Sağlıklı Zayıflamanın Ve Diyet Yapmanın Altın Kuralları


Zayıflamanın ve diyet yapmanın, altın kuralları vardır. Bu 3 ana kuralı biz egzersiz, diyet ve çay olarak belirliyoruz. Son dönemde zayıflamaya yardımcı bitkilerle yapılan çaylarla ilgili olarak çeşitli haberler çıkıyor. Bu haberlere dikkat edin. Çünkü bazıları zayıflama çaylarını mucize gibi gösteriyor. Hiçbir bitki, ilaç, makine, alet, baharat veya benzeri herhangi bir şey tek başına sizi zayıflatmaz. Ancak bilinçli bir sağlıklı beslenme programı, egzersiz ve doğru motivasyonla beraber olursa işe yararlar.

O nedenle şifalı bitkiler bilinçli kullanıldığı takdirde güvenin ama tek başına yeterli olmadıklarını da bilin. Aşağıda vereceğim tarifler çok işinize yarayacak ama dediğim gibi hiçbiri tek başına zayıflatma özelliğine sahip değildir. Kabızlık çekenin, enerjisi düşük olanın, midesi ağrıyanın, toksin atmak isteyenin, diyette gergin ve sinirli olanın, aşırı gaz sorunu yaşayanların, yaşlıların, iştahı aşırı olanların zayıflama sırasında yardımcı olarak kullanacakları çay tariflerini ve diyetin altın kurallarındaki tariflere bir göz atalım.

Diyet Yaparken Cinsel İsteksizlik

Diyet yaparken cinsel gücünüz de bir eksikle azalma oluyorsa ; 1 çay kaşığı dolusu mate yaprağı, 1 çay kaşığı ginseng, yarım tatlı kaşığı yeşil çay, yarım tatlı kaşığı toz zencefil, 2 adet avokado yaprağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. 1 su bardağı klorsuz suda, 2-3 dakika kaynatarak, süzünüz ve ılıtınız. Ardından her sabah ve akşamları bir bardak içebilirsiniz.

Diyette Sinir Hali

Diyet yaparken sinirli ve stresli oluyorsanız ; 1 yaprak melissa, 1 iri tutam sarı kantaron, yarım tatlı kaşığı rezene, 1 tutam papatya, iri 1 tutam ıhlamur, 2 adet avakado yaprağı ile malzeme listenizi tamamlayarak, bir su bardağı klorsuz suda tüm malzemeleri 3-4 dakika kaynatarak, demleyin ve içiniz.

Zayıflamaya çalışırken sık hastalanıyorsanız, bağışıklık sistemimiz zayıfsa üzülmeyin, güçlendirici formülümüzü deneyin ; 1 çay kaşığı ekinesya, 1 tutam kuşburnu, 1 tutam hibiskus, yarım tatlı kaşığı zencefil, yarım tatlı kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı kekik, 1 adet tane karanfili, bir fincak klorsuz suda kaynatarak, demleyiniz ve içiniz.

Sadece normal zayıflama çayı isteyenlere ; 1 çay kaşığı kekik, 1 çay kaşığı funda yaprağı, yarım tatlı kaşığı yeşil çay, yarım tatlı kaşığı mate yaprağı, 1 çay kaşığı biberiye, bir tutam mısır püskülü ve kiraz sapı ile malzeme listemizi tamamlayarak, bir su bardağı klorsuz suda kaynatıp, demleyiniz. Süzdükten sonra içebilirsiniz.

Aç karına içmeyin. Yukarıda önerdiğimiz bitkisel diyet formüllerini aç karına içmenizi tavsiye etmiyoruz. Neden mi ? Genelde yemekten biraz sonra veya öğün aralarında tercih edin. Hiçbir zaman aşırı kaynatmayın. Size verdiğimiz miktarlar yaklaşık olarak bir su bardağı ve büyük bir fincan içindir. Mutlaka iyi ve kaliteli bir su kullanın, klorsuz olması daha sağlıklı olacaktır.

Aşırı gaz sorunu olan kişiler için, yarım tatlı kaşığı anason, yarım tatlı kaşığı rezene tohumu, 1 çay kaşığı kekik, 1 adet avakado yaprağı, 2 adet parmak ucu kadar zencefil, yarım tatlı kaşığı yeşil çay. Tüm bu karışım kaynar suda 4-5 dakika kadar demlenir ve süzüldükten sonra içine şeker veya tatlandırıcı eklemeden, 1 ince dilim limon konularak günde iki veya üç fincan içerek, gaz problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı günler.

Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?