Ev Hanımları Nasıl Kilo Verir? Hangi Diyeti Uygular?


Ev hanımları nasıl kilo verebilir? Evde Kilo vermek gerçekten mümkün mü? Evet değerli hanımlar bugün sizler için özel hazırlamış olduğum ev hanımları için diyet listesi yazımı paylaşacağım. Sizlerde evde uyguladığınız zayıflama yöntemlerini konu altına yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ev Hanımları Neden Kilo Alıyor?

Ev kadınlarının ortak sorunlarından bir tanesi de kilo problemlerini aşamamaktadır. Çoğunlukla vakitlerinin tamamını evde geçirdikleri için, kilo almaya verimli bir ortam yaratılmaktadır. Ancak, üzülmeyin bunların tedbirini en başından alabilirsiniz. Çalışan bir bayan hamile olduğunda işi bırakıp ev kadını olabiliyor. Ve sonra bakıyorsunuz, zamanla kilo almaya başlıyor. Vücudun metabolizması bozulduğu için ani değişikliklere karşı reaksiyon gösteriyor ve kilo alım süreci başlıyor.

Eğer ev hanımı iseniz, sizlere bazı ipuçları vereceğiz, aynı zamanda evinizde uygulayabileceğiniz diyet listesini sizlerle paylaşacağız. Günlük olarak 1500 ve 1700 kalori arasında olacak olan bu diyet programına ek olarak bazı egzersizleri de öneriyoruz.

Ev Kadınları İçin Haftalık Diyet Listesi

Haftalık olarak ; ev hanımlarına özel olarak diyet ve beslenme menüsü aşağıdaki gibidir.

Pazartesi sabah kahvaltısı : Bir bardak 250 grama eşit olacak şekilde yağsız süt ve yanında birkaç dilim kızarmış ekmek yiyebilirsiniz. Yarım adet domates, bir adet salata ve bir adet biber ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Öğlen yemeğimize kadar geçen süre zarfında bir adet muz yiyebiliriz.

Öğlen yemeğimizde : 40 gram haşlanmış tavuk eti ile birlikte, 3 adet zeytin, bol miktarda maydanoz ve salata tüketebilirsiniz. Salatanızı mutlaka limonlu yiyiniz. Akşam yemeğine kadar olan ara öğün vaktinde ise birkaç dilim olmak üzere kavun tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğimizde : Ton balığı ile birlikte roka salatası yiyebiliriz. Ekmek olarak 3 dilim kepekli ekmek yada çavdar ekmeğini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte bir kase keçi yoğurdu da tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Ev kadınları için en çok tercih edilen diyet yemekleri neler?

Haşlanmış taze fasulye, dere otlu makarna, ızgara sebze, gibi diyet yemeklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle sebze yemeklerine ağırlık verebilirsiniz. 

Bütün gün evde olabilirsiniz, birçok işle uğraşıyor olabilirsiniz ama harcadığınız kaloriden çok daha fazlasını alıyorsanız maalesef kilo almanız kaçınılmaz bir gerçek hanımlar. Bu nedenle sizlerle paylaşmış olduğum ev kadınları için diyet listesini uygulayıp birde egzersiz ile destek verirseniz eğer muhakkak kilo vereceksiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?