Hangi Yemekler Kilo Aldırır-Aldırmaz?


Diyet dönemindeyken hangi yemekler kilo aldırır, hangi yemekler kilo aldırmaz, bunları biliyor musunuz ? Yediğiniz ve gün içerisinde tükettiğiniz, besin ve yiyeceklerin bazıları size kilo aldırırken, bazıları aldırmıyor, bunların bilincinde olaraktan, bir beslenme programı oluşturmanız, sizin için daha sağlıklı kilo verimini sağlayabilir.

Hangi Yemekler Kilo Aldırır?

Öncelikle unutmamanız gereken bir husus vardır. Şeker, un ve yağ içeren yiyecekler genel olarak bakıldığında, çok kilo aldırır. Nedeni ise çok basittir, aslında çünkü enerjileri çok fazladır. Yağlı yemekler ve yiyecekler en çok kilo aldıran besin konumuna düşüyor.

Ekmek, pilav ve makarna gibi besin maddeleri en başta kilo aldıran besinler olarak listemizde, ilk 3 te yer alıyor. Bunun dışında şöyle bir örnek vermek istiyoruz. 

Eğer, sağlıklı bir kilo alımı yapmak istiyorsanız, bunu ekmek, pilav ve makarna gibi şeylerle değil de, meyve suları ile arttırabilirsiniz. Bir bardak tüketeceğiniz meyve suyunda, yaklaşık olarak üç adet meyve bulunur, bu da yüksek miktarda kalori ve şeker demektir.

Sağlıklı ve kilo aldırmayan yemekler için hangi yağ?

Sağlıklı yağları kullanmaya özen göstermelisiniz. Zeytinyağı, tereyağı gibi yağlar ile yemeklerinizi pişirerek, sağlık dostu yağlarla tanışmanızı tavsiye ediyoruz. Ama kesinlikle bu yağlar sağlıklı diye kaşık kaşık kullanmak yok. Unutmayın 1 çorba kaşığı margarin, tereyağı yada sıvı yağ ortalama 120-150 kaloridir.

Örneğin beslenme düzeninizi ve öğünlerinizi kontrol etmelisiniz. Bir öğünde tüketeceğiniz besinin hepsi yağlı olmamalı nedeni ise, o öğün tamamen yağlı bir yemek ile geçerse, kolesterol ve tansiyonunuz çıkabilir. Bunun yerine kilo alım programları yaparken, daha çok kalorili ve yiyecekler tercih ederek, sağlıklı kilo alımları gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi yiyecekler kilo aldırır ? 

Ekmek, pilav, makarna, et ve türevleri, yağlı yiyeceklerin her neredeyse tamamı kilo alımı için uygun besin maddeleri olarak gözükmektedir. Meyve suları, bunun dışında bazı baklagillerin yemeği ile de kilo alımı yapabilirsiniz.

Kilo aldırmayan yemekler nelerdir?

Sebze yemekleri, bol yeşillikler, lahana ve türevleridir.

Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?