yıkayın. Sonra yumuşak havluyla kupkuru kurulayın. (Bu yöntemle gümüş takıları da temizleyebilirsiniz).

Gümüş eşyaları parlatmak için: 

Bunun için 20 gr sodyum hiposulfatı 100 ml suyla karıştırın. Bu suya nemli havluyu batırıp eşyaları iyice silin. Gümüş eşyaların parıltısı artacaktır.

Alüminyum Folyo İle Gümüş Parlatma

Ayrıca 1 bardak suya 2 çay kaşığı soda ve bir parça alüminyum folyo koyun, gümüş eşyayı bu suyun içinde bekletin. Birkaç saniye sonra çıkarın, eşya parıldayacaktır.

Gümüş eşyaların üstündeki koyu lekeleri gidermek için:

Böyle bir macun hazırlayın;
1 su bardağı su, amonyum klorür alkolü ve diş tozunu karıştırın. Bunu gümüş eşyanın üstüne sürüp, nemli eski bir bez ile temizleyin. Temizledikten sonra bu eşyayı sıcak suda durulayıp kupkuru kurulayın.


Gümüş eşyaları kaynatmak:

Bunun için tencerede su kaynatıp içine soda ve tuz ekleyin. Oran - 1 litre suya 1 çorba kaşığı soda ve 1 çay kaşığı tuz. Gümüş eşyaları içine atıp 15 dakika kaynatın. Sonra fırça ile temizleyin ve kurulayın.

Gümüş eşyalar neden kararır?

Nemlilikten, rütubetden, kosmetikanın ve kükürtlü bileşiklerin etkisinden. Gümüş eşyalarımızı kuru yerde saklayıp, periyodik olarak gösterilen yöntemlerle temizlerseniz, o zaman hep parlak kalırlar.

En Kolay Gümüş Parlatma Yöntemi


Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere elimden geldiğince soda ile gümüş parlatma ve alüminyum ile gümüş parlatma hakkında pratik bilgiler verdim. Umarım işinizi görmüştür. Görüşmek üzere.


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?