Glisemik İndeks (Gİ) Diyeti Manyaklığı Nedir?


Profesör Doktor Eminoğlu, glisemik indeks diyetiyle birlikte sağlıklı kilo verebileceğinizi, bu zamana kadar uygulamış olduğunuz, tüm zayıflama programlarından farklı olan Gİ diyetini öneriyor.

Son günlerde, bir çok kilolarından rahatsız olan, özellikle bayan kitlenin tercih ettiği Gi diyeti, toplumda glisemik indeks diyeti olarakta bilinmektedir. Buradaki Glisemik kısaltılarak G, indeks ise İ olarak kısaltılmıştır. Bire, bir konuşmalarda ve toplum da bu diyet programından gi diyeti olarak bahsedilmektedir.

Mevsimlerin, kış aylarında yaşandığı bu zor şartlar altında, bir çok diyet ve beslenme alışkanlığımızı yaza göre daha nadir, uygulandığını gözlemliyoruz. Yaptığımız bir araştırma sonucunda, yaz mevsiminde diyet ve zayıflama programlarına daha çok rağbet gösterilirken, kış mevsiminde bu sayı neredeyse yarı, yarıya azalıyor.

Öncelikli olarak, sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, mutlaka kendinize yeni, beslenme alışkanlıklarını kazandırarak, bazı diyet programlarından dışarı çıkmamalısınız. Eğer vücudunuzda 3-4 kilogramlık bir fazlalık var ise, aşırı kilolu değilseniz, bunun çözümü ve kısa zamanda forma kavuşmanız daha kolay olacaktır.


Nasıl mı ? Gi diyeti sadece kilo verme amaçlı olmadığı gibi, kilo almanızı da engelleyen bir diyet programıdır. Glisemik indeks biraz yabancı gibi bir çağrışım uyandırabilir. Bunu anlıyacağımız dile çevirirsek eğer, kan şekerinizi yükseltme özelliğini ifade etmektedir. Bir insanın glisemik indeksi yani kan şekeri 0-100 arasında değişiklik göstermektedir.

Gi diyetine örnek olarak, york testi ilişkilendirebilir. Çünkü Gi değeri düşük ve yüksek besinler ayrılıyor. Örneğin, bir kişiye bir adet muz kilo aldırabilirken, bir adet kivi aldırmıyor. Yada başka birine muz kilo aldırmazken, bir başka kişisine aldırıyor. Bunun testi için, uzman doktorlar ve diyetisyen nezaretinde sağlıklı bir yol ile, york testi yaptırmanızı öneriyoruz.

Gi diyetini uygulamanız da herhangi bir sakıncanın olup olmadığını, ve daha ek olarak, sizi detaylandıracak ve bilgilendirecek, uzman bilir kişiler ile bu diyet programını uygulamanız, sizin sağlığınız ve mutluluğunuz için daha faydalı olacaktır, diye düşünüyoruz.

Glisemik indeks diyetini, Profesör Doktor Eminoğlu, yerel ve genel canlı yayın ve basın organlarında paylaştığı ve anlattığı bilgileri bir çok kitle yakından, takip etmektedir.

Glisemik indeks diyeti örneği olarak; Sabahları kahvaltımızı yaparken, 50 gram yağsız peynir, 3-4 adet zeytin, 2 dilim kepekli ekmek, bir adet domates, bir adet salatalık ile sabah kahvaltımızı sonlandırıyoruz.

Ara öğünlerimizde, bir orta boy elma tüketebiliriz. Bunun dışında 5-6 adet ceviz yada fındık yenebilir.

Gi diyetinde öğlen yemeği; Bir kase yoğurt, 250 gramı geçmeyecek şekilde, 5 yemek kaşığı yağsız makarna, bir dilim kepekli ekmek, ve 100 gram mevsim salatası tüketilebilir. Akşam öğününe geçmeden önce ara öğün olarak, ve akşam yemeğin de fazla acıkmamız adına, bir adet portakal, bir adet elma ve kepekli grissini tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğimizde; 1 adet domates, 1 adet salatalık, 100 gram beyaz et, tavuk yada balık olabilir. 3 yemek kaşığı sebze yemeği, iki dilim kepekli ekmek ile gi diyetine bugün son verebilirsiniz.

Gi diyeti programı ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ancak, yukarıda ki diyet programının sizin bünyenize ve sağlık şartlarına uygun olup olmadığını, yalnızca diyetisyenler ve bu konuda uzman bilir kişiler bilmektedir. Sağlıklı bir zayıflama için, uygulamış olduğunuz, zayıflama programları ve diyet ürünlerini doktor kontrolünde yapmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?