Socrates Dergi İle Hayat Çok Daha Keyifli


Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizlere diyet ve kilo verme konularından biraz uzaklaşarak son zamanlarda takip etmekten çok fazla hoşlandığım bir dergi ve youtube kanalından bahsedeceğim. SOCRATES DERGİ ile yaklaşık 2 yıl önce Kaan Kural'ın yanlış hatırlamıyorsam 50. özel sayıları için yapmış olduğu bir paylaşım ile tanıştım ve gerçekten hayran kaldım. Sizlerde sadece tek bir spor dalı ile ilgilenmiyor ve kahvenizin yanına hayatın stresi ve kavgasından uzaklaşarak huzurlu ve keyifli bir yarım saat geçirmek istiyorsanız muhakkak Socrates Dergi ile tanışmalısınız.


Ben spor olarak en çok Nba ve Euroleague takip etmeyi severim. Boş zamanlarımda ise eğer denk gelirsem Premier Lİg maçlarına da bakmayı ihmal etmem. Hiç dergi veya kitap okuma kültürüm yoktur. Hele çocuktan sonra bırakın dergi okumayı uzun süredir eşimle oturup bir film bile izlemeye vaktimiz olmuyor diyebilirim. 

Durumlar böyle olunca normal şartlar altında kimse benden bir dergi okumamı beklemiyor tabi... Ama işler bir gün Socrates Dergi sayesinde değişti. Ben Afyon'da yaşamaktayım ve eşimle ayda birkaç defa Park Afyon'a gidip yemek yeriz biraz dolaşır ve geliriz. 

Yine böyle bir gezinti günümüzde Park Afyon'da ki D&R mağazasını dolaşmaya başladık. Eşim benim gibi değil birçok kitabı var ve önceden oldukça fazla kitap okumuş bu nedenle de kitapçılar fazlası ile dikkatini çekiyor.

Ben ise kitaplar hoşuma gitmediğinden dolayı dergi reyonunda basketbol ile ilgili bölümlere bakmaya başladım. İlgimi ilk çeken derginin kapak yapısındaki kalite ile Socrates Dergi oldu. Biraz incelemeye başladım ama en başta ne olduğunu hiç anlamadım açıkçası. 

Kapak resminde Michael Jordan olduğunu gördüm ve tamam bu güzel bir dergi dedim ama incelediğimde dergide tenisçi de var, futbolcuda var, ne ararsan var... Yahu bu ne dedim ve dergi ambalajlı olduğu için biraz internetten araştırma yaptım ve ilk karşıma çıkan Kaan Kural abimizin de Socrates Dergi'de yazılar yazdığını gördüm ve tabi ki sorgusuz sualsiz aldım. Aldığım dergi Socrates Dergi'nin 50. Özel Sayısı olduğunu eve geldikten sonra anladım.


Bu dönemde biraz kendime zaman ayırdım ve dergideki sadece basketbol bölümlerini değil F1 den tutun da bisiklet sporuna kadar ne bulduysam okudum. Daha sonra şunu fark ettim; "Ben aslında diğer spor dallarını da seviyorum ama anlatım biçiminden dolayı ilgimi çekmemiş." Socrates Dergi'de hayatımda hiç bakmadığım bir sporu bile ilgi ile okurken buldum kendimi. 

Daha sonra elimden geldiği kadar Socrates Dergi'yi takip etmeye başladım ki karşıma daha olgunlaşma aşamasındaki youtube kanalı çıktı. Burada en çok Kaan Kural hayranı olduğum için Amerikan Mutfak programını izlemeye başladım. Öneriler sayesinde Caner Eler ile tanıştım. Bu adam kim derken TEDx konuşmasını izledim ve hayran kaldım. 


Şuan benim düşünceme göre Socrates Dergi youtube kanalı çoğu tv kanalından çok daha değerli. Ayrıca Mehmet Demirkol ve Kaan Kural'ın sunmuş olduğu Oyna Devam programı da muhteşem. Sadece bu program için çarşamba günü gündüzden atıştırmalık ve içeceklerimi hazırlıyorum. 

Eski yıllarda benim için Avrupa Yakası dizisi için çarşamba günleri özeldi artık Oyna Devam programı için.😊


2 yaşındaki oğlumda dergideki resimleri çok seviyor ve bana getirip anlatmamı istiyor. Kısacası kültürel bir yolculuk ve farklı bakış açıları için hayatınızda 1 defa bile olsa Socrates Dergi okumanızı tavsiye ederim.


Sporla ilginizin olmasına gerek yok. Ben hayatımda hiç F1 izlememişken artık Socrates Dergi youtube kanalı sayesinde bir Serhan Acar hayranıyım ve ilgiyle takip ediyorum.

Yazsam daha uzatırım ama ben ne yazsam boş...😂 En iyisi mi sıkılmadan buraya kadar okuduysanız eğer aşağıdaki linklere de bir göz atın.


Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?