Diyet ve Spor Ayrılmaz Kankiler Mi?


Diyette spor çok önemli ama, ayrıntılarıyla incelenmemiş bir konudur. Diyette aynı şekilde, bir çok kişi diyet yapmayı, aç kalmak adı altında anlayabiliyor. İçeriği ve detayı hakkında bilinmeyen yönleriyle siz kullanıcılarımızla paylaşarak bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

Diyet aslına bakarsak, aç kalmadan zayıflama yöntemidir. Vücudumuzun ve ruhumuzun o an istediklerini yiyerek, kalıcı kilo kaybı olmalıdır. Bir çok diyet spor ile birlikte yapılmak, zorundadır. Ancak, kişinin spora engeli varsa, o zaman daha farklı ve beslenme yönünden daha az kalorili diyet programları, tercih edilmelidir.

İdeal kilonuz ve boyunuza göre, ortalama olmanız gereken, bir kilo sayısı vardır. Bunun üzerinde iseniz, sizin ideal kilonuza ve boyunuza göre bir kalorili diyet programı hazırlanır. Bu diyet programının içerisinde, beyaz et, kırmızı et, tavuk, balık, yeşillikler, makarna ve türevleri hepsi olacaktır. Hepsinin kalorileri hesaplanarak, bir beslenme programı oluşturulur.

Bu oluşturulma süreci bittiği andan itibaren, şikayet ettiğiniz en çok bölgeler size sorulmalıdır. Mesela karın bölgenizde çok aşırı kilo var, bunun dışında basenleriniz çıkmış, bunun önüne geçmek için bölgesel zayıflama hareketlerine öncelik tanımalısınız.

Diyet süresince haftalık olarak 3 gün spor salonunda vaktinizi, geçirseniz ? Yapacağınız diyet programları en fazla 45 gün içinde size kendisini aynada gösterecektir. Çünkü yediğiniz kalorili yiyeceklerde olacak diyet yemeklerinin içerisinde, bunları eritmek ve kalorimizi harcamamız için, spor yapmamız gerekiyor.

Bir çok salonda spor konusunda profesyonel kişiler yer almaktadır. Siz zaten, şikayetçi olduğunuz bölgeleri onlara söyledikten sonra, size belirli hareket listeleri vereceklerdir. Bu hareketler ile birlik diyet programı uygulamanız halinde, sağlıklı ve kalıcı kilo kayıpları yaşayabilirsiniz.

Zayıflama hapları ile, metabolizmanızla oynamamanızı tavsiye ediyoruz, Piyasa da bir çok çeşitli zayıflama ürünleri var, içerisinde iyi olanları da var elbette ki, kötü olanları da hatta sizin bu durumunuzu, fırsat gibi kollayanlar sahte ürünlerle para kazanma tekniğine başvurarak, insanlarımızın sağlığını tehdit ediyorlar.

Diyet ile spor ayrılmaz bir parça olduğunu aklınızdan, çıkarmayınız. Bunun dışında mutlaka zayıflama dönemindeyken, uzman diyetisyenlerin tavsiyelerini, önerilerini ve görüşlerini alınız. Eğer bir diyet hapı, kullanmak istiyorsanız, bunu mutlaka doktorların kontrolünde ve görüşünde yapınız, sağlıklı günler ve zayıflamalar diliyoruz.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski