Trendyol kaç tl üzeri kargo bedava?


Herkese merhaba, bugün sizlere; Trendyol kaç tl üzeri kargo bedava (ücretsiz) oluyor? Trendyol'da kargo bedava olması için ne yapmalıyım? Bu sorulara net cevaplar vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde Trendyol müşterisiyseniz ve hem diğer markalar hem de Trendyol'un kendi markası olan Trendyolmilla kaç tl üzeri kargo bedava, merak ediyorsanız eğer lütfen sizler için hazırlamış olduğum yazıyı okumaya devam edin.

Trendyol kaç tl üzeri bedava oluyor konusu ben ve ailem için pandemi döneminde internet alışverişlerine ağırlık vermemiz ile ortaya çıkmış bir soru oldu. Çünkü ayda en fazla 1-2 kere Trendyol alışverişi yaparken artık çoğu ihtiyacımız için eşimde bende ilk olarak Trendyol'u ziyaret ediyoruz.

Bazen oldukça ucuz ve kampanyalı ürünler yakalıyorken kargo ücretleri sebebiyle vazgeçtiğimiz oluyor. Özellikle 100 tl altı ürünlerde bazı mağaza satıcıları ücretsiz kargo yerine maalesef kargo ücreti talep edebiliyor. Durum böyle olunca da çok istediğimiz bir üründen sadece kargo ücreti nedeniyle vazgeçtiğimiz çok olmuştur.

Ancak yapmış olduğum araştırmada son zamanlarda artık neredeyse 70 tl-80 tl üzeri tüm ürünlerde ücretsiz kargo ibaresi görmeye başladım. Satışa yeni başlayan mağazalar (satıcılar) ise ilk satışlarında bazen ücretsiz kargo yapmayabiliyorlar yada çok uygun fiyat olduğu için örnek veriyorum 50 tl değerindeki bir ürün için ücretsiz kargo olayına girmeyebiliyorlar. Peki Trendyol müşterisi kargoyu bedavaya getirmek için ne yapabilir? Bazı mağazalar neden ücretsiz kargo olarak satış yapmıyor, buyurun inceleyelim.

Trendyol kaç tl üzeri kargo bedava?


Öncelikle eğer Trendyol Elite Müşterisiyseniz size sorgusuz sualsiz ne alırsanız alın 50 tl ve üzeri kargo bedava (ücretsiz). Elbette ki elite müşteri olmak için bazı önemli şartlar var: Mesela daha öncesinde en az 4.000 tl değerinde satın alma işlemi yapmış olmanız, toplam satın aldığınız ürünün 40 adete ulaşması gibi başka başka şartlar var. Bunları Trendyol'un kendi sitesinden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Peki kardeşim ben ayda 1-2 defa ancak alışveriş yapıyorum, ben nasıl ücretsiz kargodan yararlanacağım derseniz eğer şöyle açıklayabilirim.


Elite Müşteri Değilim. Kargoyu Nasıl Ücretsiz Yapabilirim?

Elite müşteri değilseniz eğer kargo ücretinin bedavaya gelmesi için çokta yapacağınız bir şey yok aslında. Çünkü Trendyol son 3-4 yıldır kargo firmaları ile çok ciddi ve avantajlı anlaşmalar yaptı. Önceden satıcı bir ürünü göndermek için yüksek ücretler vermesi gerekirken Trendyol sağladığı indirimli kargo kodları ile satıcılar artık çok daha uygun ücretlere kargolarını gönderebiliyorlar. Bu nedenle de artık 40 tl değerindeki bir üründe bile hem uygun fiyat hem de kargo bedava ibaresi görebiliyorum.

Trendyol Başka Kargo Bedava Kampanyaları Var Mı?

Elbette ki var. Bu ücretsiz kargo fırsatları yılın her döneminde değiştiği için buraya net fiyat bilgisi yazmak istemiyorum ancak, Trendyol genellikle belirli dönemlerde 100 tl üzeri, 150 tl üzeri, 250 tl üzeri kargo bedava gibi kampanyalar yapmaktadır.

Trendyol'da Mağazalar (Satıcılar) Neden Bazı Ürünlerde Kargo Ücretsiz Yapmıyor?

Bunun tek nedeni maalesef maliyeti kurtarmadığı için olabilir. Çünkü artık her ürünün internette hangi sitede veya hangi satıcıda en ucuza satıldığı çok kolay bulunabildiği için satıcılarda kendi aralarında rekabete girerek sıralamada ilk sıralarda çıkmak için en ucuz fiyatı girmek istiyorlar. Ama sattığı ürün 20 tl, 30 tl veya 40 tl olunca maalesef kargo ücretli olarak gönderim yapıyorlar. Her ne kadar Trendyol 2021 için mükemmel kargo anlaşmaları yapmış olsa da böyle durumlarda ekstra olarak birde kargo ücreti ödememiz gerekebiliyor. 

Ancak çarşıdan alacağınız bir ürün çoğu zaman kargo ücreti olsa bile Trendyol'da çok daha uygun fiyata olduğunu çok fazla kez şahit oldum. Bu nedenle araştırmanızı iyi yaparsanız eğer bazı ürünlerde kargo ücreti vererek bile çok karlı çıkabilirsiniz.

Trendyolmilla kaç tl üzeri kargo bedava?

Trendyolmilla'yı bilmeyen arkadaşlar için kısaca açıklamak gerekirse Trendyolmilla Trendyol'un kendi markası altında sattığı genelde giyim kuşam üzerine olan resmi markasıdır. Oldukça fazla çeşit ve uygun fiyatlı kıyafetler Trendyol güvencesi ile Trendyolmilla markasında toplanmıştır. Bazı arkadaşlar da Trendyolmilla kargo bedava oluyor mu? Trendyolmilla kaç tl üstü kargo bedava? diye merak ediyor.

Trendyolmilla ücretsiz kargo için sürekli güncellenen belirli bir kota bulunmaktadır. Örneğin 175 tl üzeri alışveriş yaptığınızda Trendyolmilla ücretsiz kargo seçeneğini sizin için aktif eder. Bazı kampanya dönemlerinde ise bu 175 tl ücretsiz kargo fırsatı daha da aşağı düşebilir yada çıkabilir. Bu nedenle eğer varsa kampanya kodu kullanmalısınız veya satın aldığınız ürünlerin yan kısmında çıkan kargo bilgilerini mutlaka dikkatlice okumalısınız. Bugün yazmış olduğum Trendyolmilla ücretsiz kargo bilgisi yarın değişebileceği için sizlere yanlış rakam vermek istemem.

Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere; Trendyol kaç tl üzeri kargo bedava? sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Sizlerde Trendyol alışverişlerinizde yaşamış olduğunuz kargo maceralarını konu altına yazarak benimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere...

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski