Kan Grubu Diyeti Kilo Verdirir Mi? Yapanların Yorumları


Kan grubu diyeti yapanların yorumları neler, nasıl yapılır, kilo verdirir mi? Kan grubuna (0, A, B veya AB) dayalı bir diyet, kilo vermenize ve sağlıklı olmanıza yardımcı olur mu? Başta çok saçma gelse de kan grubu diyeti ile zayıflama yolunu seçen birçok insan olduğu düşünüldüğünde konuyu muhakkak incelemek isteyeceksiniz. Haydi bakalım kan grubu diyeti ile kaç kilo verilir, gerçekten işe yarıyor mu öğrenelim.

Yediğiniz yiyeceklerin kan grubunuzla kimyasal olarak reaksiyona girer. Kan grubunuza uygun bir diyet uygulayarak vücudunuz yiyecekleri daha verimli bir şekilde sindirir. Kilo vereceksiniz, daha fazla enerjiniz olacak ve hastalıkları önlemeye yardımcı olacaksınız.

Kan Grubu Diyeti Nedir? Bu Diyetteki Amaç Ne?

Lektin adı verilen bir protein türünün gıdalardaki protein bileşenlerinin kan hücreleri üzerindeki antijenlerle bağlandığını ve kan hücresi kümelenmesine veya aglütinasyona yol açtığını söylenmekte Bu aglütinasyondan kaçınmanın, çok daha hızlı kilo verdirdiğine ve insanların ileriki yaşlarda kanser gibi hastalıklara yakalanma olasılıklarında ciddi anlamda düşüşler görülebileceği belirtiliyor. Kan grubu diyeti ile ilgili yapılan çalışmalar %100 netlik kazanmasa da temel olarak genel amaç kolay kilo verme daha sağlıklı yaşamdır.

Kan Grubu Diyetinde Neler Yenir?

Aşağıda size ait olan kan grubunuza göre neler tüketmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

0 Kan Grubu

Yağsız protein içerikli besinlere ve belirli sebze ve meyvelere odaklanmış ama süt ürünleri ve baklagillerden kaçınmaya önem veren yüksek proteinli bir kan grubu.

A Kan Grubu

Genelde taze ve organik meyve ve sebzeler ile kepekli tahıllara ciddi anlamda odaklanan bitki bazlı bir kan grubudur.

B Kan Grubu

Çoğunlukla bitkisel ve etçil beslenmeye odaklanan ama tavuk, buğday, mısır, mercimek ve domatesten uzak duran bir kan grubudur.

AB Kan Grubu

Genel olarak balık ve deniz ürünleri, meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ve süt ürünlerine odaklanır, ancak et veya kümes hayvanlarından uzak durur.

Örnek Kan Grubu Diyeti Listesi

Aşağıda değişik kan grublarına göre hazırlanmış basit birer diyet listesi örneği bulabilirsiniz.

0 Kan Grubu Diyet Listesi Örneği

Kahvaltı: Badem yağı, sebze suyu eşliğinde bir adet muz ile iki dilim organik yapılmış ekmek
Öğle yemeği: Meyve dilimleri ile taze ıspanak salatası
Atıştırmalık: Meyve
Akşam Yemeği: Sebzeli güveç
Tatlı: Meyve salatası

A Kan Grubu Diyet Listesi Örneği

Kahvaltı: Akçaağaç şurubu, tahin, reçel veya karabuğday unundan yapılmış krep
Öğle yemeği: Havuç, kereviz veya brokoli salatası
Atıştırmalık: Meyve
Akşam Yemeği: Tavuklu makarna
Tatlı: Elmalı turta

B Kan Grubu Diyet Listesi Örneği

Kahvaltı: Tuzsuz tereyağı ve organik yapılmış 2 dilim ekmek
Öğle yemeği: Köri salatası
Atıştırmalık: Salata
Akşam yemeği: Kuzu pirzola
Tatlı: Keçiboynuzu Pekmezi

AB Kan Grubu Diyet Listesi Örneği

Kahvaltı: Havuç ve kabak ile karıştırılmış krep
Öğle yemeği: Kremalı mantar çorbası
Atıştırmalık: Kereviz salatası
Akşam Yemeği: ızgara balık ve sebze
Tatlı: Badem ezmesi ve kuru üzümlü kurabiye

Kan grubu diyetinin zararları

Genel görünüş itibari ile sağlıklı bir beslenme yapısı var gibi gözükse de, kan grubu diyeti çok spesifiktir ve bu nedenle oldukça kısıtlayıcı besinler içerir. Kişisel tercihleri asla dikkate almaz.

Örneğin, A Grubu iseniz ve et yemekten hoşlanıyorsanız, kan grubu diyetinizin vejeteryan temelli meyve ve sebzeler, fasulye ve kepekli tahıllar yemesi gerektiğini düşündüğümüzde maalesef tek tip beslenmeye yönelik bir durum söz konusu olabiliyor. Bu nedenle kan grubu diyeti yapmanın herkes için iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Kan Grubu Diyeti Kilo Verdirir Mi?

Kısıtlı yemek sunan her diyet gibi kan grubu diyeti de kilo vermenize yardımcı olabilir ancak bazı besinlerden hiç tüketmemek belli bir süre sonra başka sağlık sorunlarına yol açabileceğinden bence bu tarz diyetler yerine her besinden azar miktarda aldığınız profesyonel diyetler denemek çok daha mantıklı olabilir.

Kan Grubu Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

,Kan grubu diyeti günlük ortalama 1000 kalori açık verdiğinizi düşünürsek eğer 1 haftada 1 kilo ayda ise 4 kilo vermenizi sağlayabilir. Tabi ki bu boy, yaş ve kilonuza göre değişkenlik gösterebilir.

Kan Grubuna Göre Beslenme Programı


Kan Grubu Diyeti Yapanların Yorumları

Aşağıda sosyal medya üzerinden bana gönderilen kan grubu diyet yorumlarını bulabilirsiniz.

Ayça hanım: Merhaba arkadaşlar kan grubu diyeti çok popüler olmasından dolayı denemek istedim ama maalesef bunu hayat boyu devam ettiremeyeceğime karar verdim ve bıraktım. Belki 4-5 haftalık dönemler için hızlı kilo verme amacı ile kullanılabilir ama sürekli yapılacak bir diyet değil kesinlikle.

Nadide Hanım: Ben kan grubu diyetini denemek için doktoruma başvurdum ve maalesef onay alamadım arkadaşlar. Bana klasik diyetlerin daha faydalı olduğunu söyledi.

Nurdan hanım: Ben kan grubu diyeti ile 1 yılda toplam 23 kilo verdim arkadaşlar. Evet bazen çok sıkıcı ve ekilmez olabiliyor ama sabrederseniz eğer yavaş yavaş alıyorsunuz. Eğer ben şunu yemeden asla yapamam diyorsanız bu diyet kesinlikle size göre değil.

Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere kan grubu diyeti kaç kilo verdirir, gerçekten zayıflatır mı, kan grubu diyeti yapanların gerçek yorumları nasıl, bu konular hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde kan grubu diyeti ile ilgili yorumlarınızı konu altından bana yazabilirsiniz.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski