Kilo Vermek İstiyorsan Mutlaka Bir Planın Olmalı


Kilo vermeye karar vermek bir şeydir, ancak hedefinize ulaşana kadar bir kilo verme planına bağlı kalmak oldukça farklıdır. Bu nedenle olumsuz tutumlar başarıya inanmayı zorlaştırır ve başarısızlık olasılığını artırarak tüm süreci zorlaştırır. İnsanlar genellikle duygusal olarak etkilenirler ve kendilerini depresif hissettiklerinde genellikle rahatlık için bol kalorili yiyecekler ararlar, bu elbette kalori alımını kontrol etmeye yardımcı olmaz. Kilo verme hedeflerinize ulaşmaya karşı inançlı olmak, başarı şansınız konusunda daha olumlu ve iyimser hissetmenizi sağlayabilir.

Yemek için çok az kalori ile, hızlı bir şekilde 3-5 kilo vermenizi sağlayan bir şok diyetini takip etmektense makul ve kalıcı olarak kilo vermek çok daha mantıklı. Çok az kalori ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz, ancak kendinizi halsiz ve mutsuz hissedeceksiniz ve çikolata veya tatlıların tadını özlemeniz çok uzun sürmeyecektir. Kendinizi oldukça depresif hissettiğinizde, isteklerinizle savaşmaktan çekinmez ve bu nedenle onlara yenik düşersiniz, bu da ihtiyacınızdan daha fazla kalori almanıza neden olur. ..

Bununla birlikte, şok bir diyet, uzun vadede sağlıklı bir kiloyu korumanıza yardımcı olmak için tasarlanmamıştır. Tek amacı, ilk etapta hızlı kilo kaybını teşvik etmektir.

Neredeyse kilo vermek için kendinizi aç bırakmanız gerekiyorsa, belli ki yanlış bir şey yapıyorsunuz ve ideal kilonuzda uzun süre kalamayacaksınız. Olumlu bir tavırla, hayatınızda kilo vermek için gereken değişiklikleri kabul edebilmelisiniz. Bu nedenle, kendinize kilo vermenizi boş yere beklemek yerine, kilo verme planınıza devam etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm şüphelerin üstesinden gelmenin bir yolunu bulmalısınız.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski