Salatalık Çayı Diyeti Nedir? Zayıflatır Mı? Nasıl Yapılır?


Salatalık çayı zayıflatır mı? Salatalık çayı diyetiyle birlikte artık, kilolarınıza veda edebilirsiniz. Nasıl mı ? Hepimiz, diyet programlarımızın hemen, hemen her öğününde diyet salata tarifleri ile kendimize, beslenme listeleri yapıyoruz. Ama ara öğünlere baktığımız da, diyeti ihmal edip, kahve, kola, fanta gibi çeşitli soğuk sıcak içecekler ile ara öğünler de bir diyeti ihmal etme söz konusu meydana geliyor.

Artık ara öğünleriniz de, sizlere yardımcı olacak salata çayımız var. Salata çayının zayıflamaya olan etkisi nedir, salata çayı hangi sebzelerden yapılır ? Diyet programınıza göre haftalık olarak belirli periyotlarda farklı salata çaylarını kullanmalısınız.

Örneğin ilk gün zayıflama programınızda, ara öğünlerde olan sıcak yada soğuk içecekler yerine salata suyunu tercih etmelisiniz. 

Salatalık çayı zayıflatır mı ? 

İçerisinde bulundurduğu yağ yakıcı bitkisel enzimler sayesinde çok düşük kalorili olan salatalık, zayıflamak için güzel bir salata çaylardan bir tanesidir. Salatalık suyunu ara öğünlerinizin ilk gününe koyabilirsiniz. Elbette ki gün boyunca yüksek kaloriler almadan salatalık çayı diyeti yapmanız gerekiyor yoksa isterseniz günde 3 litre salatalık çayı için maalesef kilo veremezsiniz. Salatalık çayı ile kilo vermek için muhakkak yediklerinize dikkat etmek zorundasınız.

Zayıflamak İçin Salatalık Çayı Nasıl Yapılır?

Blender’den yada meyve suyu gibi sıkacaklar yardımı ile salatalıklarınızın suyunu alabilirsiniz. Aldıktan sonra süzgeçten süzünüz, içerisine bir çay kaşığı elma sirkesi, yarım adet limonun suyunu sıkınız ve içiniz. Günde bir kez olmak üzere öğlen ara öğünlerinde içmenizi, öneriyoruz.

Salatamızın değişmez menülerinden olan domatesinde suyundan faydalanacağız. Diyetinizin ikinci gününde de domates suyu içebilirsiniz. Bu şekilde değişmeli bir şekilde salata çaylarından tam verim almış olacaksınız. Domateslerimizin kabuklarını güzelce soyduktan sonra  3-4 parçaya bölerek blender’den geçiriniz ve ardından üzerine yine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve yarım adet limonun suyunu sıkalım. Öğlen araları ara öğünlerinde bir su bardağı olmak üzere içebiliriz.

Sadece salata ve domates ile sınırlı kalmayabilir. Bunun dışında olabilecek diğer meyve ve sebzelerden de yararlanabilirsiniz. Zayıflamaya etkisi olan, yağ yakıcı özelliği olan, sindirim sisteminizi düzene sokan bir çok şifalı bitkilerden yardım alabilirsiniz. Her şeyi meyvelerden ve sebzelerden beklemekte yanlış olur. Aynı zamanda, çeşitli spor faaliyetleri ile aranızı iyi tutmaya özen gösterin. Bazı egzersiz sporlarını mutlaka haftalık diyet programlarınızın içine dahil edin.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?