Yüksek şeker nasıl düşürülür?


Yükselmiş olan şeker nasıl düşürülür? Şekeri düşüren bitkiler, meyveler, sebzeler nelerdir ? Biliyor musunuz ? Özellikle şişman kişilerde daha çok rastlanan şeker hastalığı çeşitli sağlık sorunlarını da meydana getirebiliyor.

Şeker hastası olan kişiler, beslenmelerine mutlaka dikkat etmelidirler. Diyet listelerimizde, şeker hastalarına özel diyet programları yer almaktadır. Bunları arama bölümünden aratarak, ulaşabilir daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yüksek şekeriniz mi var ? Yada şekerinizi acilen düşürmeniz mi gerekiyor, bunun için bazı önerileri aklınızda bulundurmanız da fayda vardır. Şekeriniz kendi kendine yükselmez, mutlaka bir yanlış yapmışsınızdır ve bu yanlış yüzünden yükselişe geçmiştir.

Yüksek şeker nasıl düşürülür?

Mutlaka şeker hastalarının belirli saatlerde beslenme programları olmalı ve genellikle haftanın her günü kahvaltısını, öğlen yemeğini ve akşam yemeğini aynı saatlerde yaparak, bünyesini bu performansa göre organize etmelidir.

Şekersiz bal, doğal pekmezler, diyet pekmezleri, yada kolada şeker var ama meyve suyunda yok gibi olaylar ile kendinizi kandırmayınız, çünkü bunun sonu yok. Ve sağlığınız sizin için önemliyse, şekerden uzak durmalısınız.

Şeker hastaları mutlaka sebzelere önem vermeli, kahvaltılarda biz sizlere mutlaka mevsim sebzelerini çiğ olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra öğünlerinizde öğlen yada akşamları mutlaka balık ve tavuk gibi beyaz et seçeneklerini değerlendirin.

Sebze yemeklerine ağırlık verin, kepekli ekmek ve esmer ekmek harici ekmek tüketmeyiniz. Ana yemeklerinizi tükettikten sonra mutlaka biraz parka, yada çeşitli yerlere giderek yürüyüş yapın. Spor önemli bir kriterdir ve sağlık açısından bir çok hastalığa karşı faydası vardır. Yapabiliyorsanız, doğanın temiz hava koşulları altında yeşilliklerin içerisinde yürüyüş yaparak, içinizi temiz hava ile doldurun. Bol miktarda su tüketin, uzmanlar şeker hastaları için günde 1-2 litre su tüketmelerini tavsiye ediyor.

Konu başında belirttiğimiz yiyecekler listesinden uzak durarak, şekerinizi düşürebilirsiniz. Bu sayede şekeriniz yükselmeyerek, kendini belirli bir seviyede tutacak ve sizi rahatsız etmeyecektir. Sağlıklı günler, diliyoruz.

Sercan Nar

32 Yaşındayım Uzun Yıllar Sağlık Sektöründe Müdürlük Ve Çeşitli Posizyonlarda Görev Yaptım. Kilo Verme Ve Sağlık Yazılarımın Tamamı Bana Aittir. Sağlıklı bir diyet ve yaşamış olduğunuz sağlık problemleriniz için mutlaka profesyonel bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Burada yazılan bilgiler benim şahsi düşüncelerimi içermektedir. Yaşanabilecek olumlu yada olumsuz hiçbir durumdan bu blog sitesi sorumlu değildir. Bana yayınlanmasını istediğiniz tüm sorularınızı gönderebilirsiniz. Ben ve takipçilerimiz en kısa sürede sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski