Zayıflamak İçin Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Kullananlar


Bugün sizlere; Zayıflamak için çörek otu yağı kullananlar ve yorumları neler? Çörek otu yağı kullananlar faydasını gördü mü? Çörek otu yağı kaç kilo verdirir? Gerçekten zayıflatır mı? Soğuk pres çörek otu yağının faydaları neler, ne işe yarar? Bu konulardan bahsedeceğim. Sizlerde daha önce çörek otu yağını kilo vermek için kullandıysanız eğer kendi yorumlarınızı lütfen konu altına yazınız.

Çörek otu tarihte en başta Güneybatı Asya ve Akdeniz sakinleri tarafından ekildi ve daha sonra çörek otu tohumları diğer bölgelere yayıldı. Tabi ki o zamanlar kimsenin çörek otu yağı ile zayıflamak gibi bir düşüncesi yoktu.  

Şu anda Etiyopya, Suudi Arabistan, Mısır, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Orta Asya, Türkiye ve Kuzey Kafkasya'da yetiştirilmekte olup, baharatlı ve aromatik bir baharat olarak özellikle yemek sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır.

Çörek otunun yağı ve tohumları eski Mısır döneminden beri oldukça değerlidir. Arkeologlar bir firavunun mezarını kazarken bir şişe çörek otu yağı bulduklarını bildirmişlerdir. Mısırlıların bunu nasıl kullandıkları tam olarak belli değil, ancak öldükten sonra yanlarına sadece değerli eşyaları gömüldüğünü bildiğimiz için çörek otu yağının ne geçmişte de ne kadar değerli olduğunu anlamamız çok zor olmayacaktır. Tek tahmin ettiğimiz soğuk pres çörek otu yağının şuan ki gibi kilo verme amacı ile kullanılmadığı yönünde.


Zayıflamak İçin Çörek Otu Yağı Kullananlar ve Yorumları

Zayıflamak ve hızlı kilo vermek için çörek otu tohumları yada yağı kullanımı son yıllarda oldukça moda. Bunun en büyük nedeni çörek otunu ezerek yuttuktan sonra üzerine 1 bardak su içerseniz eğer bu karışımın sizin iştahınızı kapatması. 

Özellikle ufalandığı zaman ortaya çıkan yağ bileşenleri çok çabuk bir şekilde buharlaştığı için çörek otu toz halde alınmamalı ve asla aşırı şekilde tüketilmemelidir. Unutmayın çörek otu veya çörek optu yağı bir mucizevi kilo verme besini değildir. Sadece çörek otu yağı tüketerek asla kilo veremezsiniz. Ne yaparsanız yapın yediklerinizi dikkat etmek zorundasınız ve mutlaka bir diyetiniz olmalı. Yoksa günde 3000 kalori alıp akşam 1 çorba kaşığı çörek otu yağı içerek kimse zayıflayamaz.

Aşağıda sosyal medyadan bana gönderilen kilo vermek için soğuk pres çörek otu yağı kullananlar tarafından gönderilen gerçek mesajları bulabilirsiniz. Bu şekilde aklınızdaki soru işaretlerinin çok daha kolay gideceğini yahmin ediyorum.

Aylin hanım: Merhaba arkadaşlar, çörek otu yağı ile zayıflamak için sakın diyet yapmayacağınızı zannetmeyin. Çörek otu tohumlarının vermiş olduğu etkiyi aynı kahvenin vermiş olduğu acı hissiyattan dolayı iştah kesilmesi olarak örneklendirebilirim. Yani çörek otu yağı tükettiğinizde şıp diye iştahınız tamamen gitmiyor. Bu sadece kendinizi diyete adapte edebilmek için kullanabileceğiniz bir yöntem.

Ayşegül hanım: Size tavsiyem çörek otu tohumlarını yutmaya çalışacağınıza bunlarla hiç uğraşmadan ufak bir şişe çörek otu yağı alın arkadaşlar. Hem tüketimi çok daha kolay hem daha leziz. Yoksa çörek otlarını ağzımda ufalayıp yutmaya çalışırken bir süre sonra insan sıkılıyor ve gelen acı tattan dolayı bir daha yemek istemiyor.

Erhan bey: Ben 1 hafta boyunca günde 2 defa olmak üzere çörek otu yağı kullandım ve 2 kilo verdim ancak çok sıkı bir diyet içerisinde olduğumu belirtmek istiyorum. Çörek otu yağını sadece sindirim düzenimi yoluna sokmak ve iştahımı dizginlemek için içtim.

Evet değerli arkadaşlar gördüğünüz gibi zayıflamak için çörek otu yağı kullananlarında dediği gibi sadece çörek otu yada elma sirkesi ve çörek otu yağı karışımı gibi şeylerle zayıflamak maalesef imkansız. Elimizden geldiği kadar düzenli spor ve diyet kurallarımıza uymak zorundayız yoksa soğuk pres çörek otu yağıda kullansanız maalesef kilo vermek hayal olur.


Çörek otu Yağı Kaç Kilo Verdirir? 


Çörek otu yağını isterseniz litrelerce için asla ve asla sadece çörek otu yağı yada tohumlarını tüketerek kilo veremezsiniz, yağ yakamazsınız. Çörek otu yağı yağ yakıcı bir mucize değildir. Sadece iştah kesici bir yardımcı olduğu için çörek otu yağı zayıflatır mı? kaç kilo verdirir? gibi sorular çok mantıklı değildir. Bu sizin yapmış olduğunuz diyete ve egzersiz programına bağlıdır. Diyetine sadık olan 1,60 boyundaki bir bayan çörek otu yağı yardımı ile 1 haftada 1-1,5 kilo ayda ise 4 kilo verebilir. Ancak kesinlikle kendinizi çörek otu yağına bağlamayın ve aşırıya kaçmayın.

Çörek otu Yağının Faydaları Neler? Ne İşe Yarar?

  • A, B, C, E vitaminleri, birçok faydalı mineral ve mikroorganizma içerir. Çörek otu yağında ise bu vitaminler bol miktarda bulunduğu için vücut için oldukça faydalıdır.
  • Çörek otu yağı eski çağlardan beri bağışıklığı güçlendiren bir madde olarak bilinmektedir. Uzmanlara göre ayrıca düzenli çörek otu yağı tüketimi sindirimi iyileştirebilir ve toksinlerin atılmasını teşvik edebilir
  • Ayrıca çörek otu yağı, kolesterol seviyelerini düşürebilir ve vücuttaki metabolik süreci iyileştirmeye mükemmel bir katkı sağlar.
  • Çörek otunun bir parçası olan thymequinone, bir antioksidan olarak kabul edilir. Bu sayede vücudun genel sağlığı iyileştirilir ve çalışma kapasitesi arttırılır.
  • Çok güçlü bir balgam söktürücü olması da çörek otu yağının ilgili bir özelliğidir. 
  • Anti-inflamatuar ve onarıcı etkilerle dolmuş sinüsleri hızla temizlemenizi ve rahat nefes almanızı sağlar. 
  • Çörek otu yağı ile yapılan masaj veya aromaterapisi sinir sistemini yatıştırır.
  • Karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur ve hafif bir koleretik etkiye sahiptir. 
  • Ayrıca çörek otu yağı doğal bir antioksidan maddedir. Hücresel düzeyde vücut üzerinde yıkıcı etkisi olan ve tümörlere neden olabilen serbest radikallerle savaşır.


Çörek otu Yağını Kimler Kullanamaz?


Çörek otu yağı kullanımı uzmanlar tarafından genelde hamile bayanlar için önerilmez. Çünkü çörek otu yağı rahimdeki kasları gereğinden fazla gererek düşüğe sebep olma riskini içerir. Bu nedenle gebelikte çörek otu yağı kullanmadan önce muhakkak doktor tavsiyesi almakta fayda vardır.

Ayrıca çörek otu yağının aç karnına kullanılmaması ve böbrek taşı, safra kesesi taşı gibi sorunları olan kişiler tarafından da içilmemesi hekimlerin önerilerindendir.


Zayıflamak İçin Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı ile zayıflamak için öyle çok meşakkatli tariflere ihtiyacınız yoktur. Tek yapmanız gereken  yemeklerden önce 1 çorba kaşığı yeni ezdiğiniz çörek otu tohumlarını yutmak ve üzerine bolca su içmektir. Ezmiş olduğunuz tohumlardan çıkan çörek otu yağları iştahınızı kontrol altına almaya çalışacaktır. Eğer toz haline getirmek istemiyorsanız da yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içmeniz kilo vermeniz için yeterli olacaktır. Tabi ki diyetimizi ve sporumuzu aksatmamak kaydı ile.

Çörek Otu Nasıl Seçilir ve Saklanır?

Çörek otu tohumlarının parlak, acı ve baharatlı bir aroması vardır. Kokusu neredeyse yoksa yada az ise, yanlış saklandığı veya çok uzun süre rafta kaldığı anlamına gelir. 

Çörek otunun boyutu yaklaşık karabiber büyüklüğünde olmalı ve rengi siyah olmalıdır. Baharatları eczanelerde veya mağazalarda bulunan baharat raflarından satın alabilirsiniz. 

Çörek otunu aromasını kaybetmemesi ve diğer kokuları çekmemesi için oda sıcaklığında, karanlık bir yerde, ağzı kapalı olarak saklamalısınız. 

Bu koşullar karşılanırsa, çörek otu tohumları 1,5-2 yıla kadar saklanabilir.

Eğer çörek otu yağı alacaksanız eğer muhakkak soğuk pres olarak almalısınız. Ayrıca çörek otu yağı satın alırken en ufak boylarını seçmeniz çok daha uygun olur. Çünkü bu yağ uçucudur ve açıldıktan sonra bozulma süresi tohum formuna göre çok daha hızlıdır.

Çörek Otu Yağı Zayıflatır Mı?


Evet sevgili takipçilerim bugün sizlere hızlı bir şekilde zayıflamak için soğuk pres çörek otu yağı kullananlar ve yorumlarını aktarmaya çalıştım. Ayrıca çörek otunun tarihçesine ve nelere iyi geldiğinden de bahsettim. Lütfen sizlerde çörek otu yağı ile ilgili tecrübelerinizi konu altına yorum olarak belirtiniz. Görüşmek üzere.

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?