Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini


Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini nasıl yapılır? En son adet tarihine göre cinsiyet belirleme düşüncesinin diğer adı olan Çin takvimine göre cinsiyet tahmin etme durumuna dayanır. Peki Çin takvimine göre cinsiyet ne kadar doğru? Adet gününe göre bebek cinsiyeti belirlemek gerçekten mümkün mü? Yoksa bu sadece bir hayal ürününden ibaret uydurulmuş bir şey mi? Buyurun bugün Çin takviminde cinsiyet nasıl hesaplanır? Ne kadar gerçekçi, öğrenelim. 

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini

Öncelikle hanımlar şunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum; ne yaparsanız yapın son adet tarihine göre cinsiyet belirlemede kullanılan tüm kuralları yerine getirseniz bile bunun tıbbi olarak hiçbir geçerliliği yoktur ve yine erkek veya kız çocuğunuzun olma ihtimali %50 ye %50 olarak eşittir. Eğer son adet gününe göre cinsiyet belirleme kesin olsaydı zaten herkes erkek istiyorsa erkek bebek, kız istiyorsa kız bebek sahibi olurdu. Bu nedenle Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemini kendi içinizde abartmadan uygulamanızı tavsiye ederim ki sonrasında şaşkınlık yaşamayın.


Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme (ÇİN TAKVİMİ) Nedir? Nasıl Uygulanır?


Son adet dönemine göre cinsiyet tahmini uzun yıllar önce Çin'de yaşayan insanlar tarafından kullanılan bir erken cinsiyet belirleme yöntemiydi. O zamanlarda ultrason gibi gelişmiş aletler olmadığı için insanlar kendi kendilerine hiçbir tıbbi geçerliliği olmayan Çin takvimi gibi yöntemlerle birçok cinsiyet tahmini yapmaya çalışmışlardır. Bunu aynı bizim ülkemizde ki "ekşi yersen kız, tatlı yersen erkek çocuk olur" batıl inancına benzetebiliriz. 

Son adet ayına göre cinsiyet tahmini yapmak için mutlaka hamile kaldığınız ayı bilmeniz gerekir. Daha sonra internetteki uygulamalar ile Çin takvimine göre yaşınızı öğrendikten sonra son adet zamanına göre (çin takvimine göre) cinsiyet tahmini yapan sitelerden birinde bunu sorgulatıp Çin takvimine göre erkek mi yoksa kız çocuğunuz mu olacağını öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler asla net değildir ve size tavsiyem muhakkak doktorunuzdan çocuğunuzun cinsiyetinin net bir şekilde öğrenmenizdir. Ama ben illa adet günüme göre cinsiyet öğreneceğim diyorsanız bu sizin seçiminiz tabi ki.


Son Adet Tarihine Göre Örnek Cinsiyet Tahmini

Örneğin annemizin doğum tarihi 10.09.2000 olsun. Adet periyodu döngü uzunluğu ise 28 gün olsun. Bu şartlar altında son adet günü de 26.07.2021 olan bir bayanın Çin takvimine göre erkek bebeği olacaktır. Bu sadece bir örnek olduğu için sizler kendi bilgilerinizi girerek tam sonuçlara ulaşabilirsiniz arkadaşlar. Çin takvimine göre cinsiyet tahmini yapan onlarca site var. 

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Ne Kadar Doğru?

Kim ne derse desin asla ve asla Çin takvimine göre cinsiyet belirlemenin hiçbir bilimsel noktası ve kanıtı yoktur. Bu son adet tarihine göre cinsiyet tahmin etme durumu geçmiş zamanlardaki olanaksızlıklardan ortaya çıkan hurafelerden ibarettir. Kesinlikle Çin takvimine göre cinsiyetinizi öğrendiğiniz çocuğunuz için aklınıza kesin erkek yada kesin kız olacak diye şart koşmayın. Çünkü en başta dediğim gibi ne olursa olsun erkek ve kız olma ihtimali yarı yarıyadır. Yine de son adet tarihine göre cinsiyet belirlemeye çalışan kişiler bu yöntemin %80-%85 oranında doğruluk payı olduğuna inanıyor.

Çin Takvimine Göre Hangi Ayda Hamile Kalırsam Erkek Olur?

Çin takvimine göre hangi ayda hamile kalındığında kız, hangi ayda erkek olacağı tamamen annenin yaşına bağlıdır. Annenin yaşı değiştikçe bazı kişilerde örnek veriyorum; ocak, şubat, mart, nisan aylarında hamile kalınsa erkek olacakken bazı annelerde yaş farkından dolayı bu aylarda hamile kaldığı zaman kız çocuğunun olacağı düşünülür. 


Çin Takvimine Göre Cinsiyeti Doğru Çıkanlar ve Tutmayanların Yorumları

Aşağıda son adet tarihine göre cinsiyet tahmini tutan bayanların ve tutmayanların sosyal medya üzerinden bana göndermiş oldukları yorumları bulabilirsiniz.

Ayşe Hanım: Merhaba böyle şeylere hiç inanmazdım ama arkadaşım ile evde otururken illa bu yöntemle cinsiyet tahmini yapmak istedi. Bende arkadaşımı kıramadım ve denedik. Son adet ayıma göre yapmış olduğumuz cinsiyet tahmini erkek çıkmıştı ve geçen hafta oğlumu kucağıma aldım çok şükür.

Merve Hanım: Kaynanam son aylarda Çin takvimine merak salmıştı ve bende hamile olduğumu öğrendikten sonra birlikte cinsiyet tahmini yapmaya çalıştık ve internette Çin takvimine göre cinsiyet belirleme uygulamaları gördük ve denedik. Sonuç %90 erkek olarak çıktı ve daha sonra ultrasonda doktorda erkek çocuğum olacağını söyledi. Nasip olursa 1 ay sonra kucağıma alacağım.

Dilara hanım: Ben böyle saçma şeylere hiç inanmam ama öylesine annemle yapmıştık ve erkek çocuk sonucu çıkmıştı ama dünyalar tatlısı bir kızım oldu. Bence kendinizi asla şartlamayın bu Çin takvimine eğlencesine bakın sadece.

Evde Bebeğinizin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?


Evet değerli hanımlar bugün sizlere; son adet tarihine göre cinsiyet tahmini nasıl yapılır? Doğru sonuç verir mi? Çin takvimine göre cinsiyet belirlemenin basit yolları nelerdir? Bu konulardan bahsettim. Sizlerde Çin takvimine göre cinsiyeti doğru çıkan annelerdenseniz eğer lütfen konu altına yorumunuzu ekleyiniz. Görüşmek üzere.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?